Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που μπαίνει όριο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος lizard_, στις 3 Μαρτίου 2019.

  1. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Το όριο μπαίνει εκεί που το έχουν θέσει εξ αρχής οι διαχειριστές .
    Προσωπικά γούστα, όρια, κτλ δεν μπορούν να υπολογίζονται ως αντίβαρο για το τι θα ανεβάσει κάποιος όταν αυτό είναι σύμφωνα με τους κανονισμούς.
    Αν και δεν με σοκάρει τίποτα πλέον απ ό,τι βλέπω ή διαβάζω εδώ μέσα, ούτε εγώ τρελαίνομαι για αίματα, αλλά αυτό είναι καθαρά η υποκειμενική μου άποψη. Είμαι σε βδσμ φόρουμ , αν δεν μ'αρέσει κάτι είναι πρόβλημα μου.
    Και ο Ηλίας (αν δεν με απατά η μνήμη μου) είχε ανεβάσει φωτογραφίες με μια κοπέλα που είχε κεντημενη όλη την πλάτη της, δεν είδα κανέναν να διαμαρτύρεται, γιατί? Επειδή ήταν πιο καλλιτεχνική? Η επειδή δεν τρέχανε αίματα από τις βελονιες?
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    εν προκειμένω απαιτήθηκε σε κλαμπ καπνιστών να κόψουν το κάπνισμα κατά παραγγελία. εύστοχα διορθώθηκε το παράδειγμα.
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    @GCHL
    Ό,τι "προσβάλλει την αισθητική" σας και εφόσον δεν αντιβαίνει στους κανονισμούς του παρόντος φόρουμ, μπορείτε να το προσπεράσετε.

    Γράψατε πολλά, δεν είπατε τίποτα. Απλώς, κουνάτε το δάχτυλο.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    και κομμουνιστές και αντιπρόσωποι.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Σύνθημα 1ο
    Δεν θα βάλουμε πλακάκια στις σπηλιές που φτιάχνουμε ροκφόρ, κουφάλες υγιεινηστές.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Σύνθημα 2ο
    Στα πατσατζίδικα δεν πάμε αν δεν μας αρέσει ο πατσάς.
     
  7. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Είχα πει στην moderator, (γράφοντας δημόσια) ότι θα το προσπεράσω και δεν θα δώσω άλλη έκταση στο θέμα ... δεν συμφέρει κανέναν μας εδώ να τραβάμε το σκοινί εγωιστικά ...
    απαντώ μόνον όταν δέχομαι προσωπικές επιθέσεις ή αμφισβητήσεις ... και πάντα ευγενικά .
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Σύνθημα 3ο
    Στην χασαποταβέρνα δεν πας για κουτσομούρες.
     
  9. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Μικρή για μένα σημασία έχει το τι απαιτήθηκε, η ουσία βρίσκεται στο ότι κακώς απαιτήθηκε ή τουλάχιστον προτάθηκε.
     
  10. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Εδώ υπάρχει η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.  
    Έχω στη γειτονιά μου ψητοπωλειο και ψαροταβερνα δύο σε ένα    
    Δεν έχω πάει ποτέ να φάω βέβαια γιατί με αναγουλιαζει και μόνο η σκέψη να τρώω κοψίδια και να μου μυρίζει τσίπουρα ψητή ή και το αντίστροφο φυσικά.
     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Στο Γκαζι εδω Αθηνα ειχε/εχει ενα τετοιο μαγαζι. Να το θυμηθω.
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Σε αυτόν να πας και ν΄απαιτήσεις κρέμ μπυλέ.