Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο επηρεάζει τις σχέσεις μας η Υγεία ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος isnogood, στις 17 Φεβρουαρίου 2007.

?

ποσες φορες ειπατε "ΟΧΙ" επηρεασμενοι απο κακη υγιεινή και καθαριοτητα

  1. ποτε

    2 vote(s)
    5,6%
  2. σπανια

    11 vote(s)
    30,6%
  3. συχνα

    12 vote(s)
    33,3%
  4. πολυ συχνα

    11 vote(s)
    30,6%
  1. kwstas78

    kwstas78 New Member

    Εξετάσεις για σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα κάθε 4 μήνες ακόμα και αν δεν έχεις επαφές; Ακόμα και αν είσαι αιμοδότης; Υπερβολικά υπερβολικό...

    Μήπως εννοείς γενικές αίματος; Αλλά και για γενικές υπερβολικό είναι πάλι. Μία φορά το χρόνο συνιστούν οι γιατροί.

    Νομίζω ότι αυτό που λες ξεπερνάει την έννοια του "υπερβολικού" και αρχίζει και γίνεται ψύχωση.

    Και γιατί οι πρακτικές στο bdsm είναι πιό ανασφαλείς από μία ερωτική επαφή;
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    έδω είναι που λέμε "Live Strong Die Young"
    anyway αν αρχίσουμε και μας σκοτίζουν τέτοιες λεπτομέρειες χάνουμε το νόημα της ζωής...

    οι βρώμικοι πιστεύω είναι εμφανής στη νοοτροπία τους, από την άλλη και οι αποστιρομένοι είναι κάπως κρύοι και ξενέρωτοι και η αποστήρωση δεν φέρνει αποτέλεσμα μάλλν το αντίθετο...
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Εξετάσεις για σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα κάθε 4 μήνες ακόμα και αν δεν έχεις επαφές; Ακόμα και αν είσαι αιμοδότης; Υπερβολικά υπερβολικό...
    οποιος καει στον χυλο , φυσαει και το γιαουρτι .... περασε την φαση και μετα ξανασυζηταμε τι ειναι υπερβολικο ....
    Μήπως εννοείς γενικές αίματος; Αλλά και για γενικές υπερβολικό είναι πάλι. Μία φορά το χρόνο συνιστούν οι γιατροί.
    ποιας χωρας γιατροι ? ..... γιατι μετα την ηλικια των 35-40 , οι Ευρωπαιοι γιατροι λενε τουλαχιστο 2 φορες τον χρονο ... αλλα αυτο (οι γενικες) αφορουν καθαρα την προσωπικη υγεια ... ομως σε τρυπανε που σε τρυπανε ... καντα ολα να τελειωνεις ...
    Και γιατί οι πρακτικές στο bdsm είναι πιό ανασφαλείς από μία ερωτική επαφή;
    γιατι περιλαμβανουν χρηση αντικειμενων πολλων χρησεων , σωματικα υγρα συμπεριλαμβανομενου και αιματος , και ισως ακραιες καταστασεις ... μιλαμε για ολες τις πρακτικες ... γιατι το εχω δει και αυτο να φορα προφυλακτικο να το βαζει καπου και μετα να πηγαινει σε αλλο μελος της παρεας με το ιδιο προφυλακτικο .....
    έδω είναι που λέμε "Live Strong Die Young"
    εκει που τα λες εσυ ... γιατι εδω που τα λεω εγω ειναι Νους υγιης εν Σωματι υγιη .... το θεμα ειναι οτι το δικο μου "εδω" διασφαλιζει και το δικο σου "εκει" πραγμα που δεν ισχυει αντιστροφα ....
    τέτοιες λεπτομέρειες χάνουμε το νόημα της ζωής...
    εχεις δει ανθρωπο μεσα στο μελανωμα να κανει εξω 42 βαθμους και να ζητα να ρυθμιστει το αιρκοντισιον να βγαζει οσο περισσοτερη ζεστη γινεται ? ... εκει να δεις νοηματα ζωης ... ελα ομως που δεν κανει οπισθεν ο χρονος ... να ρωτησουμε εκεινον αν ειμαι υπερβολικος ? .....
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    I take my chances & I'm always winning.
     
