Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πράξεις υποταγής

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 11 Οκτωβρίου 2011.

  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    Θα ήθελα να αναφερθώ στο θέμα έκφρασης των υποτακτικών μου συναισθημάτων.

    Θεωρώ ότι η λατρεία, ο σεβασμός , η δουλικότητα ή η υποταγή απέναντι στην/στον Κυρίαρχο,
    θα πρέπει να βρίσκουν και έναν τρόπο έκφρασης που να ειναι ανάλογο της ευγένειας αυτών των συναισθηματων.

    Αναζητώ πάντα μια συμβολική πράξη που να αποδίδει τιμές και να εξυψώνει το πρόσωπο το οποίο σε μια δεδομένη χρονική περίοδο βασιλεύει στον κόσμο μου.

    Είναι μια διαδικασία που μοιάζει με εκείνη της αναζήτησης ενός δώρου.

    Ψάχνω για μια πράξη, που πιστεύω ότι θα άρεσε πραγματικά στο πρόσωπο αυτό.

    Θα μιλήσω σήμερα για μια πράξη υποταγής την οποία δυστυχως ποτέ δεν μπορεσα να εκτελέσω.
    Απευθύνεται στην Αφέντρα Ειρήνη, μια Κυρια που δεν υπηρέτησα ποτέ.
    Για τη σα Θεά πολυλατρεμενη αυτή Γυναίκα θα μιλησω αναλυτικά αργότερα. Τη γνώρισα όταν ήμουν 20 ετών και εκείνη 50κάτι.

    Δεν είχε καμμία σχέση με το σαδομαζοχισμό, αλλά άγνωστο γιατί η μορφή και ο χαρακτήρας Της κατάφεραν να εισέλθυν τόσο βαθιά στη δουλοπρεπή μου ψυχοσύνθεση και να κυριαρχήσουν στις φαντασιώσεις μου για πολύ καιρό.

    Είναι ένας άνθρωπος απέναντι στον οποίο τρέφω απεριόροστο, ειλικρινή και ταπεινότατο σεβασμό.
    Άπειρες φορές έχω ευχηθεί να μπορούσα μια ημέρα να Της υποβάλω τα σέβη μου με το δικό μου ξεχωριστό τρόπο.

    Την φαντάζομαι καθισμένη σε μια πολυθρόνα του σαλονιού Της.
    Φοράει εκείνες τις χρυσόχρωμες επίπεδες γόβες που τόσες φορές είχα φιλήσει στα όνειρά μου. Μετά από ένα βροχερό περίπατο οι γόβες Της είναι λίγο λασπωμένες. Κάθεται σταυροπόδι. Πλησιάζω ταπεινός, με χαμηλωμένο βλέμμα και γονατίζω μπροστά Της. Στα χέρια μου κρατώ πτυχία, διπλώματα και λοιπά χαρτιά που δειχνουν ό,τι έχω καταφέρει στη ζωή μου. Ταπεινά Την παρακαλώ να μου επιτρέψει να καθαρίσω και να γυαλίσω τα παπουτσια Της με όλα αυτά τα με τόσες δυσκολίες κερδισμένα χαρτιά. Με συγκινεί ο συμβολισμός του ότι βάζω τον κόπο μου κάτω από τα πόδια Της.

    Προσγειώνομαι και σαν άνθρωπος. Δεν πρέπει τα χαρτιά αυτά να μου φουσκώνουν τα μυαλά. Αν έχουν κάποια αξία είναι το ότι καθαρίζουν τα παπούτσια της Αφέντρας. Έτσι δείχνω ότι ξέρω τη θέση μου. Δεν είμαι αυτός που λένε τα χαρτιά.

    Δε θέλω να είμαι αυτός που λένε τα χαρτιά.
    Απαρνιέμαι κάθε μου εγωισμό και δεξιότητα.

    Θέλω μόνο να είμαι ο δούλος Σας.

    Πηγή
     
    Last edited: 11 Οκτωβρίου 2011
  2. vanesa

    vanesa Regular Member

    Απάντηση: Πράξεις υποταγής

    Είναι ωραίο να ονειρεύεσαι φαντασιώνεσαι