Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 20 Ιανουαρίου 2007.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Ως τακτικό και δραστήριο μέλος του φόρουμ (πανάθμενα σας),έχω διαμορφώσει μία άποψη ,για τις γνώσεις ή την εμπειρία του καθένα,υποκειμενική πάντα για αυτό πάντα υπάρχουν περιθώρια λάθους..

    Διαβάζοντας πάλι κάποια θέματα υπάρχουν πολλές απορίες ακόμα και σε ατομικό επίπεδο για κάποιο άλλο μέλος,οι οποίες αφορούνε την αντίληψη του γύρω από τις ενασχολήσεις του ή θέματα τακτικής,όταν βλέπω πως υπάρχουν επιπλέον πράγματα που θα μπορούσα να μάθω από το συγκεκριμένο μέλος.Συνήθως τις διατυπώνω .Μερικές φορές δεν παίρνω όμως απάντηση και ο λόγος υποθέτω πως είναι,ότι το μέλος αυτό "χάνει " το θέμα μέσα στην καθημερινή ροή των μηνυμάτων και δε βλέπει την ερώτηση μου.

    Σκέφτηκα ,λοιπόν,σε αυτό το thread να διατυπώνουμε ερωτήσεις σε συγκεκριμένα μέλη που επιθυμούμε και οι οποίες να έχουν ΜΟΝΟ σχέση με το BDSM kai και όχι με τις προσωπικές ενασχολήσεις και γενικότερα με την προσωπική ζωή του.
    Οπότε,ερωτήσεις του στυλ:καλησπέρα Κυρία θα θέλατε έναν υπάκουο σκλάβο να... ή γεια σου μικρή μου σκλάβα θα θελες να με δοκιμάσεις κτλ να μην δημοσιεύονται και γιατί όχι να απομακρύνονται ,αν μπορούν και έχουν το χρόνο να το κάνουν οι διαχειριστές/ριες μας..

    Να πω εκ των προτέρων,πως το θέμα δεν είναι η βαθμολόγηση των ερωτηθέντων,αλλά η ενημέρωση από αυτούς.Οπότε,θα παρακαλούσα να προσέχουμε τη διατύπωση των ερωτήσεων και να επιζητούμε σύντομες απαντήσεις,ώστε να μην δεσμεύουμε κ/Κανένα με μακροσκελή κείμενα..
    Επίσης να μένουμε στη μία-δύο ερωτήσεις το πολύ και να μην βάζουμε συνέχεια επιπλέον ερωτήματα,ώστε να περνάμε τον/την ε/Ερωτηθέντα/θείσα από διαδικασία συνέντευξης..

    Επίσης,να αποφεύγουμε να κρίνουμε την απάντηση Τ/των .Αν π/Πιστεύουμε πως υπάρχει λόγος άξιος συζήτησης,ας ανοίγουμε νέα threads για την περαιτέρω και εκτενή συζήτηση τους.

    Αν υπάρχει αντίρρηση ή διαφωνία με το παρρόν thread ,θα επιθυμούσα να τη διατυπώνετε,εφόσον σας δωθεί ερώτηση από οποιονδήποτε και όχι να γράψετε επι τόπου τη διαφωνία σας και να αποτελέσετε τροχοπέδη στου ροή του νήματος(αν υπάρξει βέβαια..)

    Ανακεφαλαιώνω επιγραμματικά τους κανόνες..

    -Κάνουμε προσωπική ερώτηση στο Μ/μέλος που επιθυμούμε,η οποία να μην επιδέχεται μακροσκελή απάντηση,εκτός μόνο,αν ο/η Ε/ερωτηθείς/θείσα επιθυμεί και έχει το χρόνο να γίνει πιο αναλυτικός..

    - Δεν Κ/κρίνουμε την απάντηση(και οποιαδήποτε άλλη απάντηση)

    -Δεν κάνουμε επιμέρους ερωτήσεις

    -Δεν εισερχόμαστε σε προσωπικά θέματα και δεν κάνουμε πέσιμο..

