Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι bdsmers μετά τα 50; πόσοι ακομη είναι εδω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ilias1, στις 27 Μαϊου 2016.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Υπάρχουν ακόμα κάτι τύποι που λένε πως το ξεκώλιασμα του Ιράκ άπό τση "συμμάχοι" έγινε διγιότι ο Σαντάμ Χουσείνης ήντουνε κακός άνθρωπας κι έφτιαχνε κρυφά πυρηνικά και κάτι μπύραυλους που θα μάς πέταγαν μικρόβια να ψοφήσουμε από παλιαρρώστιες κιετς...
    Το αστείο είναι πως το πιστεύουν κιόλας...
    Το χειρότερο είναι πως η "σοβαρότητα" των λόγων τους, και καλά, είναι πως επιθυμούν διακαώς, έστω και ξώφαλτσα, να τση πάρει κανάς περαστικός στα σοβαρά...
    Παλιά τους λέγαμε, αφισοκολλητές...
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    είναι επιχείρημα. είναι σαφής και καθαρή κριτική της στάσης οποιουδήποτε κουτσομπόλη που κριτικάρει με ποιόν διαλέγει να ξαπλώσει ο καθένας.
    η δυσφορική κουτσομπόλα της γειτονιάς δεν εγκρίνει τη σχέση 50χρονης με 20χρονο, και διαμαρτύρεται που δεν της ζητήθηκε η άδεια. σο σιμπλ.  
     
  3. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Αφιερωμένο @cadpmpc : “Τώρα με χειρουργεί μια αλλήθωρη νεολαία. Μια τσογλανοπαρεα μου κάνει κριτική».
     
  4. rea..

    rea.. Contributor

    Αντίδραση ..όχι επιχείρημα.
    Edit δεν θα συμφωνήσουμε και δεν χρειάζεται. Τοποθετηθηκα  
     
    Last edited: 16 Απριλίου 2019
  5. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @rea.. : Συγχωρειστε μου την παρέμβαση. Μια ερώτηση. Θα αντιμετωπίζατε τον βουλευτή εκείνον του οποίου το επώνυμο ταυτίζεται με ελλειματική τριχοφυΐα και τον κάθε οπαδό του, με επιχειρήματα;
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    η δική μου εμπειρία λέει ότι το «να κοιτάς τον κώλο σου και να μην ασχολείσαι με ποιόν γαμιέται ο καθένας» είναι πειστικό επιχείρημα. χιλιοδοκιμασμένο. υπάρχουν βέβαια και τέρμα καμένοι που δεν παίρνουν χαμπάρι και λένε διαφορά ασυνάρτητα τύπου «δεν περίμενα να ταυτιστείς με τον κωλογερο ή την βρωμαδερφη». η ζωή είναι διασκεδαστική.
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Συνήθως ακολουθείται και από κάτι τύπου "Όχι πως μ' ενδιαφέρει, είμαι υπεράνω εγώ, απλώς λέω"...
       
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    Ευπρόσδεκτη η παρέμβαση. Όχι. Ο φασισμός δεν κάνει διάλογο.
     
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @rea.. : το ερώτημα δεν ήταν τι κάνει εκείνος, αλλά πως αντιμετωπίζεται . Σε κάθε περίπτωση υποθέτω ότι δεν αλλάζει η απάντηση σας και ορθα.
    Μπορείτε λοιπόν να κατανοήσετε ότι δεν τίθεται θεμα καφρίλας επι πρακτικής , αλλά ουσιαστικής αξιολόγησης και δη σε ένα χώρο και εννοω το βδσμ που λόγω ασσυμετριας δεν μπορεί (επι προσωπικών σχέσεων) να είναι δημοκρατικός .
    Σε αυτό που θα συμφωνήσω μαζί σας είναι ότι και ο σκληρότερος ποινικός δικαστής, θα αναγνώριζε πιθανότατα το ελαφρυντικό της ευηθειας. Και δεν αναφέρομαι στην οποία επίθεση νοιώσατε ότι σεις δεχθήκατε, αλλά στο κάτ´επιφαση υποκείμενο και κατ´ουσια αντικείμενο του ξεκατινιασματος.
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    Οκ με έπεισες, θα το δοκιμάσω πειραματικά..

    Και εσένα τι σε κοφτει? Στον κωλο σου μπαίνουν?


    @tithon ... It feels good!
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    δατς δε πόιντ. στον κώλο του μπήκαν.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    αί Αφισσοκολληταί ????