Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προβλήματα κίνησης

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 31 Οκτωβρίου 2007.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Προβλήματα κίνησης



    Νομιζω οτι σεξ και γαμησι ειναι λεξεις συνωνυμες.θα συνυπεγραφα ομως τισ αποψεις σου αν αντικαθιστουσες την λεξη "σεξ" με την λεξη "ερωτας",ο οποιος θα προσεθετα κραταει και μηνες,χρονια...
     
  2. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Προβλήματα κίνησης

    Καλά τα λέω (για μένα). Μιλάω μόνο για σεξ. Ο έρωτας είναι άλλο πράγμα. Εκεί έχουμε να κάνουμε με "θρησκεία"
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Και εγώ θα συμφωνήσω ότι το bdsm (για εμένα) είναι κάτι το πνευματικό (πρώτα) και ενδεχομένως και σωματικό.

    Μπορεί να σε κοιτάει και να νιώθεις την Κυριαρχία, χωρίς να κάνει τίποτε ή να λέει κάτι. Μπορεί να σε κοιτάει χωρίς εσύ να το βλέπεις ότι σε κοιτάει και να το νιώθεις ότι σε κυραρχεί σαν να το έβλεπες. Είναι θέμα χημείας, πιστεύω.

    Αν και το σωματικό ακολοθεί του πνευματικού και πάνε μαζί, τότε είναι το τέλειο. Αν όχι δεν πειράζει. Το θέμα είναι να φτάσεις σε οργασμό όταν πρέπει, δηλαδή όταν το νιώσεις ότι πρέπει, είτε στο έχει πει είτε όχι. Κάτι που ισχύει και σε μια vanilla κατάσταση (οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφωνία των vanilla σε αυτά που λέμε).

    Δεν ακούσαμε βέβαια τις απόψεις των male slaves, θα ήταν μια καλή εμπειρία που θα απαντούσε στο ερώτημα πως θέλουν τις Mistress, ακόμα και αν μπορούν να πουν το "θέλω". Θα ήταν ενδιαφέρον.
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κινετικα?????????????
    Δηλαδη τα προβληματα στην περιοχη της Κινετας????????????
    Ναι το ξερω πως εκανες το λαθακι σου αλλα απλως κανω χιουμορ! 
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Άν είμαστε τοποικιστές, τότε ναι, της Κινέτας (και όχι της ομώνυμης ταινίας του Λάνθιμου).  

    Ευχαριστώ για τη διόρθωση. Αν θέλεις σε pm να σου εξηγήσω ότι δεν είναι τόσο λάθος, για να μην κουράζουμε εδώ τον κόσμο.
     
  6. nice.ath

    nice.ath New Member

    Ένας ιδιοκτήτης pet-shop είχε αναρτήσει μια πινακίδα έξω από το κατάστημά του που έγραφε: “Διατίθενται κουτάβια”.

    Ένα μικρό αγόρι είδε την πινακίδα και μπήκε στο κατάστημα ρωτώντας: “Πόσα χρήματα θέλετε για να μου δώσετε ένα κουτάβι;”

    Ο ιδιοκτήτης απάντησε πως κόστιζαν από 30 έως 50 Ευρώ. Ο μικρός, βγάζοντας ελάχιστα χρήματα από την τσέπη του είπε: “έχω μόνο 2 Ευρώ, μπορώ τουλάχιστον να δω τα κουτάβια;” Ο ιδιοκτήτης χαμογέλασε και σφύριξε δυνατά. Μια σκυλίτσα μπήκε στο δωμάτιο, ακολουθούμενη από 5 κουταβάκια. Το ένα από αυτά κούτσαινε, με αποτέλεσμα να μείνει λίγο πιο πίσω από τα άλλα.

    Τότε ο μικρός ρώτησε: “Τι έχει αυτό το κουτάβι και κουτσαίνει;” Ο ιδιοκτήτης του εξήγησε πως το κουταβάκι είχε γεννηθεί με πρόβλημα στο γοφό και πως θα έμενε έτσι σε όλη του τη ζωή. Ο μικρός ενθουσιασμένος ζήτησε από τον άντρα να του δώσει το κουτάβι, “θέλω να το αγοράσω!” είπε αποφασιστικά. Ο άντρας γέλασε και του είπε: “Όχι, δε θέλεις αυτό το κουτάβι. Αν επιμένεις, μπορώ να σου το χαρίσω”.

    Ο μικρός τσαντισμένος του είπε ότι ήθελε να αγοράσει το κουτάβι και ότι θα έκανε τα αδύνατα δυνατά για να το αποκτήσει. Ο άντρας γέλασε ξανά και είπε “το κουτάβι αυτό είναι άχρηστο, πραγματικά δε σου χρειάζεται, ποτέ δε θα μπορέσει να τρέξει και να παίξει μαζί σου όπως τα άλλα σκυλιά”.

