Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πτέρυγα μιστρες (????)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 21 Απριλίου 2009.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Καλά, ξέρω ότι απαντώ σε ανενεργό μέλος αλλα τέλος πάντων.

    Δεν νομίζω ότι η ατομικότητα είναι προϊόν της εξέλιξης.

    Χωρίς να λέω ότι είναι κάποια ορθή αιτιολόγηση, φαίνεται πως τα τελευταία χρονια αντιλαμβανόμαστε πολύ παραπάνω το εγώ ακριβώς επειδή είμαστε συνεχώς εκτειθειμένοι μπροστά σε αλλα άτομα.

    Δεν είναι ατομικισμός, μάλλον το αντίθετο είναι όταν ζούμε ανάμεσα σε παρα πολλά αλλα άτομα. Ο ατομικισμός που λες εσύ είναι περισσότερο η ανάγκη να διατηρήσουμε τον ζωτικό μας χώρο όταν πλέον τόσοι πολλοί εισβάλουν σε αυτόν.

    Ελπίζοντας ότι δεν λέω βλακείες πάντα.
     
  2. Confused

    Confused Regular Member

    Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Μιας και το επαναφέρατε λοιπόν το θέμα να πω και εγώ η νέα ότι :

    Με κάνανε (οι άντρες) δεν ήμουνα !!   

    Μια ζωή όσο θυμάμαι κάποιος άντρας ήθελε να με υποτάξει, κάποιος άντρας με ήθελε δουλικό και κάποιος άντρας χρεισιμοποιούσε τη θέση και τη δύναμη του για να με καθοδηγεί εκεί που ήθελε αυτός.
    Ξεκινώντας απο τον αδελφό μου ενδοοικογενειακά (φωνές, ξύλο, επιβολή με το έτσι γουστάρω εγώ ) λιγότερο ο πατέρας μου (αυτός με έπαιζε με την ψυχολογία μου γιατί του είχα αδυναμία και δεν του χάλαγα χατίρι), στην πορεία ο πρώην σύζηγος (αυτός με αποτελείωσε!!!) και μέχρι σήμερα που έχω bottom σύντροφο (αυτός τα ζητάει ο οργανισμός του:lol2 .
    Θέλωντας και μη λοιπόν για να καταφέρω να αντεπεξέλθω και να σταματήσω να νιώθω σκουπίδι του καθενός αρχιδιού (στην κυριολεξία), σήκωσα ανάστημα και πέρασα στο άλλο άκρο. Σιγα-σιγά με τα χρόνια αυτή η επιβολή που τη χρησιμοποιούσα για να επιβιώσω στην άνιση κατ' εμέ κοινωνία του άντρα-αφέντη, με έφερε εδώ που είμαι.. Δηλαδή να διασκεδάζω απίστευτα με την υποταγή του κάθε άντρα στο πλευρό μου, να δίνω πίσω τα χαστούκια που εισέπραξα όλα αυτά τα χρόνια και να απαντώ και εγώ στον κάθε άντρα "θα το κάνεις γιατί έτσι γουστάρω!".
    Συμπερασματικά λοιπόν με κάνανε Misstres -λέμε τώρα  - δεν ήθελα να είμαι (ή ήθελα και δεν το ξέρα?? )
    Πραγματικά όμως πιστέυω ότι θα υπάρχουν κι άλλες γυναίκες που τους αρέσει η επιβολή απο εκδίκηση στο αντρικό φύλο γιαυτά που τους έκαναν στο παρελθόν....
     
  3. Re: Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Αυτο είναι που λεγεται συμπλεγματικός σαδισμός;  
    Οσες και οσοι το βλεπουν οπως εσυ ειναι μαλλον επικινδυνοι για
    την συναισθηματικη ισοροπία και σωματικη ακεραιοτιτα των υπο τους.
    Επειδή γνωρίζω πως το κινητρο πολλων δεν ειναι παρα τα αποθυμένα
    και τα κομπλεξ τους εχω γινει πλεον εξαιρετικα προσεχτικος σε οτι
    αφορα τον χώρο που ονομαζουμε bdsm. Εχω μαθει πια και δεν αφηνω
    κανεναν , με προσχημα το bdsm να βγαλει τις μαλακιες του πανω μου.
     
