Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι bdsmers μετά τα 50; πόσοι ακομη είναι εδω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ilias1, στις 27 Μαϊου 2016.

  1. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Δεν ξέρω αν οι ανωτέρω εμπλέκονται καθ' οποιονδήποτε τρόπο στην εφαρμογή πτυχών BDSM, αλλά είναι ενδεικτικά παραδείγματα του πως είναι ένας/μία +50, αλλά και +60... Περί ατομικών προτιμήσεων ως προς τους ανωτέρω ... μπάμιες  ... Απλώς ενδεικτικά παραδείγματα.
     
  2. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Ενδεικτικά?
    Με ένα τσούρμο ανθρώπους από πίσω τους,να τους ντύνουν/βάφουν/γυμνάζουν/χτενίζουν/ταιζουν???

    Μ'δλεβς α?
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    μμμ...τι απ' όλα αυτά δεν μπορεί να κάνει ο καθένας μας για τον εαυτό του;

    @AlexanderV
    ξέχασες τον Jeremy Irons  
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Πραγματι, ο αριθμος 50 ειναι κατι σαν οροσημο. Κι εγω, εκει στα 50 +/- μερικες μερες αρχισα να σκεφτομουν καποια πραγματα, που στα 25-35 δεν τα σκεφτομουν.
    Σιγουρα εχετε διαβασει εκεινο το κειμενο που λεει οτι ολα ειναι σαν ενα σακουλακι με καραμελιτσες, στην αρχη τις τρως λαιμαργα χωρις να σκεφτεσαι, οσο τελειωνουν και το συνειδητοποιειες, τοσο απολαμβανεις μια-μια περισσοτερο. Συμφωνω.

    Ειδα λοιπον, οτι ισχυει αυτο που ελεγαν και οι Αρχαιοι. "Ουκ εν τω πολλω το ευ". Λιγα και καλα. Δεν χρειαζεται να εχω ΚΑΘΕ μερα, μπορω να το εχω χρονικα και πιο .. αραια, αρκει ομως να ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΩ. Αυτο εχει μεγαλυτερη σημασια. Ετσι λοιπον, στα 50 δεν χρειαζεται ουτε να μπλεκεις με την καθε μια, ουτε να της μαθαινεις πραγματα, ουτε να ασχολεισαι ολη την ωρα, ουτε να "τρεχεις" και ουτε να τρως "πορτα", γιατι και αυτη μεσα στο παιχνιδι ειναι. Επιλεγεις και αξιολογεις με πολυ περισσοτερη πειρα.

    Που πανε οι BDSMers μετα τα 50. Θα ελεγα ειναι και εδω, και εχουν φυγει. Απο τη μια εχουν κανει οτι ηθελαν να κανουν, κανουν αυτα που ακομα θελουν να κανουν, αλλα σιγουρα δεν κανουν πλεον αυτα που εκαναν καποτε. Και το βασικο ειναι, αυτο που κανουν το κανουν ετσι, που δεν χρειαζεται ουτε να επιβεβαιωσουν αλλα ουτε και να επιδειξουν τιποτε και σε κανεναν.

    Οτι αφορα τα κακεντρεχη σχολια, μαλλον καποιες εχουν μπερδεψει τα 50 με τα 75+
    Εκει που εισαι ημουν, εδω που ειμαι ΑΝ θα ερθεις.
    Αυτα.

    Λύκος.
     
  5. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Αν τα κάνω αυτά μόνη μου,χωρίς να απευθυνθώ σε επαγγελματίες,θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα;
    Τη λέξη ενδεικτικά για τις παραπάνω φωτό,τη βρίσκω αστοχη.
     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Εδώ για μία απλή συνέντευξη πας και σε πνίγουν στις άσπρες σκόνες (το τέτοιο, πως το λένε, το μεϊκαπ, όχι τίποτα άλλο...). Δε θα το κάνουν για εκατομμυρίων ή χιλιάδων assets?

    Αλλά έχεις δίκιο. Στην καθημερινότητα συναντάς ακόμα πιο όμορφους +50, +60, αλλά είναι παραβίαση της ιδιωτικότητας (και ορθώς είναι) το να σταματήσεις γκράου και να τραβάς φωτό... Άρα περιοριζόμαστε σε αυτούς που η δημοσιότητα του ρόλου τους καθιστά ευχερή την αποτύπωση και αναπαραγωγή φωτό (με κάθε επιφύλαξη για τυχόν πνευματικά δικαιώματα τρίτων επί αυτών, κτλ, κτλ).

    Αχ, αυτά τα λαρισο-τρικαλινο-καρδιτσέϊκα, που πρέπει να κάτσεις και να στοχάζεσαι πόση ώρα πάνω από μία απλή πρόταση για να αποκρυπτογραφήσεις τι λέει 
     
  7. lexy

    lexy .ti.va.

    Ναι. Το ίδιο. Πιστεύω, βαθιά, πως το "όμορφο"πηγάζει από μέσα μας και με μικρή φροντίδα σε βασικά πράγματα (διατροφή, άσκηση).

    Μια ισορροπημένη χαμογελαστή φατσούλα είναι ανεκτίμητη. Ακόμα καλύτερα χωρίς make up (ok λίγο μάσκαρα   )
     
  8. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Και τον σκέφτηκα τον άτιμο να τον συμπεριλάβω... Μεγάλη αδυναμία 
     
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @AlexanderV : Ο μοναδικός λόγος που δεν σας καλώ σε μονομαχία, καθώς δεν με συμπεριλάβατε στα "ενδεικτικά", είναι ότι είμαι 49.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    ηρεμήστε, ηρεμήστε. υπάρχουν αρκετοί 50+
    έχει γιά όλους.
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Θέλω δύο πακέτο και έναν θα τον φάω στο χέρι. 
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    είναι σελφ σερβις το ίδρυμα, αλλά κρατάμε σειρά.