Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι bdsmers μετά τα 50; πόσοι ακομη είναι εδω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ilias1, στις 27 Μαϊου 2016.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Αν κάποια πιστεύει ότι στο BDSM θα βρει τον "γαμπρό" που δεν βρήκε στις vanilla αναζητήσεις της, "πλανάται πλάνην οικτρά".
     
  2. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Να μιλησω επι προσωπικου, μια και ειμαι πανω απ τα 50!
    Εγω τωρα το ανακαλυψα το σπορ και το ψαχνω να δω αν μου κανει...
    Οταν μεγαλωσω, θα ξερω!
    Καλημερα και καλο μηνα!  
     
  3. Η διατύπωση είναι σαφέστατη αλλά αν χρειάζεται έξτρα διευκρίνιση θα προσπαθήσω να τη δώσω. Το σχόλιο μου,απαντάει στο σχόλιο brenda που αναφέρθηκε προσωπικά στο σχόλιο που έκανα στην απάντηση της Elena_gr. Ελπίζω να βοήθησα  
     
  4. Εσυ να φανταστώ ότι σε ελκύει και συνάπτεις σχέσεις με οτιδήποτε κινείται αρκεί να είναι άτομο με bdsm τάσεις σωστά;οτιδήποτε άλλο θα ήταν "Αν κάποιος πιστεύει ότι στο BDSM θα βρει τον "γαμπρό"/"νύφη" που δεν βρήκε στις vanilla αναζητήσεις της" κτλ κτλ
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @smelly_cat : συνεπώς η ασάφεια δεν ήταν θέμα διατύπωσης αλλά παράλειψης παράθεσης, αυτά τα ευκόλως εννοούμενα...
     
  6. @MasterJp χαίρομαι που εγινε κατανοητό το σχόλιο μου.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Είναι σαφές πλέον ότι διακατέχεσαι από σύγχυση.
    Είσαι σε λάθος γειτονιά.

    Άν τα λουλουδάκια σου μαραίνονται και χρειάζονται επειγόντως νεράκι, θα τα ποτίσεις με το έντονα χλωριωμένο νερό της όμορφης πισίνας επειδή έχει ωραία μπλε πλακάκια;
    Αν αναζητάς μια γυναίκα υποτακτική και βρίσκεις μανεκέν κυριαρχικά, τι να τα κάνεις σε παρακαλώ;
    Αν ψάχνεις άνδρα Κυριαρχικό και βρίσκεις κούκλο υποτακτικό, τι να τον κάνεις σε παρακαλώ;
    Αν ψάχνεις χειρουργό έμπειρο και βρίσκεις νεαρό ακτινολόγο, παιδαρά, θα αρκεστείς στις ακτινογραφίες ή θα τον παρακαλέσεις να σε εγχειρίσει αυτός, μια κι έχει πράσινα μάτια;
    Αν βέβαια περιμένεις να βρεις κούκλο κι έμπειρο νεαρό χειρουργό, μάλλον δε χρειάζεσαι εγχείριση, κάλυψη των φαντασιώσεων σου αναζητάς και είναι ο δρόμος ατέλειωτος μακρύς.
    Άντε και με μια καλή τύχη.
     
    Last edited: 1 Ιουνίου 2016
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Madame @smelly_cat , παρατηρώντας το έκδηλο ταλέντο σας στο να σπάτε @@, αναρωτιέμαι αν σκεφτήκατε ποτέ να το ασκήσετε με κάποιον πιο συνειδητο να πούμε τρόπο...  
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Περιδιαβαίνουν και εδώ, απολαμβάνοντες τα χαριτωμένα που γράφονται ακόμα και σε αυτό το νήμα...
    Ανθεκτικότατοι, με παλαβή ανοσία, από την έκθεση στα κατά καιρούς γραφόμενα...
    Ένας μόνον πήγε να μας πεθάνει από τα γέλια...
    Τώρα είναι καλά...
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2016
  10. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Καρατσεκαρισμένο αυτό???...Πρόσεξε, θα σε ελέγξω!
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ουρτ ρε..!
    Κουτσομπόλη..!
     
  12. Γράφω κάπου για πρασινομάτηδες,κούκλους παιδαράδες;είπα ότι θέλω κάποιος να είναι στα γούστα μου εμφανησιακά,δεν έγραψα ποια είνα τα γούστα μου. Εσύ δε θέλεις η σχέση σου να είναι στα γούστα σου εμφανησιακά;ας είναι όπως να 'ναι αρκεί να είναι στα bdsmικά γούστα σου;δεκτό και σεβαστό. Γιατί περιπλέκεται το πράγμα δε καταλαβαίνω.