Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως σε επηρεάζει ο κόσμος του bdsm στη σεξουαλική σου ζωή?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος NewGen, στις 4 Μαρτίου 2021.

  1. Orora35

    Orora35 New Member

    Στο δικό μου μυαλό κανονικη κατάσταση είναι αυτή που μας κάνει να νιώθουμε όμορφα.

    Μιλά με την σύντροφο σου
    Δοκιμάστε όσα περισσότερα φαντάζεστε με κοινές αποφάσεις σεβομενοι ο ένας τις επιθυμίες του άλλου.
    Από ότι κατάλαβα μιλάς για μια σχέση ζωής μαζί της οπότε καλό θα είναι να παιξετε και οι 2 με χαρτιά ανοιχτά.
    Η ειλικρίνεια είναι λίγο άβολη όταν δεν την χρησιμοποίεις αλλά όταν μάθεις να το κάνεις ( και είναι αμοιβαίο) μπαίνεις σε έναν υπέροχο κόσμο εμπιστοσύνης, ανοίγματος, χωρίς επίκριση για τον δίπλα σου και χωρίς φόβο.

    Οπότε μετά βλέπετε, νιώθετε, έχετε προσπαθήσει να βρει ο καθένας την κανόνικοτητα του, και πως μπορείτε η όχι να συμβαδισετε μέσα από αυτές.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τι νάναι άραγε το επόμενο γιατί/πού/πώς/πότε..;
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Καταλαβαίνω τι λες  
    Ωστόσο, με τον καιρό θα καταλάβεις ότι δεν υπάρχει κανονικό και μη.
    Για έναν άνθρωπο που θέλει, του αρέσει, έχει ανάγκη να ζει έτσι, αυτό είναι το... κανονικό.
    Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου, θα πω ότι μόνο οι αρρητες και καταπιεσμένες φαντασιώσεις καταστρέφουν σχέσεις.

    Αν κάνεις ένα γκάλοπ, θα δεις ότι πάρα πολλοί άνθρωποι εδώ έχουν παιδιά.  
     
  4. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Μαργαριτα και μενα αυτο ειναι απο τις μεγαλες φοβιες μου, πως θα με επηρεασει, θα με παρασυρει...αλλα παντα προβαλλω το συμφερον των αλλων εναντι του δικου μου..και το βαζω πρωτο...θα μου πεις δικο μου θεμα αλλα για αυτο το θεμα μονο εδω μιλαω και εκφραζομαι....
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ώπα  
    Πολλά θέματα μαζί και δεν είμαι σίγουρη ότι καταλαβαίνω πώς συνδέονται.
    Όλα μας επηρεάζουν, αλλά αυτό δεν έχει πάντα και αναγκαία αρνητικό πρόσημο.
    Κι επίσης δεν είναι κακό αναγκαία το να παρασυρόμαστε.
    Και ποιοί είναι οι άλλοι που μπαίνει το συμφέρον τους πρώτο και θα πληγεί από την δική σου έκφραση;
    Γενικά διαφωνώ με την αντιμετώπιση των σχέσεων ως παίγνια μηδενικού αθροίσματος  
     
  6. karamel

    karamel Don't bother! I won't.

    Πως οταν εχεις υποχρεωσεις αισθανεσαι πως το πρωτο που μπορεις να θυσιασεις ειναι το κομματι του εαυτου σου που τεινει προς τα δικα σου ερωτικα αποθυμενα. Συνειδητοποιημενα τα βαζεις πισω... βλεπεις η κανονικοτητα οπως τη λες υπαρχει μονο στα δικα μας ματια...δεν εχω διευκρινισει ακομα μεσα μου αν κανονικοτητα ειναι να υπερασπιζεσαι τα θελω σου η να θετεις τα σωστα παραδειγματα βαση του political correct..
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Χρησιμοποίησες τη λέξη "προσελκύουν", υποθέτω ότι το έκανες γιατί αν χρησιμοποιούσες τη λέξη ανάβουν θα ακουγόταν παράδοξα.
    Κάνε λοιπόν αυτό που σε ανάβει και χαλάρωσε

    Πολλές φορές το πρόβλημα είναι ψυχολογικό. Ίσως την πρώτη φορά να μην έφταιγε το άγχος, θα μπορούσε να ήταν και συμπτωματικό. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί υποθέτεις ότι δεν έφταιγε το άγχος τις επόμενες φορές.
    Ίσα, ίσα, είναι πιθανό την αντίδραση (ή μη αντίδραση αν θέλεις) να την έχει προκαλέσει η συνειδητή ή ασυνείδητη ιδέα της πρόσκαιρης ανικανότητας να ανταποκριθείς
     
  8. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Υπερισχύουν οι ανάγκες και τα θέλω σου ή καταπατούνται; Σύμφωνα με το νήμα που άνοιξες, έρχεσαι σε αντιδιαστολή.
    Κανονικότητα σημαίνει να καλύπτονται οι ανάγκες σου. Όλα τα άλλα είναι κουραφέξαλα.
     
  9. Όταν αναφέρονται κάποιοι σε "κανονικό" εννοούν το σύνηθες και άρα τη δυσκολία των μη συνηθισμένων να βρουν ταίρι.
    Το να δεχθεί ότι αυτό που θέλει είναι ή δεν είναι κανονικό δεν αλλάζει το γεγονός ότι δεν είναι το σύνηθες.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αυτό είναι η αντιμετώπιση των σχέσεων ως παίγνιο μηδενικού αθροίσματος.
    Είχα αυτή την αντιμετώπιση αρκετά πιο παλιά.
    Λάθος.
    Είναι ίσως αστείο αλλά η στιγμή που έγινε το κλικ στο κεφάλι μου ήταν σε ένα επαγγελματικό ταξίδι που έκανα με το αεροπλάνο. Βαριόμουν σε βαθμό που διάβαζα ως και τις οδηγίες που έχουν οι καρτέλες που βρίσκονται στην πλάτη του μπροστινού καθίσματος. Κι εκεί διάβασα κάτι πολύ... ανατρεπτικό: σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης, φορέστε πρώτα εσείς την μάσκα με το οξυγόνο και μετά φορέστε την μάσκα σε παιδί που τυχόν συνοδεύετε.
    Όχι. Συνεθεστατα τα βάζεις πίσω γιατί αυτό είναι το politically correct. Για την ακρίβεια αυτό που λένε οι ενοχές μας.  
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Το ότι δεν είναι σύνηθες, δεν αλλάζει το γεγονός ότι είναι κανονικό  
     
  12. Πιθανόν αλλά κυρίως προσπαθώ να προσδώσω την έννοια στη λέξη όπως την θέλει ή φαντάζομαι πως την θέλει ο νηματοθέτης.
    Το πρόβλημα του έγκειται στο ότι δεν είναι σύνηθες κι όχι στο αν το θεωρεί κανονικό ή μη.