Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο συχνά θέλετε να το κάνετε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος μελίνα, στις 5 Μαϊου 2007.

  1. μελίνα

    μελίνα Guest

    Απόψε με απασχολεί κάτι ασυνήθιστο.
    Άραγε θέλω να μου το κάνουν πολύ ή λίγο;

    Για πεταχτά χάδια, απαλά ή σκληρά,
    για κανένα γρήγορο χωρίς δικό μου χύσιμο,
    έχω όρεξη κάθε στιγμή.

    Χύσιμο ή οργασμό που τα παίρνεις και τα δίνεις όλα
    και μετά είναι όλο το σώμα ζωντανό να νιώθει παντού,
    αυτό το χρειάζομαι κάθε τρεις τέσσερις μέρες,
    έπειτα το σώμα ξεχνά και φωνάζει ότι θέλει πάλι.

    Σέζιον με τα όλα του,
    που να κρατάει και να κρατάει και ν αργεί να τελειώσει,
    με έξαλλους οργασμούς και φωνές απόλαυσης,
    τώρα που έχω μεγαλώσει κάπως,
    αν δεν περάσουν μερικές εβδομάδες,
    ίσως και πεντέξι,
    δεν το αποζητώ.

    Εσείς πόσο συχνά τα θέλετε όλα αυτά ή ότι άλλο σας φτιάχνει ερωτικά;
     
  2. savra

    savra Guest

      Aνάλογα με την στιγμή...

    πολύ καλό  
     
  3. madame A

    madame A Regular Member

    ποσο συχνα τα θελουμε ή ποσο συχνα αντεχουμε να τα κανουμε?
    (ουκ γαρ ερχετε μονον)!
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Εδώ υπάρχει η δική μου απάντηση. https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=8110
    Όπως και εσύ, διαχωρίζω την γρήγορη/ευπεπτη/καθημερινώς αναγκαία ικανοποίηση από την επιθυμία για ένα πολύωρο δομημένο session, την οποία δεν αισθάνομαι τόσο συχνά.
     
  5. aladar_68

    aladar_68 New Member

    νομίζω ότι δεν υπάρχουν όρια στο πόσες φορές θέλεις ν κάνεις αυτά που σε εξιτάρουν μπορεί άλλες στιγμές να θέλεις να το κάνεις 5 φορές την ίδια μέρα και άλλεσ φορές να περάση και μήνας και να μήν θέλεις να κάνεις τίποτα όλα είναι θέμα ψυχολόγίας
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    πόσο πιστεύεις ότι αντέχεις ;
    αυτό εξαρτάτε από τη στιγμή ...
     
  7. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    τώρα αυτό είναι δύσκολη ερώτηση. νομίζω υπό ΚΣ θέλω 2-3 την ημέρα για να νιωθω ήρεμος αν και σε εντονες περιοδους ζευγαρώματος θέλω παραπάνω...

    Αυτό φυσικά όπως καταλαβαίνετε μου δημιουργουσε προβλήματα με τους εραστές μου διοτι, ενταξει αγόρι μου δεν έχουν ολοι τις κάβλες σου και τελοσπαντων έχουμε και δουλειές. Οπότε το ΚΣ δεν είναι δεδομένο ότι συμβαίνει κιόλας. Στις 3 μέρες έχω κάποιου είδους στερητικά σύνδρομα αλλά προσωπικά μου αρέσει και να μαλακίζομαι...

    τώρα τα πραγματα που τα βιώνω και τα θυμάμαι σωματικά για παραπάνω απο 2 μέρες, εάν συμβουν 2 φορές το μήνα ευτυχής θα νιώθω. Εαν δεν συμβούν αρχίζω να νιαουρίζω κι εάν συμβουν παραπάνω δεν παραπονιέμαι (αν και μπορεί να κουράζομαι λίγο πια)

    Στις κακές περιόδους μου εχω περάσει και μια βδομάδα χωρίς να έχω ασχοληθεί με τη σεξουαλικότητά μου αλλα οι κακές περίοδοι δεν ειναι κατι που θέλεις να επαναλαμβάνεις συχνά ;-)
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    ..εγω κοντευω να τις ξεχασω αυτες τις έννοιες..παραδοξως δεν με πειραζει..δεν βαριεσαι..εχω και άλλα σημαντικα πραγματα να κανω..
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μια φορα στις 15 καλα ειναι .... ποιο συχνα σε πιανει ναυτια με το πηγαινε ελα .... τελικα φαινεται οτι εχω πει πολλα Κυριε Ελεησον στην ζωη μου .... και ο εσωτερικος παπας μου τα βαρεθηκε ...... ενα παντως θα πω με σιγουρια .... το σεξ ειναι αντιστροφως αναλογο με το ψαρεμα .... μπορει να μην .. ερωτοτροπουμε .... αλλα τσιπουρα φρεσκια εχουμε ....  
     
  10. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Πόσο συχνά θέλετε να το κάνετε;

    Σε καμιά από τις ερωτήσεις σου δεν έχω απάντηση. Ολα αυτά που ρώτησες, για μένα, είναι το (ή τα) αποτέλεσμα μιας κατάστασης. Είτε κρατάει 5 λεπτά, είτε κρατάει 5 μέρες.

    Για μένα μετράει η "κατάσταση". Αυτό που αποκαλώ εγώ "η σεξουαλικότητα της ημέρας".

    Το σεξ (και όχι το "γαμήσι" που αποκαλούν οι περισσότεροι για "σεξ") να συνυπάρχει όλη μέρα, κάθε μέρα, στην ζωή μου. Η σεξουαλικότητα να είναι διάχυτη γύρω μου. Να ζει μαζί μου. Σε όλα τα καθημερινά πράγματα που υπάρχουν στην ζωή. Χωρίς σκοπό, χωρίς ώρα και τόπο, χωρίς πρέπει (να γίνει τώρα), χωρίς ιδιαίτερο λόγο. Και χωρίς κάποιο όριο ή τέλος.

    Και ναί. Ας έρθει και το "αποτέλεσμα". Οχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί θα ολοκληρώσει την "κατάσταση" μέχρι εκείνη την στιγμή. Και όταν λέω "μέχρι εκείνη την στιγμή" εννοώ πως για μένα η "σεξουαλικότητα της ημέρας" συνεχίζεται. Ποτέ δεν σταματά. Την έχω ανάγκη. Ζω μέσα από αυτή. Ζω με αυτή
     
  11. Vampire in a Cathedral

    Vampire in a Cathedral Regular Member

    Εξαρτάται σίγουρα από τη στιγμή και την ψυχοσύνθεση του καθενός.

    Ας όψεται η σεξουαλικότητά μας...

    Vampire in a Cathedral
     
  12. Fetish

    Fetish New Member

    Για μένα προσωπικά, δεν έχει τόσο σημασία η συχνότητα, όσο η ποιότητα. Θα προτιμούσα να μπορώ να καβλώνω και να με καβλώνει η άλλη καθημερινά, οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας και σε οποιαδήποτε μέρος...Θεωρώ πολύ όμορφο να επιθυμείς και να είσαι επιθυμητός...Έτσι όταν θα έρθει η ώρα να είστε σίγουροι οτι το αποτέλεσμα θα είναι κάτι μαγικό, ασχέτου συχνότητας...