Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως γίνεται η επιλογη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Maley, στις 16 Οκτωβρίου 2005.

  1. Maley

    Maley Contributor

    Αν και η συζητηση πανω στο θέμα "Ποιος επιλεγει..ο Αφεντης/ντρα ή ο/η sub" δεν εχει ολοκληρωθει νομιζω, ένα άλλο ενδιαφερον θέμα ειναι το πως γινεται αυτη η επιλογη? Τι κυματα πρεπει να εκπεμπει ο άλλος, ποια χημεια αναπτυσσεται που θα οδηγησει σε μια σχεση D/s de novo? Φανταζομαι οτι οταν πρωτοσυναντιωνται (χωρις να γνωριζονται προηγουμενως) ένας/μια Dom με καποιον/α sub η πρωτη κουβεντα δεν θα ειναι:θέλω να γινεις η ακλαβα μου κλπ,κλπ

    Το θετω το ερωτημα γιατι και στις 2 εμπειριες που ειχα με sub, ειχα πάει "διαβασμενος"..

    Περιμενω τις εμπειριες σας..
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αρκεί να είναι ο καθένας ο εαυτός του Maley
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Πως γίνεται η επιλογη?

    Πολύ σωστή κατά την άποψη μου η λακωνική παρατήρηση Του Master Jp.

    Εκείνο που παρατηρούμε πολλές φορές, όχι μόνο σε Bdsm καταστάσεις, αλλά γενικά, είναι η προσπάθεια του καθένα να εντυπωσιάσει, να δείξει εκείνο που θεωρεί πως οφείλει να δείξει, να πει εκείνα που "πρέπει" και στο τέλος, δημιουργεί μια εικόνα που και να αρέσει στον άλλο, αν δεν είναι αυθεντική, στη συνέχεια να ξεκινήσουν κάτι, με λανθασμένη άποψη για το ποιόν του άλλου και μετά, όπως γίνεται συχνά, να πουν μα δεν ταιριάζουμε!

    Στις περιπτώσεις των sub δε πολλές φορές έχουμε και μια αντίθετη εικόνα. Συμπεριφέρονται αλαζονικά, επιθετικά, προκλητικά,΄με μια υπερβολική άνεση και υπέρμετρη φιλικότητα, από φόβο και έλλειψη αυτοπεποίθησης, στην προσπάθεια να κάνουν κάποιο είδος δήλωσης...

    Έχω φτάσει στο συμπέρασμα πως μόνο αν είμαστε αυθεντικοί έχουμε πιθανότητες να προσελκύσουμε άτομα που επιθυμούν αυτό που είμαστε πραγματικά και όχι την εικόνα που επιλέγουμε πολλές φορές να προβάλλουμε.
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    Eχεις πολυ δικιο lara [E-p]. Την συμπεριφορα αυτη των sub την εχω διαπιστωσει και εγω...συμπεριφερονται σαν συνδικαλιστριες (αναφερομαι στις γυναικες sub) ενω το ζητουμενο δεν ειναι μια συνδιαλλαγή αλλά μια ανθρωπινη σχεση...
     
  5. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Απάντηση: Πως γίνεται η επιλογη?

    Πρώτα πρέπει να είναι αμοιβαίο, αν δεν υπάρχει αυτό απο την αρχή μου αρέσει να βλέπω φιλομάθεια, πρόκληση και αθωότητα.