Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως καταλαβαινεις οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος marios_sub_22, στις 2 Οκτωβρίου 2005.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θα έλεγα απλά αν είσαι υποτακτικός , θα το καταλάβει αυτή .
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω ποιο το νοημα να ξερεις το status (αν υπαρχει) καποιου/ας που θα συναντησεις τυχαια στο δρομο .... μου θυμιζει την κλασσικη ανδρικη απορια "τι χρωμα εχει το βρακι?" σε περισσοτερο BDSM εκδοση .... θεωρω δε την πληροφορια αυτη , αχρηστη προς οποιαδηποτε εκμεταλευση πλην μονο της μετεπειτα προσωπικης φαντασιωσης οπου , ομως , εισαι ελευθερος να σκεφτεις οτιδηποτε ....
    Θεωρω ακομα οτι πρωτα πρεπει να εχει κανεις πειρα στις σχεσεις , να εχει (εστω) διακρινει την πολυπλοκοτητα του χαρακτηρα των δυο φυλλων (καλα ενταξει ..παραδεχομαι το θετω πολυ κομψα..) και μετα να ψαχτει στα μονοποτια της Κ/υ .. πραγμα που θα ηθελα να πω και στο νημα "Ενστικτο"
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    1. Mυριζουν τα ποδια της.
    2. Δεν σε προσεξε και αν σε προσεξε σε κοιτα με μισο ματι
    3. Καπνιζει σνα τσιμινιερα
    4. Τσακωνετε με ολους
    5. Γελαει αsταματητα
    6. Κραταει μαστιγιο και οχι τσαντα
    7. Στελνει αλλους να κατουρησουν αντ΄Αυτης

         
    Aστειευομαι φυσικα!!
     
  4. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Καλα εντάξει τωρα μαλιστα !!! Ξέρεις σε πόσες πανεμορφες θυληξές subs εχω
    κατεβάσει τα μάτια μου ? Για την ακρίβεια αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω ειναι
    γιατί πολλες γυναικές υποτακτικής ψυχολογίας έχουν την εμμονή να ντύνονται
    σαν Dommes, θα μου πεις....ή μοδα ειναι μόδα και δεν αφορα μονάχα Subs ή Dommes
    αλλα ολο το υπολοίπο κόσμο. Μερικες ομως μοιάζουν και στην συμπεριφορά με
    Domines μόνο και μόνο για να αποδειχτούν Lolites ...ή πειραχτήρια...
    Aυτες συνήθως μου σπάνε τα νεύρα .... Για την ακρίβεια τα νεύρα μου σπάνε καθε φορά
    που πέφτω έξω στις επιλογές μου και οταν αποδυκνείεται η πραγματικότητα διαφορετική
    από τα ονειρά μου.
     
  5. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Ίσως τα πράματα να είναι πιο απλά. Πρώτο είναι σπαστικιά σε ότι πει κάποιος. Δεύτερο, μιλά ορθά κοφτά και απόλυτα όταν αναλύει κάποιο θέμα, και με αυστηρότητα. Τρίτο το βλέμμα της δεν αφήνει πολλά περιθώρια ώστε το βλέμμα κάποιου να προσχωρήσει μέσα στο δικό της. Τέταρτο, έχει την ιδιότητα της καριόλας στη σκέψη της, δεν θα σκεφτεί για κάποιον άλλον εκτός από τον εαυτό της και τι θα της προσφέρουν, και αν είναι να της προσφέρουν κάτι θα γίνει με το δυσκολότερο τρόπο. Οι ατάκες της θα είναι αρνητικές σε αυτό που της ζητείτε, και τόσα άλλα...
    *
     
  6. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Aν σκέφτονται μόνο τον εαυτό τους τότε ειναι εγωκεντρικά πλάσματα χωρίς την
    ικανότητα να αγαπήσουν κανενά.

    Εχω την αίσθηση οτι τις αδικεί αυτή η περιγραφή. Πιστεύω πως έχουν την ιδιότητα
    να αγαπήσουν, αλλιώς κανενάς σκλάβος δεν θα τις παντρευόταν ποτε ! Θα τις
    ήθελε μονάχα για σεξουαλική εκτόνωση και ποτέ παράλληλα εως συντροφο ζωής
    που να ξέρουν πως αν ποτε βρεθούν σε ενα νοσοκομείο (λεμε τωρα κουφια να ειναι η
    ώρα) δεν εχουν κανένα δίπλα τους.

    Ανθρωπος που δεν έχει την ικανότητα να αγαπήσει για μένα δεν αξίζει να λέγεται
    ανθρωπος. Τελος.
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Από την πρώτη στιγμή, με την πρώτη ματιά...
     
  8. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Αλλο η σκεψι και αλλο η αγαπη
     
  9. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    Θα δωσω εναν δικό μου ορισμό της αγάπης :

    Η Αγάπη ειναι η επανάληψη θετικών σκέψεων προς κάποιο ατομο, η διάθεση να το
    βοηθήσεις στις δυσκολίες του και να νιώθεις ωραία γι αυτό και η αντίστοιχη είσπραξη
    κινήτρων και θετικών εκφράσεων απο εκείνο που μας βoηθά να βελτιώσουμε
    την προσωπική μας εικόνα σύμφωνα πάντα με τις υποκειμενικές μας αξίες και
    ιδεολογίες προς τον τρόπο ζωής που επιλέξαμε...

    Πως σας φάνηκε ? Δεν καταλαβα ακριβώς τι εγραψα αλλα νομίζω πως ειμαι κοντα
    σε αυτό που σκεφτόμουν.
     
  10. mariosld

    mariosld New Member

    Απάντηση: πως καταλαβαινεισ οτι μια γυναικα ειναι αφεντρα?

    γεια σε όλους είμαι νέος χρήστης της σελίδας γενικά δεν ασχολούμαι πολύ με το διαδίκτυο αλλά έχει αρχίσει ν μου αρέσει η ιδέα του να υποταχθώ πλήρως σε μια γυναικά αλλά δεν θέλω αυτό να γίνει με κάποια επαγγελματία και δεν ξέρω χώρους στους οποίους θα μπορούσα να βρεθώ με ανθρώπους που να με βάλλουν σε αυτή τη φάση σιγά σιγά
     
  11. budfox

    budfox New Member

    ψιλά τακούνια, μεγάλα σκουλαρίκια στα αυτιά, κοτσίδα και βέβαια άγρια φάτσα και νεύρα  
     
  12. Δεν πιστεύω πως υπάρχουν αφέντρες