    Τότε ο μικρός σήκωσε το μπατζάκι από το παντελόνι του και άφησε να ξεπροβάλει το αριστερό του πόδι, το οποίο υποστηριζόταν από ένα μεταλλικό σίδερο. “Όπως βλέπετε, ούτε εγώ θα μπορέσω να τρέξω και να παίξω μαζί του... Επομένως το κουτάβι θα έχει κάποιον να το καταλαβαίνει”. Ο άντρας δάγκωνε τώρα τα χείλη του μην ξέροντας τι να πει. Δακρυσμένος, προσπάθησε να χαμογελάσει και είπε: “Εύχομαι, όλα τα κουτάβια να βρουν κάποτε έναν ιδιοκτήτη σαν και σένα”.

    Στη ζωή δε μετράει το ποιος είσαι αλλά αν κάποιος σε αγαπά, σε δέχεται και σε εκτιμά για αυτό που είσαι χωρίς όρους.
     
  7. paraple

    paraple Regular Member

    Απάντηση: Re: Προβλήματα κίνησης

    ΑΠΛΑ...RESPECT ΣΤΗ ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΗΣ ΠΟΥΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΕΣ.. 
     
  8. shamanka

    shamanka Regular Member

    Απάντηση: Re: Προβλήματα κίνησης

    Γέλασα με την ψυχή μου ))
    Σχετικά με το θέμα))
    Όπως έλεγα κάποτε η εις βάθος γνωριμία μου με τον χώρο έγινε στο ιντερνετ . σε ένα αντίστοιχο Ρώσικο φόρουμ, λιπών υπήρχε μια κυρία ετών άνω 50 και ήταν ανάπηρη. Από γεννησιμιού της
    Σαδίστρια του κερατά , αν και πόλη ευγενική. Έλεγε λιπών και ηχεί δείξει βίντεο το πως Κυριαρχεί! Σας μιλάω για κοπρολαγνεία της κολάσεως … έκανα να στανιάρω κάνα μήνα . και άτομα στην υποταγή τις από την πρώτη ματιά – δεν έλεγες ότι έχουν ξεφύγει τόσο.
    Της ρώτησα πως επιλέγουν κινητικά ανάπηρη Αφέντρα?
    Και απάντησε ότι στο μυαλό του κάθε υποτακτικού γίνετε το έλα να δεις και το μόνο που θέλει είναι να τον αποδεχτείς έτσι αηδιαστικό, σάπιο και διεστραμμένο. Μαζοχισμός στο μεγαλείο του!
    Έγραφε τρομερά ποιήματα, είχε αστέρευτη κατανόηση και υπομονή, σοφία και ρεαλισμό!

    ---------- Post added at 15:30 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

       
     
  9. paraple

    paraple Regular Member

    Απάντηση: Re: Προβλήματα κίνησης

    ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ(ΣΥΝΑΜΑ ΚΑΙ ΚΑΥΛΩΤΙΚΗ)ΕΙΚΟΝΑ...ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ....ΟΜΩΣ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ...ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΩΡΙΑ?
    ΕΝΟΩ...ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ-ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ CPL-ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΣΕΣΣΙΟΝ ΜΕ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΣΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ,ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΚΑΠΩΣ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕΣ?...ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ,ΠΟΥ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΕΣΕ 'Η ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΟΠΕΣ ΣΑΝ ΜΙΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ? 

    ---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

    "Στη ζωή δε μετράει το ποιος είσαι αλλά αν κάποιος σε αγαπά, σε δέχεται και σε εκτιμά για αυτό που είσαι χωρίς όρους."
    Ναι...ωραια λογια,ομως η πραξη ειναι διαφορετικη.
     
  10. shamanka

    shamanka Regular Member

    Απάντηση: Re: Προβλήματα κίνησης

     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απάντηση: Re: Προβλήματα κίνησης

    Για μένα ο άνθρωπος είναι το πνεύμα, όλα τα υπόλοιπα είναι απλά εργαλεία που το ακολουθούν. Όσο για τις φαντασιώσεις και την πράξη, υπάρχουν φαντασιώσεις που πρέπει να παραμένουν μόνο στον χώρο του φανταστικού και άλλες που πραγματοποιούνται. Αυτό που ανέφερα δεν είναι δύσκολο, δεν είναι κάτι που δεν έχω κάνει σε διάφορες παραλαγές και η αλήθεια μου είναι λίγο για να το έχω σαν φαντασίωση. Πάντα μιλάμε βλέποντας μόνο την πράξη και όχι το άτομο που θα έπαιρνε μέρος στην διαδικασία, γιατί εκεί αλλάζουν πολύ τα πράγματα. Με το κατάλληλο άτομο, θα με έφτιαχνε και απλά να το παρακολουθώ να γλύφει ένα παγωτό...
     
  12. paraple

    paraple Regular Member

    Απάντηση: Re: Προβλήματα κίνησης

    χαιρομαι που το βλεπεις ετσι..
    αν το κανεις και πραξη ομως,ενημερωσε με για το πως την βιωσες