  5. kwstas78

    kwstas78 New Member

    Με την ίδια λογική να κάνουμε κάθε μήνα εξετάσεις για δείκτες καρκίνου, ακτινογραφίες θώρακα, υπερηχογραφήματα σε όλα τα σπλάχνα, σπιρομετρίες, τσέκαπ οφθαλμολογικό, οδοντιατρικό, ηλεκτροκαρδιογράφημα, δερματολογικό τσεκάπ για μελανώματα, εξέταση ούρων, ηλεκτρομυογράφημα, εγκεγαλογράφημα κλπ κλπ κλπ...Νομίζω ότι πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο, αλλιώς τη μισή μας ζωή θα την περάσουμε σε ιατρικά κέντρα  
     
  6. Enya

    Enya Regular Member

    Συμφωνώ απόλυτα με όλες τις 8 πολύ καλές συμβουλές που έδωσες Κώστα, αλλά να ξαναρωτήσω:

    Πόσο είναι δυνατόν να τις κρατήσουμε όσο και να τις πιστεύουμε κατάκαρδα, την "κρίσημη ώρα?"
    Για μένα είναι αρκετά δύσκολο πάντως, έως αδύνατον δυστυχώς.
     
  7. kwstas78

    kwstas78 New Member

    Απλούστατα: Και για τους άντρες και για τις γυναίκες προφυλακτικό στο πορτοφόλι/τσάντα πάντοτε, ακόμα και μέχρι το περίπτερο να πάμε.

    Και εάν έχουμε και σκοπό για session ένα ζευγάρι γαντάκια δεν μας βαραίνει και πολύ να το πάρουμε μαζί μας.

    Και φυσικά όσο περιορίζουμε τις "φασούλες" τόσο πιο ασφαλές είναι...
     
  8. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Με την υγιεινή δεν είναι να παίζουμε ΠΟΤΕ.Το Α και το Ω.Η βάση για ένα ευχάριστο παιχνίδι και η απελευθέρωση.
     
  9. jael

    jael Regular Member

    Θα συμφωνήσω με την Κυρία Miss_Kirlian. Εννοείται ότι ο αρσενικός καθ'όλη την διάρκεια του session θα φοράει προφυλακτικό - ακόμα και αν δεν γίνει sex - και τα dildos θα πρέπει και αυτά να συνοδεύονται από προφύλαξη. Μόνο έτσι θα είμαστε 100% σίγουροι ότι δεν θα μεταδοθεί το παραμικρό.
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    ούτε καν η μετάδοση ιδεών.
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    στους 17 που ψηφισαν , οι 12 θεωρουν οτι το θεμα της υγειας/υγιεινης εχει αμεση συνδεση με τις σχεσεις και τις καθοριζει σε μεγαλο βαθμο ....
    Ειλικρινα δεν ξερω αν ηταν τυχη ή ατυχια να δω ανθρωπο σε εξελιγμενο σταδιο της νοσου και καποτε να εχω και εγω περασει το σταδιο της αμφιβολιας .. δεν ξερω αν με στιγματισαν αυτα τα δυο για καλο ή για κακο .... ισως το παν μετρον αριστον να αρμοζει στην περιπτωση αυτη ... μα ποιο ειναι το μετρο αυτο οταν μιλας για πιθανοτητες ? ... ....
    ας μην ξεχναμε οτι οι σεξουαλικες επιθυμιες διαφερουν ... ιδιως οταν εισαι Perv  ) αστειευομαι..) .... και σιγουρα το προφυλακτικο δεν βοηθα ουτε στο 1 δεκατο αυτων ....
    που θελω να καταληξω ....
    οτι εκ των πραγματων , οδηγουμαστε σε ενα και μονο δρομο .. εκεινον της καλης γνωσης του ερωτικου παρελθοντος του αλλου/ων σεξουαλικου παρτενερ μας ... ΠΡΕΠΕΙ να ξερω με ΠΟΣΟΥΣ εχεις παει και ΠΟΣΟ συχνα ελεγχεις την υγεια σου ... το ασφαλες σεξ ειναι δικαιωμα μου ... και η αποφαση να προχωρησω μαζι σου ή οχι θα πρεπει να εχει τα καλυτερα δυνατα δεδομενα για να αξιολογηθουν....
    ξερω οτι ακουγομαι παρανοικος , σταλμενος απο το διαστημα ... αλλα αν ο φοβος φυλαει τα ερμα .. επιτρεψτε μου να ειμαι τρομοκρατημενος ....
     
  12. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Που το ειχα δει που το ειχα δει...... Α!!!! Ναι!!!

    Dental Dams

    Αυτά για την προφύλαξη στην αιδοιολειχία..