Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρόκληση πόνου σε δύσκολες στιγμές

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος entelweis, στις 31 Μαϊου 2023.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Εντάξει  
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Θα έλεγα ότι ουσιαστικά "πετάει" από πάνω σου το ή τα του εαυτού σου που δεν μπορείς να αντέξεις.
     
  3. Rupa

    Rupa New Member

    Αυτό μπορώ να το αντιληφθώ.
    Ευχαριστώ  
     
  4. Yiyi

    Yiyi .

    Λειτουργεί σαν εκτόνωση της έντασης σ εμένα, και όχι μόνο ο πόνος αλλά και συζητήσεις και πλέυ σχετικές με τιμωρίες κλπ. Απ την μια ειναι σαν αντιπερισπασμός απ το ερέθισμα του άγχους, δλδ απ το πραγματικό πρόβλημα, κι απ την άλλη σαν μια μορφή εκτόνωσης της εσωτερικής έντασης σε ένα εξωτερικό ερέθισμα. Δλδ, πρόκεται για κάτι σαν διέξοδο, σαν την βαλβίδα στις χύτρες, της αποσυμπίεσης.
    Σ εμένα έχει συμβεί όχι μόνο να εκτονώσει ένταση αλλά και συναισθηματικό πόνο, που βρίσκει διέξοδο σε κάτι πιο απτό. Επειδή τον συναισθηματικό πόνο τον νιώθεις να εκτείνεται στην "ψυχή" και είναι πιο επίπονος, το να κάνεις φοκους σ ένα μέρος συγκεκριμένο του σώματος, εκτονώνεις κατα κάποιο τρόπο τον πόνο εκεί και κάπως ξεσπάς την όλη ένταση.
    Εξίσου αποτελεσματικό είναι να πας μια βόλτα στη φύση, ν ακούς δυνατά πορωτική μουσική, ιδανικά να τραγουδάς ή να φωνάζεις καλύτερα εκεί στην βουκολική ερημιά, όλα αυτά εξίσου μορφές εκτόνωσης και αντιπερισπασμού και με πολύ λιγότερα παρελκόμενα απ την πρόκληση πόνου και λοιπά παρεμφερή.
    Προσοχή όμως στην ερημιά να μην είναι κοντά κάποια στάνη, και αλαφιαστούνε τα τσοπανόσκυλα, και μεγαλώσει η ένταση και το άγχος ακόμη περισσότερο.
    ...
    spank me till I become loose from myself
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Στο παρελθόν, όταν δεν ανήκα, σε περιόδους έντασης, άγχους, έκανα πολύ έντονο αθλητισμό. Συγκεκριμένα, για χρόνια έκανα judo, το οποίο ως άθλημα είναι από τα πιο οδυνηρά. Με αυτόν τον τρόπο κάλυπτα και το θέμα του αντιπερισπασμού αλλά και το θέμα του εξωτερικού σημείου ελέγχου μου που ήταν ο προπονητής και το είχα και έχω μεγάλη ανάγκη. Το αποτέλεσμα ήταν η μακάρια ηρεμία.
    Το σταμάτησα όταν οι επαναλαμβανόμενοι τραυματισμοί μου δεν μου επετρεπαν να εργάζομαι κανονικά.

    Όταν ανήκα προστέθηκε και η ηδονή. Για μένα ο πόνος είναι ένα σύμπλοκο.

    @Konna
    Αν κατάλαβα καλά, οι κρίσεις πανικού σας καταλαμβάνουν την ημέρα. Εμένα με καταλάμβαναν στον ύπνο και εκεί δυστυχώς το λαστιχάκι δεν "πιάνει"...
     
  6. Konna

    Konna Premium Member

    Ναι ολες τις φορες ηταν μερα.
    Ελπιζω να βρεις γρηγορα τη λυση.
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Το έλυσα όταν ο ψυχοθεραπευτής μου είπε μια τεχνική, η οποία πέτυχε  
     
  8. STAVROS1793

    STAVROS1793 The Pan Within / DDLG

    ...I have seen too many men / women
    Driven insane by their distractions... χωρίς να είμαι ειδικός , μου φαίνεται ότι είναι μετάθεση στο βαθμό / επίπεδο που δεν αντιμετωπίζεται με άμεσο τρόπο το πρόβλημα που του προκαλεί την αρχική αναστάτωση.