    -Η όλη διαδικασιά θα προϋποθέτει το συνεχή και ανάλογο σεβασμό

    -Δεν διατυπώνουμε οποιαδήποτε αντίθεση προς το thread,εκτός αν μας ρωτήσουν

    Σας ευχαριστώ και σύντομα θα επιστρέψω με τις δικές μου ερωτήσεις..
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Αν ερωτηθώ από αυτό το νήμα κάτι που δεν με φέρνει σε δύσκολη θέση και έχει να κάνει με το BDSM lifestyle, ευχαρίστως θ απαντήσω, αν όχι άμεσα μόλις το διαβάσω, όσο γίνεται πιό σύντομα  
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

    Εννοείται πως δεν υπάρχει σκοπός να φέρουμε Κ/κανένα σε δύσκολη θέση lilly μας..
    Τα πάντα θα υπάρχουν με γνώμονα το σεβασμό..  
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

    Και ξεκινάω:
    Μάστερ Πέρρη λες:

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?p=96572#post96572

    Πως ορίζεις την επαναγέννηση και τι γίνεται με τη μετέπειτα εξέλιξη ως προς το θέμα του τέλους(βάσει των νέων δομών );

    Αν έχεις την καλοσύνη και το χρόνο μου απαντάς...
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

    Φιλε Incomplete αν και σε πολη ασχημη ψυχολογικη κατασταση, και εχοντας χαση την γη κατω απο τα ποδια μου, βλεποντας αυτο το ομορφο πλασμα την *Αννουλα*να ειναι εκει που δεν θα επρεπε να ειναι, (αληθεια γιατι τοσο αδικος χαμος ?),θα σου απαντησω στην ερωτηση σου. Με ρωτας πως οριζω την επαναγεννηση στοις ερωτικες μας σχεσεις,για εμενα επαναγεννηση στοις ερωτικες μας σχεσεις, ειναι κατι κενουργιο που προσπαθουμε να φτιαξουμε για να ξεπερασουμε το προηγουμενο που μας πληγοσε (ειναι η ψυχικη μας αυτοαμηνα), τωρα για την μετεπειτα εξελιξη κανης δεν μπορη να την προεξοφληση, ισως μπορη να ειναι κατι χηροτερο, ισως και κατι μοναδικο, ομορφο, υπεροχο,κανενας δεν ξερη ποτε την καταληξη και το (τελος) , ουτε στοις σχεσεις του, ουτε στην ζωη του, πηστευω να σε εκαληψα φιλε Incomplete.
     
    Last edited: 21 Ιανουαρίου 2007
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

    Ευχαριστώ Perrh  
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=7626&page=3

    Βασικά μου δημιουργήθηκαν διάφορα ερωτήματα,όταν διάβασα την άποψη σου αυτή,αλλά θα επικεντρωθώ στη σημαντικότερη κατ΄εμέ..

    Φίλε isnogood ,σε τι σχετίζεται ο ναρκισσισμός με το pervertion?
    Δηλαδή,ποια (ή ποιες) ναρκισσιστική(ες) τάση(εις) ωθεί(ωθούν) προς αυτόν;

    Αν έχεις χρόνο και διάθεση απαντάς...Ευχαριστώ προκαταβολικά..
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..


    Η ερώτηση απευθύνεται στο Βασιλέα.
    Πως γίνεται ένας Κυριαρχικός να έχει την υποτακτική του "βασίλισσα";
    Απο ΄κει και πέρα τα ερωτήματα πάρα πολλά..
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

    Αν έχει κανείς απάντηση πάνω σε αυτό να τη γράψει σε νέο thread..Eυχαριστώ...
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..


    Incomplete καρδιά μου όμορφη τα πάντα παίζουν σε τέτοιες σχέσεις.
    Κι εγώ έχω τον σκυλάκο μου βασιλιά και αυτός κορώνα στο κεφάλι του  
    Εάν έχει αντίρρηση, ας το πει.
    κοκος για σένα χτυπάει η κουδούνα παλιοσκυλάκι μου  
     
  11. kokos

    kokos New Member

    Re: Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

    Βασιλιας αισθανομαι διοτι ειμαι αφοσιωμενος στην κυρια μου, δηλαδη σε σας. Τωρα για τις κορωνες δεν το καταλαβαινω τι σχεση εχουν με τα κεφαλια? Εγω τις εχω στη φωνη μου οταν τραγουδαω και σας τις αφιερωνω ολες.
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Προσωπικές ερωτήσεις και απόψεις..

    Τώρα θες να σχολιάσω τις κορώνες της φωνής σου;;;
    Αυτό ήταν κανονικό s/m για μένα και γι αυτό θα εφοδιαστώ με ένα σπαστό ραβδάκι να το έχω πάντα στην τσάντα μου