  4. Confused

    Confused Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Γιαυτό το νου σας στο νου-νου σας  
     
  5. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Δυστυχώς διαπιστώνω πως αυτά που λες δεν είναι απλά οργή, δικαιολογημένη αγανάκτηση ή εκδίκηση για κάποιους άντρες που σου φέρθηκαν άσχημα!
    Σίγουρα είναι τελικά δικαίωση για κείνους που σου φέρθηκαν έτσι, ασκώντας πάνω σου την ίδια εξουσία, κατά τον ίδιο τρόπο ακριβώς που εσύ κάνεις τώρα. Επιβεβαιωνεις δηλαδή τον κανόνα της ωμής επιβολής του ισχυρότερου στον συναισθηματικά ασθενέστερο. Απλά τώρα σου αρέσει και το απολαμβάνεις όντας εσύ από πάνω!  
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Δεν της αρέσει και δεν το απολαμβάνει καθόλου, απλά παίρνει το αίμα της πίσω.... 
     
  7. Re: Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Πολυ ωραία! Μήπως υπάρχει και κανένας μαστερας ντομας κλπ που οταν ηταν μικρος τα κοριτσακια τον ειχαν χεσμενο και τα αγορακια τον σφαλιαρωναν και τωρα παιρνει το αιμα του πίσω;
    Αφου η Confused εκανε την αρχη και παραδεχτηκε πως οτι κανει ειναι απο αποθυμενα γιατι να μην συνεχισουν κι αλλοι με αναλογες "αποκαλυψεις";
    Καιρος δεν ειναι να πουμε μερικα πραγματα με τ ονομα τους εδω μεσα;
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Πολύ σωστά, αν και περισσότερο γνώστες σ΄ αυτό που ρωτάς πιστεύω είναι τα θηλυκά υ που έχουν πιο στενή επαφή...με Μάστερ και Ντομ, παρ΄ολα αυτά η δική μου απάντηση είναι οτι ναι, πιστεύω οτι υπάρχουν αρκετοί τέτοιοι "μάστερ" και "ντομ" που περιγράφεις.
     
    Last edited: 26 Απριλίου 2012
  9. Confused

    Confused Regular Member

    Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Η αλήθεια είναι πως βαθειά μέσα μου δε μου αρέσει και δεν το απολαμβάνω..
    Αν λειτουργούσα σύμφωνα με τη φύση μου θα είχα και άλλο status σε αυτό το φόρουμ.
    Μακάρι να βρω στη ζωή μου τον άντρα που θα μου βγάλει τον πραγματικό μου εαυτό και όχι αυτό που θέλει ή αυτό που η στάση του μου επιβάλλει.
    Τον χαρακτήρα μου τον φτιάξανε τα έργα σου.. που λέει και η Νατάσα.
    Επειδή βλέπω ότι ο χαρακτήρας αυτός έχει πέραση όμως είπα να τον κρατήσω! 
    Η ανωνυμία με κάνει να ποστάρω ΜΟΝΟ αλήθειες εκτός και κάποια στιγμή αποφασίσω να ξεδιπλώσω το συγγραφικό μου ταλέντο οπότε εκεί θα απολαύσετε και μυθιστοριματικές καταστάσεις.
    Δεν είναι του παρόντος νήματος αλλά επειδή χαρακτηρίζομαι να σας ενημερώσω ότι:
    Μέχρι στιγμής έχω κάνει : γάμους, αρραβώνες, συγκατοικήσεις, ελεύθερες σχέσεις, one nights stands, δεσμούς και απλές σχέσεις
    Με: ελεύθερους, παντρεμένους , χωρισμένους (με παιδιά και χωρίς)
    Σε ηλικίες: από 25 χρόνια μεγαλύτερους μέχρι 10 χρόνια μικρότερους (με γάμο παρακαλώ)
    Μέσα σε αυτές τις ερωτικές σχέσεις λοιπόν έχω υπάρξει από απόλυτα υποτακτική (έπερνα άδεια για να πάω να πάρω ψωμί) μέχρι και κυρίαρχη (να παίρνουν άδεια για να πάνε να πάρουν ψωμί)
    Οι εμπειρίες μου λοιπόν πάαααραααα πολλές και οι πληγές μου άλλες τόσες…
    Και ξανά επι του θέματος: αν οι άντρες θέλουν στραπόν για να με σέβονται τότε αυτό θα έχουν από μένα!
     
  10. Re: Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Αν καταλαβα σωστά θες ενα αντρα που να είναι ΑΝΤΡΑΣ να σε βαλει κατω να σου ξηγήσει τ ονειρο να σου πετάξει τα ματια εξω και να σου δωσει και μια σφαλιάρα αμα λάχει. Θες τον ΑΝΤΡΑ τον πρόστυχο τον άντρα το σωστο
     
  11. Confused

    Confused Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Μπααααααααααα και τέτοιο είχαμε... πήραμε.. πήραμε... ευχαριστούμε
     
  12. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πτέρυγα μιστρες (????)

    Πιστεύεις ότι όντως υπάρχει ο ΑΝΤΡΑΣ ο σωστός?