Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρόσκαιρη "ελευθερία¨.......

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sklava_epi8ymiwn, στις 1 Αυγούστου 2007.

  1. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Σας αφήνει για 15 μέρες «ελεύθερες/ους», δεν έχει σημασία γιατί, απλώς ας πούμε δεν μπορεί να ασχοληθεί καθόλου και απουσιάζει γενικά.
    Οποιαδήποτε «ρουτίνα» της σχέσης σας απλώς δεν υπάρχει πια για 15 μέρες....
    Είστε ελεύθεροι/ες να κάνετε ό,τι θέλετε, δεν έχει κανέναν έλεγχο στις πράξεις σας κλπ.

    Τι κάνετε? Πώς νοιώθετε?
     
  2. zou

    zou

    Απάντηση: Πρόσκαιρη "ελευθερία¨.......

    νιωθω πολυ χαμενη.... Δεν μπορω να ελεγξω τον εαυτο μου... καθομαι μπροστα στη ντουλαπα 1 ωρα.... αλλαζω 100 φορες το χτενισμα μου.... και δεν κανω τιποτα... νιωθω πολυ κενη...
    και σκεφτομαι.... γιατι να με Αφησει ελευθερη... Ειναι καπου εκει και με Κοιταει...? Ξερει πως νιωθω? Θελει να με Δοκιμασει? Γιατι.... Γιατι....?
     
  3. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Re: Απάντηση: Πρόσκαιρη "ελευθερία¨.......

    Εαν ξέρεις το γιατί, ξέρεις και πόσο διαρκεί, τότε οι αντιδράσεις σου θα ήταν οι ίδιες πιστέυεις?
     
  4. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Πρόσκαιρη "ελευθερία¨.......

    Κατοπιν Αδειας Του Κυριου μου
    Χμ.....
    νιωθω χαμενη αν και ξερω πως με Οδηγει ακομα και αν δεν Ειναι εκει
    νιωθω κενη αν και ξερω πως ειμαι παντα γεματη απο Εκεινον
    νιωθω ανασφαλης αν και ξερω πως Ειναι παντα κοντα μου, ακομα και αν αυτη τη στιγμη Θελει να Ειναι μακρια μου
    σκεφτομαι πως μπορω να γινω καλυτερη για Εκεινον
    δεχομαι και κανω πραγματα που μου Τον θυμιζουν
    ακομα και αν δεν εχω ελεγχο στις κινησεις μου δεν κανω αλλες κινησεις απο εκεινες που Εκεινος Περιμενει απο εμενα.....
    και κανω υπομονη.....15 μερες περνανε ευκολα.....
    41 μερες και 10 ωρες.....η πληρης κολαση, κανεις λαθη, χανεσαι και νιωθεις νεκρη. Ενα πολυ μεγαλο διαστημα χωρις Εκεινον, την Παρουσια Του, τον Ελεγχο Του, τοτε πια τα σταυροδρομια ειναι δυσδιακριτα και δεν ξερεις πια ποιον δρομο να παρεις. Δεν μπορεις πια να διακρινεις την αληθεια και το ψεμμα, δεν μπορεις να διακρινεις ουτε καν τον ιδιο σου τον εαυτο. Δεν ξερεις καν αν αληθεια ολα αυτα ειναι μια δοκιμη (για οποιοσδηποτε λογους δεν εχει σημασια) η το τελος. Φτανεις να αποζητας το τελος αρκει μαζι με το τελος να φυγει και ο εφιαλτης......περασε.......και οδηγησε στο ονειρο.....
    Και τοτε καταλαβαινεις πως δεν Σε αφησε ουσιαστικα ποτε "ελευθερη", η ελευθερια και η σκλαβια ειναι μεσα στο μυαλο μας.Ο πονος και η λυτρωση απο αυτον. Απο εκει ξεκινανε ολα και εκει καταληγουν. Μαθε να "βλεπεις" και δεν θα χρειαστει ποτε πια να νιωσεις το κενο. Οτι και να γινει.
     
    Last edited: 1 Αυγούστου 2007
  5. Zondag

    Zondag Regular Member

    Aναρρωτιέμαι πότε μια/ένας σκλάβα/ος είναι πιο "ελέυθερος/η"...Όταν είναι υπο έλεγχο ή το αντίθετο άραγε;

    Μήπως μέσω του ελέγχου είναι που οι υποτακτικές/οι είναι ελευθεροι να κάνουν αυτά που πραγματικά θέλουν; Kάποια πράγματα είναι πιο περίπλοκα απο ότι δείχνουν με μια επιφανειακή ματιά...
     
  6. zou

    zou

    Re: Απάντηση: Πρόσκαιρη "ελευθερία¨.......

    Αγαπητη pleasing πιστευω οτι απλα οι μερες θα περναγαν τραγικα αργα..... και παλι θα κυκλοφορουσα σαν χαμενη...... θα εχω τη σκεψη Του συνεχεια.... οταν θα περασουν οι μερες, ξερω οτι θα παω εκει που ανηκω... στα Ποδια Του... και μονο αυτη η σκεψη θα με ανακουφιζει... στα Ποδια Του....
     
  7. latexduck

    latexduck Contributor

    ...άδειος...
     
  8. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Πρόσκαιρη "ελευθερία¨.......

    Στην αρχη τις πρωτες μερες νιωθω αμηχανα, βαριεστημενα και κενα.. Το ριχνω σε προβολη ταινιων
    και βίντεο games,

    Αρχιζω να σκεφτομαι παλι σαν μονάδα, και ερχομαι επαφή με την αμελημένη μου προσωπικότητα.
    Σιγα σιγα νιωθω ενα αισθημα απολυτης ελευθεριας και ειμαι ανοιχτος για καθε νεα περιπετεια.
    Ενθουσιαζομαι με το τι νεο μπορει να κρυβει εκει εξω το μελλον για μενα.

    Αρχιζω τις εξορμήσεις.
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Πρόσκαιρη "ελευθερία¨.......

     
     
  10. naida

    naida Regular Member

    Στην αρχή κάνω όλα όσα δεν μπορούσα να κάνω, μου αρέσει που με Εχει αφήσει έτσι για 15 μέρες,που Δοκιμάζει.Τον σκέφτομαι συνέχεια.Άραγε Του έχω λείψει καθόλου.Μπορεί θεωρητικά να είμαι ελέυθερη μα ο νους μου συνέχεια εκεί είναι.Κι άν Του αρέσουν περισσότερο αυτές οι 15 μέρες;Ο ένας συλλογισμός διαδέχεται τον άλλο, δε σταματάνε.Το μυαλό δουλεύει υπερωρίες.
    Στη συνέχεια προσπαθώ να ηρεμήσω, να κάνω απολογισμό της τελευταίας περιόδου, να είμαι έτοιμη για οτιδήποτε όταν περάσουν οι μέρες  
    Πολύ δυνατό crash test αυτή η πρόσκαιρη "ελευθερία".
     
  11. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Πρόσκαιρη "ελευθερία¨.......

    νιώθω άδεια

    γεμίζω το κενό μέσα μου μιλώντας Του νοερά

    ενίοτε καταγράφω τις σκέψεις μου
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    επιβιώνω