Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρακτικές που χαρακτηρίζουν το Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 25 Μαϊου 2017.

  1. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    εμ εδώ σε θέλω 
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Με τις ευλογίες Του (αν και εφόσον).
     
  3. Just_Me

    Just_Me Contributor

    @espimain το έχω αναρωτηθεί παλαιότερα για Κ που είναι μαζοχιστές και είναι από εκείνα που δεν μπορώ να τα συλλάβω και να τα εξηγήσω λογικά πώς γίνεται και πώς λειτουργεί μία τέτοια σχέση. Άρα και αυτοί οι Κ είναι switch?

    @Libertine SD κατατοπιστικότατος ο διαχωρισμός που κάνετε για τους switch, καθώς κι η αναφορά σας στον πανηδονισμό.

    Σας ευχαριστώ και τους δύο  
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Είναι ένας λοιπόν ο Κυρίαρχος, στο σχήμα, όταν υπάρχει D/s.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Έλα ντε !  
     
  6. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    αντιλαμβάνομαι πως είναι δύσκολη η κατανόηση για κάποιους/ες 
     
  7. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Όχι δεν εννοώ αυτό.
    Ο switch είναι Κ με ένα υ.
    Και με άλλον Κ είναι υ.
    Δηλαδή πέραν κάποιου switch που μπορεί να γνωρίσει, σουιτσαρει και με άλλα άτομα.
    Τώρα με πιάνεις;  
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Είναι άλλο πράγμα να σουιτσάρεις παίζοντας και άλλο να μπαίνεις σε συσχέτιση. Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον. Μέσα σε αυτήν δε σουιτσάρω καθόλου με το υ μου . Αν μπω σε συσχέτιση με Κ τότε είναι δικό του θεμα αν θα σουιτσαρω και πως και ποσο και με ποιον. Κι ολα καλα.
     
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Φυσικά , δεν άφησα να εννοηθεί κάτι διαφορετικό όταν όμως υπάρχει D/s όπως είπατε.
     
  10. moufa

    moufa into pussylicking

    @Just_Me

    α, δεν προσεγγίζεται ένας Κ ή ένας υ απο την πλευρά του Switch όμως. Νομίζω ότι είναι συλλογιστικά λάθος αυτό.

    Ο Switch είναι Switch εξ'αρχής. Δεν είναι πότε Κ πότε υ στην ίδια χρονική περίοδο γιατί αυτό καταργεί το Κ-iness ή το y-iness.
    Αν είσαι ποτε Κ πότε υ σε σύντομα χρονικά διαστήματα, ε, τότε δεν είσαι παρά Switch.
     
  11. Just_Me

    Just_Me Contributor

    @moufa δεν κατάλαβα τίποτα, αλλά δεν πειράζει, καλή καρδιά!  
     
  12. moufa

    moufa into pussylicking

    @Just_Me βρε παιδί μου δες το εξής :

    Ξεκινάς σκεπτόμενη ότι κάποιος είναι Switch όταν, όντας Κ σουιτσάρει με την υ (ή κάποια άλλη υ δεν παίζει ρόλο).

    Ξεκίνα σκεπτόμενη ότι κάποιος είναι K. Θα σουιτσάρει αν δεν είναι στην πραγματικότητα switch? Όχι.

    Αυτό εννοώ. Την αφετηρία της σκέψης σου.