Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρακτικές που χαρακτηρίζουν το Pervet

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 15 Αυγούστου 2020.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Πριν από μερικά χρόνια είχα ανοίξει ένα νήμα με θέμα: «Πρακτικές που χαρακτηρίζουν το Switch».
    Αυτό είχε γίνει με αφορμή μια φράση ενός μέλους. Γράψανε ελάχιστοι.
    Άνοιξα και το θέμα «Perv, Straight, και D/s» εκεί η αγωνία, των περισσοτέρων που απάντησαν, ήταν για το ποια είναι η δική μου άποψη.
    Τώρα έρχομαι να θέσω το θέμα: «Πρακτικές που χαρακτηρίζουν το Pervet».
    Δηλαδή τι κάνουν αυτοί που δηλώνουν perv, ξεχωριστό από τους άλλους, ώστε να αυτοχαρακτηρίζονται έτσι;
    Και δεν διατυπώνω άποψη αλλά απορία.
    Δεν ξέρω ποιες είναι οι πρακτικές αυτών που δηλώνουν perv και θέλω να τις μάθω. Υποθέτω ότι θα έχουν και κάποιοι άλλοι αυτήν την απορία, τόσες χιλιάδες μέλη εδώ μέσα ήμαστε.
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2020
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Στη θεωρία "σεξουαλικό perversion" είναι ότι ξεφεύγει "ιδιαζόντως" από τη "νόρμα". Από την άλλη οι νόρμες έχουν το εξής απίθανο σαββατοκυριακάτικο χαρακτηριστικό: όλοι συμφωνούν στην ύπαρξή τους και όλοι διαφωνούν στον ακριβή καθορισμό τους, το οποίο σημαίνει πως αμφότερα "νόρμα" και "ιδιάζων" σηκώνουν πολλή κουβέντα, συνήθως σαββατοκυριακάτικη.

    Ο δικός μου προσδιορισμός του perv -αντιλαμβανόμενος ότι μπάζει από παντού- είναι αυτός που μπορεί να βρει σεξουαλική ευχαρίστηση σε πράγματα έξω από τις αμιγώς σεξουαλικές πράξεις και το οποίο σημαίνει πως για μένα συνήθως οι BDSMers είναι και pervs αλλά οι pervs δεν είναι απαραίτητα BDSMers
     
    Last edited: 15 Αυγούστου 2020
  3. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Δε νομιζω οτι υοαρχει σαφης απαντηση. Το perv- κατα τη γνωμη μου εχει να κανει κυριως με το προσωπικο/ηθικο/θρησκευτικο/οικογενειακο υποβαθρο του καθενος. Οταν ημουν μικρη.....μεσα στις διαστροφες εμπαινε και το πρωκτικο σεξ κατα τα κοινως τοτε παραδεκτα. Σημερα μπορει να περιλαμβανει απο ηδονοβλεψια μεχρι και εκνομες δραστηριοτητες στο μυαλο του καθενος. Νομιζω λοιπον οτι ο καθενας εχει το δικο του ορισμο για τον εαυτο του. Αλλοι μπορει να αυτοχαρακτηριζονται ετσι μη θελοντας να δωσουν στον εαυτο τους ξεκαθαρη θεση. Επομενως μονο η προσωπικη ερωτηση στον καθενα πιστευω μπορει να φωτισει το τοποιο.
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Θεωρώ ότι αυτός ο προσδιορισμός έχει να κάνει μόνο με διαφοροποίηση, έστω ως προσωπική αίσθηση, από αυτό που κάποιος εκλαμβάνει ως σεξουαλική νόρμα, όπως αναφέρει ο @Arioch, και καθόλου με πρακτικές.

    Κατά τα άλλα, με καλύπτει πλήρως το ακόλουθο:
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Για τις πρακτικές ρωτάω όμως.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Δεν ξέρω ποιες είναι οι πρακτικές αυτών που δηλώνουν perv και θέλω να τις μάθω
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν έχω να δώσω απάντηση, ό,τι αρέσει στον καθένα που εκλαμβάνει τα γούστα του ως perversions.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Εσείς λέτε ότι δεν υπάρχουν πρακτικές που xαρακτηρίζουν το "Pervet"; Καλά κατάλαβα;
     
  9. espimain

    espimain Contributor

    Είναι κάτι αφηρημένο δηλαδή;
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Έγραψα με σαφήνεια τι πιστεύω, ας το επαναλάβω: δεν νομίζω πως είναι οι πρακτικές που κάνουν τη διαφορά, ούτε πως υπάρχουν συγκεκριμένες πρακτικές που χαρακτηρίζουν αποκλειστικά τους perverts.
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Ευχαριστώ. Καλά κατάλαβα λοιπόν.  
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αφηρημένο δεν είναι αλλά δεν είναι και μονοσήμαντα ορισμένο.