Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρακτικές που χαρακτηρίζουν το Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 25 Μαϊου 2017.

  1. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    Ουτε εγώ το θεωρώ στάτους. Τα υπόλοιπα που γράφεις είναι παντελώς άσχετα με αυτό που γράφω. Αλλά για να σου απαντήσω σε αυτό το άσχετο που πέταξες... Κανένα υ δεν είναι υ προς όλους... Αλλά η βρίσκει Κ που ταιριάζει η κάθεται σπίτι του..... Διότι κάτι διαφορετικό δεν τον ελκύει. Αντίστοιχα και στα Κ. Ελπίζω να έγινα κατανοητός
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @espimain
    Και για να το διευκρινήσω λίγο καλύτερα όταν λέω ότι ένας σουίτς μπορεί να επιβληθεί ως Κ δεν εννοώ βέβαια απέναντι σαυτούς που παίζει ως σουιτς μαζί τους. Αυτό είναι κάτι άλλο.
     
  3. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    Συνεχίζεις να μπλέκεις τα μπούτια σου. Ξαναδιαβασε ενδελεχώς..
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Δεν έκανα κανένα σχόλιο περί αυτού.  
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Μην βάλετε στοίχημα ότι είναι άνδρας κάποιος που λέει τέτοια.
    Πιο πιθανό βρίσκω, να είναι κάποια γνώριμη μας, από παλιά, που της αρέσουν πολύ οι «Toblerone».
     
     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

     
    Τι απίστευτη εικόνα!  
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Οκ το ξέρω. Προσωπική διευκρίνηση γιατί κάποιοι θεωρούν ότι οποιος σουιτσάρει μένει εκει. Που αν θέλει να μείνει κιόλας μια χαρά μένει απλά δεν είναι δεδομένο.  
     
    Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2021
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Δικά μου είναι ότι θέλω τα κάνω.
     
  9. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Όντως παρεξηγημένα τα σουιτσάκια αλλά εκεί ακριβώς κρύβεται και ένα μυστικό μας. Δίνουμε και παίρνουμε με διάφορους τρόπους. Γευόμαστε την κάθε μας στιγμή ανάλογα με τη διάθεση και το τι μας βγάζει (η μας βάζει...εντάξει) κάθε φορά η άλλη πλευρά.

    Προσωπικά αισθάνομαι ότι έχω έναν διακόπτη και έναν καλορυθμισμένο θερμοστάτη που ξέρει πώς ακριβώς να λειτουργεί. Μπορεί κάποια να.μου κλείσει το.μάτι και να ζητάει να τη "σουβλίσω", να τη βάλω στα κάρβουνα και να τη σιγοψήσω....η στο γκριλ. Ανάλογα.

    Κάποια άλλη μπορεί να με περιλάβει γιατί έχει αντιληφθεί πόσο παλιόπαιδο είμαι και πόσο "στρώσιμο" χρειάζομαι.

    Για μένα η κάθε στιγμή είναι ξεχωριστή αρκεί να βρω ένα άτομο στα "μέτρα" μου. Το σιυιτσαάρισμα (μπορεί τελικά να) κρύβει πολλούς και καλούς "θησαυρούς". Χωρίς αυτό να σημαίνει αστάθεια χαρακτήρα ή έλλειψη κατασταλαγμένης γνώμης στα θέλω μου.

    Μπορώ να συνυπάρξω και να περάσω καλά τόσο με "αρνάκια" όσο και με "λέαινες".
     
    Last edited: 4 Σεπτεμβρίου 2021
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

      
     
  11. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Διαβάζοντας το νήμα και τις περιγραφές για τους switch, μου γεννήθηκε η εξής απορία: Ποιά η διαφορά του switch από έναν (παν)ηδονιστή;

    Αν είναι εντελώς off topic θα το διαγράψω, απλά κάπως με μπέρδεψαν αυτά που γράφτηκαν.
     
  12. moufa

    moufa into pussylicking

    Ωραίο ερώτημα. Θα αποτολμήσω μια απάντηση.

    Ο πανηδονιστής μπορεί να ηδονίζεται και με ένα αγγούρι. Ο/η Switch όχι, θέλει το άλλο μισό του switching του/της.
    (p.s. switch με αγγούρι ε, δεν μπορεί να κάνει..)