Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρωκτική καθαριότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος Serious_switch, στις 17 Απριλίου 2010.

  1. Serious_switch

    Serious_switch New Member

    Τον τελευταίο καιρό (10 μέρες περίπου) άρχισα να απολαμβάνω και πάλι πρωκτικά παιχνίδια και για αυτό θα ήθελα να απευθύνω στο σεβαστό φόρουμ ορισμένα ερωτήματα σχετικά με την πρωκτική καθαριότητα.

    1) Λένε ότι το κλύσμα πρέπει να γίνει αρκετές ώρες πριν. Πόσες όμως; 2; 3; Αν το κάνω 4 ώρες πιο πριν είναι καλύτερα; χειρότερα;  

    2) Μου έτυχε λίγο αφού ολοκληρώσω ένα "παιχνίδι" να έχω συμπτὠματα σαν διάρροιας, σαν έκρηξη ένα πράγμα. Κρύωσα; Φταίει μήπως το κλύσμα;   

    3) Μπορώ να φάω πριν το πρωκτικό σεξ; Απόψε αν και ήμουν νηστικός πολλές ώρες και είχα κάνει και κλύσμα 3 ώρες και πιο πριν είχα την έκρηξη που έγραψα πιο πάνω (ευτυχώς όχι παρουσία του συμπαίκτη)  

    3) Σε μια φάση πρόσφατα δεν είχαμε πολύ τζελ ωστόσο αυτό δεν με πτόησε. Καλά ήταν αλλά μετά είχα ένα τσούξιμο. Καμία συμβουλή;

    Αυτά και ευχαριστώ πολύ!
     
  2. Emma

    Emma Contributor

  3. The Judge

    The Judge New Member

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    καλο θα ηταν το κλυσμα να γινει με διαφορα αρκετων ωρων πριν την συνευρεση...
     
  4. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    Οταν μιλαμε για ερωτικο παιχνιδι, μιλαμε για κατι οργανικο. Οταν μιλαμε για κατι οργανικο, ενοουμε για κατι αναλογο με την καθε περιπτωσι και φασι. Επομενως δεν μπορει να λαβεις μια στερεοτυπη απαντησι. Λιγο πολυ μονο προσδιορισμους.
    Απο καποιο συγκενικο προσωπο γιατρο στο επαγκελμα, εμαθα οτι ο οργανισμος κανει τον κυκλο του απο 4 με 6 ωρες. Στην ερωτησι σου αν 4 ωρες ειναι καλα για κλυσμα πριν το παιχνιδι ισως να ειναι πολλες, γιατι ο οργανισμος θα ξανασυσωρεψει καταλοιπα στην ευρητερη πρωκτικη περιοχη και συνεπαγωγη. Μετα εξαρτατε ποτε εγινε το κλυσμα και μετα απο τι. Αν γινει μετα απο την διεργασια που ο οργανισμος ξεκιναει να αποβαλει, τοτε θα υπαρξουν καταλοιπα και μετα το κλυσμα. Αν γινει το κλυσμα μετα απο αποβολη, και επαναληφθει μετα απο μιση ωρα περιπου, ισως το παιχνιδι να ειναι πιο ευχαριστο, αφηνοντας τον οργανισμο για καμμια ωρα περιπου να ησυχασει, πριν απο αυτο. Να θυμασε οτι ολοι οι οργανισμοι δεν ειναι οι ιδιοι σε ολους τους ανθρωπους.  
     
  5. Serious_switch

    Serious_switch New Member

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    Ευχαριστώ για τις συμβουλές!  
     
  6. queenjoanna

    queenjoanna New Member

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    εγω παντως που εχω ενα φιλο μο εχει πει πως πινει καφε μερικες ωρες πριν για να παει τουαλετα και ετσι μετα ειναι καλα,βεβαια...ενας αλλος μου ειχε πει πως καθαριζει με απλο νερο τωρα τι να σου πω κ εγω θαθελα να μαθω πως και τι!!!! γιατι στις τσοντες δλδ πως γινεται :/
     
  7. nkbsk

    nkbsk cosmic wanderer

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    Εκτός απο την πρωκτική καθαριότητα απο οτι έχω διαβάσει δεν είναι κακή ιδέα και η αποχή απο το φαγητό πριν. Λίγη νηστεία για 8 με 10 ώρες πριν το παιχνίδι μάλλον καλό θα κάνει...  
     
  8. Prince

    Prince Purple Haze..

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    Το κλίσμα καλό είναι να γίνει 2-3 ώρες πρίν και να πληθείς ξανά πρίν την συνεύρεση.
    Θέλει ιδιέτερη προσοχή.
     
  9. queenjoanna

    queenjoanna New Member

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    ε καλα οτι και να κανουμε καλο ειναι πρωτα να κοιταμε την δικη μας υγεια και να μην φτανουμε στα ακρα η καταχρηση δεν ειναι καλη!!!!
     
  10. Marbledragon

    Marbledragon Regular Member

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    Καλό είναι πριν από αυτό που θα σας περιγράψω να έχετε πάει τουαλέτα... Ξεβιδώνουμε το τηλέφωνο του ντους και το ακουμπάμε στη τρύπα. Αφήνουμε να τρέξει αρκετό νερό μέχρι να μη μπορούμε να το κρατησουμε άλλο και χαλαρώνουμε αφήνοντας το νερό να τρέξει από το έντερο. Επαναλαμβάνουμε αρκετές φορές μέχρι το νερό να είναι καθαρό τελειως. Το κλίσμα πρέπει να γίνεται το πολύ μέσα σε 3 ώρες πριν από την συνεύρεση μας και να μην έχουμε φάει τίποτα. Αν έχουμε φάει καλό θα είναι να περιμένουμε να χωνέψουμε πρώτα (κι ας μην έχουμε πάει τουαλέτα) και μετά να το κάνουμε.

    TIP: Για να βεβαιωθούμε ότι είμαστε πεντακάθαροι σηκωνόμαστε για 1-2 λεπτά όρθιοι και μετά επαναλαμβάνουμε την παραπάνω διαδικασία 1-2 φορές ακόμα.
     
  11. Prince

    Prince Purple Haze..

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    Υπάρχουν και κάποια υπ´οθετα νομίζω
     
  12. kostas01

    kostas01 New Member

    Απάντηση: Πρωκτική καθαριότητα

    Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ :\

    Λιπόν είμαι νέος στα παιχνίδια της πίσω πορτας και εχω αποριες :|

    πριν καμια βδομαδα ειχα την πρωτη μου σεξουαλικη επαφη ... ηταν ολα πολυ ωραια μεχρι που εγινε ενα ατυχηματακι καθως το αγορι μου ηταν μεσα   ναι πιστευω καταλαβατε τι εννοω ...
    πφφφ ενιωσα πολυ ντροπη αν και το αγορι μου , μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο κλπ κλπ ... τελως παντων το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ να ξανασυμβει το ιδιο ατυχημα η κτι χειροτερο , τι μπορω να κανω ? να κανω κλισμα ? και αν ναι πως στο καλο θα το κανω και πριν ποσες ωρες δεν εχω ιδεα και να πω την αληθεια φοβαμαι λιγο :\