Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσους σκλάβους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος john_slave96, στις 10 Ιουλίου 2006.

  1. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Τίθεται το ερώτημα: Μια Αφέντρα πόσους σκλάβους μπορεί να έχει ταυτόχρονα (ή σχεδόν ταυτόχρονα), πάντως στην ίδια χρονική περίοδο;

    Για εμένα το πράγμα είναι ξεκαθαρισμένο: Μια Αφέντρα μπορεί να έχει όσους σκλάβους μπορεί να είναι μαζί τους ως Αφέντρα, χωρίς, με άλλα λόγια, να πέσει αυτή η σχέση σε μια vanilla σχέση. Ο σκλάβος είναι υποχρεωμένος να Την υπηρετεί αφού αυτό έχει συμφωνηθεί και από τα δύο μέρη.

    Περιμένω τις απαντήσεις περισσότερο των αντρών σκλάβων, αλλά και των γυναικών σκλάβων είναι καλοδεχούμενες.
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εννοείται ότι είναι καλοδεχούμενες και οι απόψεις των Κυρίαρχων, αντρών και γυναικών, αλλά, ας δούμε και τις απόψεις των σκλάβων πάνω σε αυτό το θέμα.
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Καποτε γνωρισα καποιον που ειχε 3 σκλαβες ταυτοχρονα... κανενα προβλημα μεταξυ τους, ισα ισα που υπηρχε και αμιλλα μεταξυ τους!
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Όταν λες άμιλλα, τι εννοείς ακριβώς; Αυτή την άμιλλα την προκαλούσε ο Κυριάρχος; Ήταν κάτι που γεννήθηκε κατά τη διάρκεια της συνάντησής τους; Υπάρχει όμως ένα άλλο ερώτημα: αν μια Αφέντρα έχει περισσότερους από ένα σκλάβους, χωρίς αυτοί να γνωρίζονται μεταξύ τους, χωρίς να έχουν δει ο ένας τον άλλο, τι συναισθηματικές φορτίσεις δημιουργούνται; Πολλές φορές μια επαφή, έστω σχεδόν ερωτική όπως το BDSM, φαίνεται στο πρόσωπο και στη συμπεριφορά του άλλου ατόμου, όταν έρχεται από μια τέτοια επαφή. Αν αυτό το άτομο είναι η Αφέντρα, τότε φαίνεται και, κατά συνέπεια, ο σκλάβος το καταλαβαίνει αργά ή γρήγορα. Πως αντιδρά; 'Αμεσα ή έμεσσα; Ή δεν αντιδρά και απλά το δέχεται; Είστε έτοιμοι να το δεχτείτε;

    Ουσιαστικά είστε έτοιμοι να δεχτείτε αυτή την απόφαση της Αφέντρας σας, με άλλα λόγια την όποια απόφασή Της;

    Πολλά τα ερωτήματα, ομολογουμένως.
     
  5. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Στο χαρέμι υπάρχει απόλυτη ευτυχία...
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Η αμιλλα μεταξυ τους την δημιουργησε ο Αφεντης αλλα φροντισαν πολυ καλα να την τηρησουν και να την συνεχισουν...
    Βασικα δεν θα την προκαλουσε ο Αφεντης αμα δεν ειχαν δειξει δειγμα οι ιδιες οι σκλαβες.
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ωραία εμπειρία, αυτή που μας μεταφέρει ο Kits. Η άμιλλα εδώ βοηθά και έχει, θα έλεγα, ένα σκοπό: να βοηθήσει μια σχέση που όλοι θέλουν να υπάρξει, αυτή του bdsm που όλοι θέλουν να βιώσουν. Επομένως δεν έχουν άλλη επιλογή από το να συμβάλλουν στο να γίνει όσο το δυνατό καλύτερα. Αν κάτι σπάσει, τότε θα την "πληρώσουν" όλοι και δε θα γευτούν αυτό που θέλουν να δοκιμάσουν, την κυριαρχία ή την υποταγή (εξαρτάται από ποια πλευρά βλέπει κάποιος το πράγμα).

    Αν όμως ο σκλάβος είναι μόνος του με την Αφέντρα και κάπου μέσα στα μάτια Της, στο Είναι Της βλέπει ότι υπήρξε ή και θα υπάρξει στο μέλλον κάποιος άλλος, τότε τι κάνει. Αντιδρά και επαναστατεί; Και πως; Κάνει υπομονή, αλλά είναι δυσαρεστημένος, αλλά το δέχεται; Ή μήπως δεν το δέχεται; Το δέχεται διότι αυτό είναι επιλογή της Γυναίκας που έχει αγαπήσει και θεωρεί ότι είναι πιο πάνω από αυτόν; Κοιτάζει το καθήκον του: να Την υπηρετήσει;

    Όπως σας είπα, εγώ έχω κάπου κατασταλλάξει. Κάπου στην τελευταία περίπτωση που προανέφερα. Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, Ανεμένω τις απόψεις σας (και Σας)!..
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    εφόσον μιλάμε για πραγματικούς σκλάβους/ες το να μην είναι μοναδικοί/ές βοηθά στο να συνηδητοποιούν την θέση τους και να βλέπουν Τον/ην Κυρίαρχο όχι σαν ταίρι αλλά σαν Εξουσιαστή/ρια
    όλα τα παραπάνω τα λαμβάνουμε υπόψην εφόσον έχουμε να δούμε το bdsm σαν ερωτικό παιχνίδι και όχι να φανταζόμαστε ένα κάστρο με μπουντρούμια και ότι άλλο κατακάθετε στο νοητό μέρος του εγκεφάλου μας .
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Χρειάζεται κάτι περισσότερο; Δεν αρκεί η κάθε πλευρά να τηρεί τα όσα έχει "υπογράψει";
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εύλογο το ερώτημα του MasterJp
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    John δεν νομιζω να τιθεται θεμα αν μια Αφεντρα γουσταρει, θέλει και άλλον σκλαβο. Με ολη μου την συμπαθεια μου προς σε σενα-αυτο το ξερεις- θεωρω οτι ειναι δικαιωμα Της να κανει ότι θελει..εσυ απλως ακολουθεις..
     
  12. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα, αλλά το θέτω θέμα προς συζήτηση, διότι έχω παρατηρήσει ότι κάποιοι που δηλώνουν slave προτάσσουν πολλές φορές τα "θέλω" τους ή το "εγώ" τους. Τι θα έκαναν σε αυτή την περίπτωση; Και αν είναι σωστά αυτά που λες εσύ και άλλοι (με τα οποία συμφωνώ), τότε είναι όντως slave; Αυτό είναι το θέμα!

    (Η συμπάθειά μου προς εσένα θεωρείται δεδομένη.)