Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που είναι οι ΄΄οπαδοί'' του foot fetish?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος GiorgosGri, στις 27 Μαρτίου 2020.

  1. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Συνήθως ξεκινάει με την ανάπτυξη συγκεκριμένης αισθητικής για ένα συγκεκριμένο σημείο του σώματος ή αντικείμενο. Η οποία μπορεί να αλλάζει με τον καιρό και να διαφέρει με αυτό που ήταν πριν αλλά αν πάσα στιγμή ήταν κάτι συγκεκριμένο. Μετά είναι θέμα του εγκεφάλου το να (αν) κάνει τις συνδέσεις και να το περάσει στο ασυνείδητο.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν εννοώ αυτό: Μου αρέσουν τα γυναικεία πόδια, όπως μου αρέσουν τα στήθη και ο κώλος.

    Αν μου άρεσαν μόνο τα στήθη και ο κώλος θα με αποκαλούσες φετιχιστή;
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Κάτι που δεν μου κάθεται σε αυτήν την μετάφραση είναι το "αρκεστεί". Αν στην θέση του υπήρχε το "χρεωθεί" θα είχε νόημα που θα μπορούσα να καταλάβω, άσχετα με το αν συμφωνώ με αυτό.
    Πέραν αυτού ωστόσο κάποιος που έχει φετίχ το γυναικείο πόδι χρειάζεται και την ιδιοκτήτρια του παρούσα, εκείνοι που εστιάζουν αποκλειστικά στα γυναικεία παπούτσια (ως φετίχ) δεν χρειάζονται καμία γυναίκα.
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ναι φυσικά.
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ε, τότε ειμανε και απ' αυτό!
     
  6. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Told'ya!
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Αν και έχουν διαμμορφωθεί αρκετές απόψεις συν τω χρόνω σε ότι αφορά το φάσμα του φετιχισμού, δε νομίζω πως αρκεί η έλξη προς κάτι που μας αρέσει ή μας καυλώνει για να ονομαστούμε και φετιχιστές.
    Χρειάζονται κι άλλα κριτήρια πολύ πιο ισχυρά.
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Βρείτε τα και πείτε μου, μέχρι τότε θα δηλώνω Schroedinger's fetishist
     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Έχει ζουμί η συζήτηση.

    Όπως ?
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Όχι αγαπητέ. Δεν θα εισχωρήσετε κβαντομηχανική στις καύλες μας τώρα. Εδώ δεν καταλήξαμε κάπου με το πείραμα της γατας και θα πειραματιστούμε με τους εν δυνάμει φετιχιστές;
     
    Last edited: 22 Μαϊου 2020
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν το κουνάω απ' επαέ αν δεν αποφασίσετε αν είμαι in vitro ή in vivo.
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Να φτάνω στο σημείο να γίνεται ανάγκη το αντικείμενο αυτό.
    Να το σκέφτομαι συνέχεια και μου γίνεται εμμονή.
    Να υπάρχει λατρεία με "θρησκευτική ευλάβεια" ως προς αυτό αλλά και διάρκεια.
    Δεν θυμάμαι άλλα αυτή τη στιγμή και οι μελέτες τις επιστήμης ως προς αυτό είναι πολλές. Καποιο τμήμα της επιστήμης κατατάσσει τον φετιχισμό ακόμη και στις παραφιλίες.