Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προσεγγιση Κυριαρχης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Nικος Περιεργος, στις 1 Απριλίου 2014.

  1. tithon

    tithon Contributor

    άστοχη προσέγγισις.
    να διδασκόμεθα οι νεώτεροι.
     
     
  2. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Κατανοώ πως απορίες τέτοιου είδους, όπως αυτή που έθεσε ο νηματοθετης, ίσως σας προκαλούν θυμηδία λόγω της τεράστιας πείρας σας, της ευφραδειας του λόγου σας και της μεγάλης αντιληπτικής σας ικανότητας. Θα σας καλούσα όμως, θα σας παρακαλούσα μάλιστα, να προσφέρετε έστω και μια δυο μικρές συμβουλές σε νεοεισερχόμενους ή και παλαιότερους ακόμα του χώρου. Μια δική σας συμβουλή ισοδυναμεί με ώρες ίσως και ημέρες σκέψης και προσπάθειας αλλού.
     
  3. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

          
     
  4. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Η ανταπόκριση σας και τόσο άμεση μάλιστα, με τιμάει απεριόριστα. Μέσω αυτής της λιτής, λακωνικής θα έλεγα τοποθέτησης σας σίγουρα βοηθήσατε όποιον έχει πρόβλημα προσέγγισης. Έχω την βεβαιότητα πως αρκετές Κυρίες του χώρου θα συμφωνήσουν και θα ταυτιστούν με αυτή. Προσωπικά έμεινα άφωνος με το πόσο πολλά είπατε , με έναν τρόπο συμβολικό.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    νέε μου  

    γιά να αντλήσει ικανοποίηση κανείς μετέρχεται κάθε πρόσφορο τρόπο.
    κρίσιμος παράγων είναι το πού απευθύνεται.
    η γγιφ έχει δώσει οδηγίες: αν θες να βρεις κάποια που ζητάει μόνον κολακείες, θα την κολακεύεις, αλλιώς θα ενοχληθεί.
    αν θες να βρεις κάποια γιά διασκεδαστική ξεπέτα, θα πάρεις τις οδηγίες του @whisperer
    αν θες δράματα με θύματα, κακούς και αμόλυντη αγνότητα(!) θα απευθυνθείς στο σύμπαν (ίσως με λίγο μάλαμα)
    αν θες συγκροτημένες θα ξέρεις πως δεν θα ενοχληθούν

    έχει απ' όλα.
     
  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    πες μου που παιζεις να ερθω !πληρωνω και εισιτηριο να ξερεις !!
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εντελώς προσωπικά, ο τρόπος προσέγγισης σε Κ είναι ακριβώς ο ίδιος με τον τρόπο προσέγγισης σε βανίλα. η διαφορά είναι οτι οι Κ ανταποκρίνονται, άσχετα με το που θα πάει μετά...
     
  8. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Δεν έχω παρά να σας ευχαριστήσω για την φιλοφρόνηση και τον συμβουλευτικό σας λόγο.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ο τροπος ηταν και θα παραμεινει ενας.
    παφφ με το ροπαλο και απ το μαλλι στη σπηλια και ατακα ατακα κι επι τοπου.
    για τους διαφωνουντες λεω.
    Οτι αφορα τις Κ δεν εχω ιδεα
     
  10. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Η προσέγγιση γίνετε όπως και με καθε άλλο ανθρώπινο ον.Με σεβασμό και ανοιχτό μυαλό να ακούσεις τι έχει να σου πει/δώσει η άλλη πλευρά.Οι κυρίαρχες δεν ειναι κάποια παράξενα όντα που προσγειώθηκαν απο τον πλανήτη Άρη ,άνθρωποι ειναι και αυτοί...
     
  11. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Δεν υπάρχει σωστή προσέγγιση...
    Το κάθε άτομο είναι διαφορετικό
     
  12. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Καλησπέρα σε όλους , είμαι νέος στην κοινότητα και θα ήθελα να ρωτήσω πως καταλαβαίνει κάποιος υποτακτικός αν μια Κυρία είναι κυριαρχική και ποιος είναι ο σωστότερος τρόπος να την πρισεγκίσει?