Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που μπαίνει όριο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος lizard_, στις 3 Μαρτίου 2019.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εγώ έχω δει και μια λεβεντομούνα Σαββατοξημερώματα στην Κηφισίας με μια Μπεμβέ πεντάρα μεγάλη να περνάει όλα τα όρια σουβλάκι, μόνο που στόμωσαν (τα όρια) στην Αγιαβαρβάρα και πήρε παρτούζα δυο αυτοκίνητα και μια μοτοσυκλέτα καραμπόλα τετράσποντη...
    Γέμισε ο δρόμος ανταλλακτικά και γυαλιά, που κόπηκε η κεκλοφορία...
    Και οι τέσσερεις εμπλεκόμενοι δεν έπαθαν τίποτε απολύτως, να μια κωλάααααρα όλοι τους...
    Βέβαια θα μπορούσαν να τους είχαν μαζέψει και με το κουταλάκι...
    Στο καπάκι τα όριά του ξεπέρασε το πλήρωμα του περιπολικού που κατέφτασε πρώτο, που μας ρωτούσαν "που είναι τα πτώματα", τους καθησύχασαν τα παρ' ολίγο πτώματα/παθόντες, ευτυχώς.
     
  2. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...


    Η άποψη ότι "υπάρχει ευθύνη και απέναντι στον εαυτό σου και στον σύντροφό σου, όπως και σε κάθε είδους σχέση, στο bdsm ακόμη περισσότερο καθώς αρκετά από όσα κάνουμε ακροβατούν στα όρια της νομιμότητας και της ψυχικής ισορροπίας, ιδιαίτερα όταν ειδωθούν από "έξω" " δεν είναι δικιά μου αλλά συμφωνώ απόλυτα με αυτή. Είναι από τα πρώτα πράγματα που μου είπαν για το χώρο και το θυμάμαι πάντα.
    Είμαι θετική στο να υπάρχει ελευθερία έκφρασης εδώ μέσα είτε στις φώτο είτε σε αυτά που γράφονται.
    Αν έδωσα λάθος εντύπωση με αυτό ... Λυπάμαι γιατί κάτι δεν έγραψα σωστά τότε.
    Άλλωστε ποτέ δεν είχα την πρόθεση να μετρήσω κάπως τα όρια.

    Αν είναι να μιλήσουμε για μέτρηση πιέσεως και σακχάρου τότε πολύ ευχαρίστως να σου πω για τις φυσιολογικές τιμές. ❤️
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Ωραία...
    Δεν είσαι από αυτές που πάνε αριστερά στην Εθνική με 120, με όριο ταχύτητας 120, γνέφοντας στον από πίσω που θέλει να σε προσπεράσει "τι θε ρε μαλάκα, α γαμήσου"...
    Συνήθως αυτοί που το κάνουν δεν ξένε να οδηγούν, χειριστές είναι - οδηγοί τσου- και είναι οι ίδιοι που πιάνουν την ΛΕΑ τα Σαββατοκύριακα σε καμιά πήχτρα επιστροφή...
    Οί ίδιοι που αν πεθάνει η μάνα τους στο ασθενοφόρο, που δεν μπορεί να κινηθεί στην ΛΕΑ, βγαίνουν στα κανάλια και λένε "δεν είμεθα κράτος εμείς, στο Ελλαδιστάν, κύριέ μου"...
    Το κλασικό, κατά Παρέτο, πσοστό του 20%, που δημιουργεί το 80% των προβλημάτων παντού και αδιακρίτως...
     
  4. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Όχι δεν είμαι αυτή.
    Αλλά ούτε είμαι και καλύτερη.

    Πάω με 120 στην αριστερή γιατί το αυτοκίνητό μου δεν μπορεί να τρέξει παραπάνω. Όταν μπορούσε πήγαινα και με 160 και με 180. Όταν ο άλλος θέλει να με προσπεράσει κάνω στην άκρη για να το κάνει χωρίς να βρίζω, απλά ζηλεύω που αυτός μπορεί κι εγώ όχι. Όταν ήθελα να προσπεράσω και ήταν οι άλλοι μπροστά μου ούτε άναβα φώτα ούτε πάταγα κόρνα απλά περίμενα υπομονετικά πότε θα πάρει χαμπάρι ο μπροστινός να κάνει στην άκρη. Αντε αν είχα και κέφια μπορεί να κόλλαγα για λίγο πίσω του.
    Και τη ΛΕΑ πιάνω στα σαββατοκύριακα και τις επιστροφές κάποιες φορές. Άλλες περιμένω στην ουρά. Και ποτέ δεν θα κατηγορούσα τα ασθενοφόρα που αργούν. Ξέρω γιατί αργούν και δε φταίει μόνο η ΛΕΑ. Αποφεύγω γενικά να κατηγορώ για κάτι που κι εγώ κάνω.
     
    Last edited: 4 Μαρτίου 2019
  5. Libertine SD

    Libertine SD Premium Member Contributor

    και να το διαμορφωσουμε αναλογως των πλειοψηφουντων... Αυτο προτεινετε;; Τελικα ειναι ανοητος αυτος που εχει σουβλατζιδικο και πουλάει σουβλακια κι οχι εκεινος που εισερχεται σε σουβλατζιδικο και παραγγελνει πιτσα...; κι αν εισελθει μεγα πληθος ανοητων στο σουβλατζιδικο και παραγγειλουν πιτσα, τοτε ο σουβλατζης να γινει πιτσαριας προς χαρην τους! Δικαια πραγματα...
     
