Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προβληματισμός.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 22 Ιουνίου 2019.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Καλημερα @Katemou. Δεν εχω καμια αποψη για το τι συνεβη το οποιο εσυ ξερεις μονο και αυτος και ολοι οι αλλοι περισσευουμε η μαλλον το πιο ακριβες δεν μας αφορα καν.

    Ωστοσο πρεπει να επισημανω οτι θα ηταν καλη επιλογη να ειχες αποκλεισει απο την συζητηση αυτη τουλαχιστον τους σαδιστες που κυκλοφορουν αναμεσα μας, μη πω και τους σαδομαζοχιστες γενικοτερα.

    Τι περιμενες να δειξει με τις απαντησεις αυτη η συγκεκριμενη κατηγορια; Συμπονοια ; Κατανοηση ;

    Κορμακι εκτεθειμενο βρηκαν.
    Αλατακι στην -πληγη- θα ριξουν  

    Απονη ζωη......

    (Κρατα καλυτερα τις δυσκολες στιγμες, που ολοι μας ανεξαιρετως κατα καιρους περναμε, μακρια απο το δημοσιο φορουμ. Ειμεθα επιρρεπεις στον -πονο-, εχουμε τα θεματακια μας και γενικα ειμεθα λιγο αρουγκαλοι στα θεματα αυτα   )
     
    Last edited: 24 Ιουνίου 2019
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @bumblebee
    Γνώμη μου είναι ότι το παρόν νήμα δεν έπρεπε να έχει ανοιχτεί έτσι και αλλιώς.

    Από εκεί και πέρα δεν είδα καμία επίθεση και κανένα αλάτι σε πληγές και οι απαντήσεις χωρίζονται στις παρακάτω κατηγορίες:

    1. Δεν παίρνω θέση, δεν ξέρω τι έγινε.
    2. Δεν παίρνω θέση στο τι έγινε και κακώς ανοίχτηκε το νήμα.
    3. Touch luck, life is a bitch, own your failures.
    4. Touch luck, life is a bitch, you should be more careful.

    Το (3) μπορεί να είναι σκληρό αλλά δεν είναι αποτέλεσμα σαδισμού, είναι η ξερή αλήθεια. Το forum δεν είναι για να προσφέρει παρηγοριά, απευθύνεται σε ενήλικες που φέρουν την πλήρη ευθύνη των πράξεών τους.
     
  3. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Βρε παιδιά..οι ιστορίες που γράφω δεν ειναι όλες πραγματικές..
    Ειδικά το εννιά ειναι τελείως φανταστική.
    Σας ευχαριστώ όλους..
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Εγώ αν έβρισκα ότι υπάρχει λόγος μια χαρά θα μπορούσα να παρηγορήσω και από όσο ξέρω ανήκω και είμαι μέλος του φορουμ άρα no need for generalization  
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Κατι μου λεει οτι θα ακολουθησουν κι αλλα....
     
  6. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Θα δείξει 
     
  7. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Αν είναι μυθοπλασία γιατί να παρουσιαστεί σαν βίωμα ιδίως σαν προβληματισμός ;
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    γιατί τα σ/κ τα ζούμε.
     
  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Χωρίς να θέλω να γίνω δικηγόρος του διαβόλου αλλά για να ξέμε τι λέμε (γενικώς μιλώντας). Η @Katemou είπε ότι δεν είναι ΟΛΕΣ οι ιστορίες που έχει γράψει (σε άλλα νήματα) βιωματικές.

    Ο προβληματισμός είναι σε αυτό το νήμα, κι από ότι καταλαβαίνω είναι βιωματικός. Το ότι κάποιος γράφει κάποιες ιστορίες σε άλλα νήματα δεν σημαίνει ότι μπορούμε να εκφέρουμε με σιγουριά άποψη για τον χαρακτήρα ή τη ζωή του.

    υ.γ. για να μην παρεξηγηθώ @blonde mermaid το τελευταίο σχόλιο δεν πήγαινε σε εσένα αλλά πήρα πάσα από αυτό που έγραψες να κάνω κι εγώ το rant μου!  
     
    Last edited: 25 Ιουνίου 2019
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Τετοιους Δικηγορους θα βρεις στο 69 666 666 Απαντανε ολη την Αιωνιοτητα. Επισης στο www.diabolus-advocatus.biz


    Ενας πολυ σοφος ανθρωπος μου ειπε καποτε "να πιστευεις αυτα που βλεπεις, οχι αυτα που διαβαζεις".

    Εχει και ενα "σου λενε" αλλα το αφησα απ εξω, αυτη τη φορα.
     
  11. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Εμένα πάλι ο πατέρας μου (που δεν τον λες και πολύ σοφό) όταν ήμουν μικρή κι έκανα πολλές ερωτήσεις μου έλεγε "παιδάκι μου, άμα δε ρωτήσεις πως θα μάθεις;". Από τότε είχα το κουσούρι.

    Όσο για δικηγόρο του διαβόλου προτιμώ αυτόν!

     

    Έχω πολλά κουσούρια!
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Θα στο απαντησω απ την οπτικη ενος Λύκου.

    Οι ανθρωποι κυνηγοι, οταν κυνηγαν π.χ. παπιες, βαζουν μια ξυλινη παπια να κολυμπα αμεριμνη στο νερο... και εχουν μια σφυριχτρα που κανει τον ηχο της παπιας.

    Το ακουν οι παπιες, βλεπουν την αλλη να κολυμπα αμεριμνη, ολα καλά - σκεφτονται - και...


    Εχεις δει κανεναν Λύκο να κανεις τετοιες παπατζες ?
     
    Last edited: 25 Ιουνίου 2019