Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που μπαίνει όριο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος lizard_, στις 3 Μαρτίου 2019.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Μπορεί να θέλουν να πάνε για να δουν τους φίλους τους. Αυτό δεν τους νομιμοποιεί να ξεπεράσουν το όριο που έχει θέσει το συγκεκριμένο σπίτι. Αντίστοιχα στο φόρουμ, μπορεί να μπαίνει όποιος θέλει, αλλά δεν μπορεί να καθορίζει το περιεχόμενο των αναρτήσεων, ειδικά όταν αυτά είναι εντός του θέματος του. Έχει τη επιλογή να τα αγνοήσει μόνο.
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    άτριχος και γυαλιστερός, όπως μου αρέσει. αν δεν μου αρέσει εμένα να μην τους ανεβάζετε. δεν είναι οτι λογοκρίνω, είναι οτι αντικειμενικά οι κώλοι που δεν μου αρέσουν δεν πρέπει να εμφανίζονται. πόσο πιο καθαρά να σας το πω για να φωτιστείτε;
     
  3. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    To δίλημμα του φυλακισμένου
    Πόσο κοστίζει ο εγωισμός; Γιατί εμείς οι άνθρωποι αργά ή γρήγορα πρέπει να μάθουμε να συνεργαζόμαστε; Ένα μαθηματικό παίγνιο μπορεί να απαντήσει σε αυτά τα ερωτήματα; Και πως σε όλα αυτά εμπλέκονται η οικονομία, το δίκαιο, η πολιτική επιστήμη και η βιολογία;​


    International Date Line
    The International Date Line (IDL) is an imaginary line of demarcation on the surface of Earth that runs from the North Pole to the South Pole and demarcates the change of one calendar day to the next. It passes through the middle of the Pacific Ocean, roughly following the 180° line of longitude but deviating to pass around some territories and island groups.​
     
  4. To απωτατο οριο ειναι θεωρητικα το οριο περα απο το οποιο προκαλειται μονιμη και μη αναστρεψιμη βλαβη. Θεωρητικα παντα... Διοτι και το branding προκαλει μονιμη βλαβη στον δερματικο ιστο, τοπικα, αλλα δεν αποτελει οριο σε ορισμενα ζευγαρια. Αρα;
     
  5. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Αν και καταλαβαίνω τι λες το σωστό θα ήταν να διορθωθεί η ταμπέλα σε " κλαμπ μη καπνιστών" στο παράδειγμα μου.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    εσύ μπορεί να μην είπες. αλλά έδωσες ένα δίκιο σε όσους το είπαν.

    τις μπάμιες μου τις τρώω φανερά. γιά όποιον αναγουλιάζει υπάρχουν κι οι ασπιρίνες, αν με ρωτήσει θα προτεινω παναντολ. αν δεν αντέχω τα πούρα πάω σε άλλη παραλία. αν είμαι (εδω: αν νοιώθω) κρατούμενος βάζω τις φωνές, δεν φταίει η παραλία. σε παραλίες καπνιστών, καπνίζεις, σε παραλίες μη καπνιστών, δεν καπνίζεις. σε παραλίες κρατουμένων θα πέσει και ξύλο, δεν θέλει πολύ μυαλό.
     
    Last edited: 4 Μαρτίου 2019
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    βλεπεις λοιπον, δεν ειναι σωνει και καλα ΟΛΟΙ οι καπνιστες...

    Μελη του κλαμπ( )
    {
    Υπαρχουν ΚΑΙ μη καπνιστες { void }

    υπαρχουν ΚΑΙ καπνιστες
    {
    απ αυτους πολλοι/πολλες καπνιζουν
    {
    * αφιλτρα
    * αγοραστα
    * στριφτα
    * ηλεκτρονικα
    * πουρα
    * ναργιλεδες
    * else​
    }​

    else  ​
    }

    return;​
    }

     
  8. lexy

    lexy .ti.va.

    Το ζωγραφισμένο ποπουδάκι, είναι σοκαριστικό.
    Το τουρλωμένο ποπουδάκι, είναι καυλωτικό.

    Κώλος. Όλα. Πόσο θλιβερό.

    Τι ακριβώς επιχειρείτε να απαγορεύσετε;
    Γιατί αλλιώς τι; Θα μας κοκκινήσετε τον ποπό;
     
  9. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Λάθος κώδικας. Και void και return? Δεν γίνεται. Διαλέξτε ένα από τα δύο. Αλλιώς χτυπάει ο compiler
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    AMA βρεις ΤΙ γυριζει πισω, θα σου πω και σε τι γλωσσα ειναι ο κωδικας....  
     
  11. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Επειδή τελικά common sense, is not that common, να το πουμε απλά μπας και ....
    Σε όλο το σύμπαν, κατοικουμενο από έμβια όντα και μη, από έλλογα όντα και μη, τα όρια θέτει ένας και μόνον ένας παράγοντας . Η ΙΣΧΥΣ.
    Ο εκάστοτε πρόσκαιρος φορέας της Ισχύος, αναδεικνύεται με διαφορετικά κριτήρια.
    Άρα, οι παραλίες και τα κουβαδάκια είναι άπειρα. Καθ´ενας πάει σε όποια θέλει. Μένει και παίζει όμως σε αυτή στην οποία είτε είναι αρκετά ισχυρός ώστε να επιβάλλει τα δικά του όρια ή γουστάρει τα όρια που επιβάλλονται.
    Επαναστάσεις και παρακράτος στο βδσμ, απολύτως ευπρόσδεκτα ως βάση για snuff.
     
  12. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Δεν προσπαθώ ν' απαγορεύσω τίποτα σε κανέναν ! Αν δεν θέλετε εμάς τους κατηγορούμενους ως "πουριτανούς" εδώ μέσα, ας είχατε φίλτρα "καπνιστών", φίλτρα σουβλακοφάγων κλπ. ώστε να μην εμφιλοχωρούν στο φόρουμ μη σαδομαζοχιστές, δηλαδή απλοί καθημερινοί τύποι (Top, bottom, switch, perv, kinky, vanilla κλπ.) Βάλτε ταμπέλα ότι το φόρουμ είναι μόνο για σαδομαζοχιστές ... πας μη τέτοιος θα κρίνεται από την Ιερά Εξέταση ως πουριτανός και θα καταδικάζεται στο "πυρ το εξώτερον" και σ' όλα σας τα νήματα ανεξαιρέτως, βάλτε άφθονο αίμα, χυμένα μάτια, μυαλά, έντερα στο πάτωμα, διαμελισμένα σώματα κλπ. ... Αν τυχόν στις τάξεις σας υπάρχουν και νεκρόφιλοι, ή σατανιστές που κάνουν ανθρωποθυσίες, ας δούμε και τις δικές τους προσωπικές φωτογραφίες εδώ, όπου τίποτα δεν απαγορεύεται, όλα επιτρέπονται κι όρια δεν υπάρχουν ....
    Όσο για το δικό σας ποπουδάκι, δεν είναι δική μου αρμοδιότητα να το κοκκινίσω ... σίγουρα μ' αυτό το έργο έχετε επιφορτίσει κάποιον άλλον ....
    Καλή κι εποικοδομητική εβδομάδα εύχομαι .