  6. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Ουάουυυυ !!! Με ταρακουνήσατε συθέμελα εσείς οι βαρύγδουποι Νέστορες του βδσμ, εξπέρ του χώρου, με πολλά χιλιόμουτρα στις πλάτες σας (για να μιμηθώ κι εγώ λίγο τη ντοπιολαλιά σας), γκουρού της γνώσης του χώρου κι επαϊοντες των θεμάτων περί ορίων του σαδομαζοχισμού, της συναίνεσης και λοιπών διεγερτικών ορεκτικών ...
    Είτε σας/μας αρέσει, είτε όχι, όρια υπάρχουν ... δεν μπορείς να είσαι "οδηγός αστερίας" και να πηγαίνεις με 80 χ.α.ω. στην αριστερή λωρίδα με όριο 120, αλλά κι όταν πηγαίνεις με 200 εκεί θα φας το κεφάλι σου (και καλά να πάθεις εσύ που το ζητάει ο κώλος σου- τριχωτός ή όχι), αλλά "περιπλέον" και τα κεφάλια κάποιων αθώων που δεν συναίνεσαν στη δική σου απερισκεψία, μέθη, ή καύλα για ταχύτητα ...
    Η καύλα των μεν κι η συναίνεση των δε, δεν συγχωρούν την άμετρη κακοποίηση κάποιων υπό, από τους αιμοχαρείς κι ίσως ψυχολογικά ασταθείς "επικυριάρχους" .
    Όταν περάσει η καύλα και φάνε τη μήνυσή τους από τους ίδιους τους κακοποιηθέντες, τότε θα μάθουν κάποιοι τα όρια του αξιόποινου, που θέτει ο Νόμος (γενικά κι όχι μόνο για το βδσμ) για προστασία των ανηλίκων, των ανίκανων για καταλογισμό, των αγνοούντων, των καθυστερημένων νοητικά, των βλακών, των νοσούντων κλπ.
    Κάποιοι μάλλον έχουν μπερδευτεί με τις "αιματηρές" πορνοταινίες βδσμ που βλέπουν και τα θεωρούν όλα απλά, καθημερινά κι επιτρεπτά, ίσως κι επιβεβλημένα ...
    Ή άλλως, κάποιοι σεξουαλικά πεινασμένοι φιγουράρουν προς άγραν θυμάτων για εκτόνωσή τους ή ερωτικών παρτενέρ ...
    Υπάρχουν όρια κύριοι ... καθορίζονται συνήθως από την αυτογνωσία, αξιοπρέπεια, αυτοεκτίμηση, σεβασμό στο πρόσωπο των άλλων...
    Ο χώρος του βδσμ και του φόρουμ δεν είναι ζούγκλα που κυριαρχούν οι αυτοαποκαλούμενοι γκουρού, ή όσοι επιδιώκουν την εκτόνωση, αποσπώντας απλά μια συναίνεση και κουρεύοντας του "κασίδη το κεφάλι" ... Να επιβάλλεστε, να ειρωνεύεστε και να σαρκάζετε στα σπίτια σας ή όπου αλλού σας το επιτρέπουν !!!
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  8. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Με λες τσαχπίνα;;;
    ❤️
    Τι με θέτε;;;
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    κατ αρχήν να κατορθώσουμε να μεταφέρουμε, σχετικά έστω, ακριβείς πληροφορίες σε ζητήματα που αφορούν την «ειδικότητά» μας, όταν την (και τις) επικαλούμεθα.
    δευτερευόντως οταν συλλαμβανόμεθα να λέμε ανακρίβειες και να περιφέρουμε τον πουριτανισμό μας να μην το γυρίζουμε στα «δεν μου μιλάτε ευγενικά, δεν είστε πολιτισμένοι» γιατί γελάει ο κόσμος που βλέπει οτι τίποτε απολύτως δεν μπορεί να μας κουνήσει συθέμελα. χαμπάρι δεν παίρνουμε. ντουβάρια.
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Oh well... Στο 2:20 του κλιπ...
     
  11. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Ε όχι να χαλάσουμε και τις καρδιές μας..
    Από μια την έχουμε άλλωστε.
     
  12. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Αυτό που σίγουρα προτείνω είναι να πάρετε την ειρωνία σας και να πάτε παρακάτω. Αν ο πιτσαδόρος θέλει να το κάνει και ψάριδικο αναλόγος την πελατία... προσωπικά εμένα δεν με ακούμπα. Δεν είμαι υπεύθυνη για αυτά που καταλαβαίνετε, ούτε γι'αυτά που δεν καταλαβαίνετε. Όρια υπάρχουν απο την ίδια κοινωνία και σε κάθε χώρα τα όρια του BDSM είναι διαφορετικά... αρκεί να επισκεφτήτε ένα forum του εξωτερικού. Τώρα το ποιός είναι ο ανόητος... αυτό είναι μια πολύ μεγάλη συζήτηση.