Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πότε και τι είναι αυτό που κάνει το κλικ μέσα μας.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος kinvara, στις 11 Ιουλίου 2020.

  1. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Βρισκόμαστε σε έναν χώρο που όλοι γνωρίζουμε τι πραγματεύεται ασχέτως του τι υιοθετεί ο καθένας τελικά. Η ερώτηση μου αφορά τόσο τα Κ μέλη όσο και τα υ. Έχετε έρθει Α/αμφότεροι σε επαφή με το αντίθετο στάτους πολλάκις. Ως προς τα υ λοιπόν πότε και τι είναι αυτό που πυροδοτεί την ανάγκη σας και ο άλλος γίνεται αυτόματα ο Άλλος ;
    Εσεις Κ; τι πυροδοτεί την ανάγκη σας ώστε το άτομο που έχετε απέναντι σας να βρεθεί υπό την εκπαίδευση και σκέπη σας;
    Πότε γίνεται αυτό το κλικ μέσα Σ/σας και τι το προκαλεί ;
     
  2. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Όσες φορές ένιωσα αυτό το κλικ,το καταλάβαινα πάντα μετά.
    Καταλάβαινα πως έχει γίνει,όταν μου ζητούσαν πράγματα από τη Ντίνα κι εγώ χαιρομουν να τα δώσω.
    Το πότε έγινε και τι το πυροδότησε,δεν ξέρω.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Δεν είναι κάποιο κλικ, αν κάποια πληροί τα κριτήρια που έχω θέσει και ζητήσει να είναι μαζί μου, τότε σχετίζομαι μαζί της.

     
     
  4. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Αρχικα απο τον τροπο προσεγγισης ειναι το πρωτο που θα δεις, Αλλος γινεται οσο τον γνωριζεις και βλεπεις οτι εχει αυτα που εσυ θες, που για τον καθενα μας ειναι διαφορετικα ολοι εχουμε καποια κριτηρια, δεν γινεται αυτοματα ο Αλλος.
     
  5. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Πολυ θα με ενδιεφερε να ακουγα τα δικα σας κλικ αν δεν σας ειναι κοπος...
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @espimain

    Α, μάλιστα, την Μίκα λες, την κόρη της Πασταφλώρας στο "μια τρελή οικογένεια" που "'ποτάχτηκε" στον γάτα-καπατσοσύζυγο μετά την φάπα/πρελούδιο του πατέρα της στην μουρλάρα την μάνα της...
    Έι γκουντ τσόις ιντίντ..!
    Βεριτάμπλ..!
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ερχόμενοι αντιμέτωποι face to face με ότι έχουμε σχηματίσει στο μυαλό μας, είναι σχεδόν πάντοτε μια εμπειρία που μένει βαθιά χαραγμένη.

    Θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές? Πρέπει να έχουμε δυνάμεις. Δε θέλουμε να είμαστε ρεαλιστές? Τότε θα χρειαστούμε δυνάμεις.

    Νόμος είναι, ότι δίνεις παίρνεις. Όχι, αυτό δεν σημαίνει ότι αν φέρεσαι σωστά δεν θα πέσεις σε οχιά διμουτσουνη και ποιοτική Σκαρταδουρα. Για να τη βρήκες εκεί που τη βρήκες, σημαίνει ότι κάποιος άλλος την ακούμπησε εκεί φεύγοντας. Σημαίνει ότι κακώς πηγες εκεί, θα έπρεπε να είχες πάει αλλού. Αυτό εννοώ, με το ότι δίνεις παίρνεις. Όταν δίνεις στον εαυτό σου λίγη επιλογή, θα πάρεις αυτό που θα προκύψει από αυτό.

    Θέλεις να το κάνεις? Επιλογή σου. Αλλά μην φωνάζεις μετά.

    Το κλικ λοιπόν, μπορεί να προέρχεται από πολύ διαφορετικές ανάγκες. Καλό είναι να εξετάζουμε πρώτα το λόγο, γιατι μας έκανε κάτι κλικ. Υπάρχει ένας ολόκληρος κλάδος απατεώνων, που ξέρουν να χειρίζονται ανθρωπιυς (χαμηλής νοημοσύνης) και να τους πουλάνε (κυριολεκτικά) φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Αν δεν ήταν χαμηλής νοημοσύνης, δεν θα έλεγαν, ρε μπάρμπα, τι να τα κάνω τα φύκια? Αλλά χαβουν το παραμύθι και το κάνουν πραγματικότητα.
    Τους έκανε κλικ, βλέπεις.

    Και πως το καταλαβαίνεις? Οι απατεώνες δεν θα σου πουν, εεε καλημέρα, είμαι απατεώνας, θέλω να σου πουλήσω φύκια. Θα σου πουλήσουν συνεχώς, κάτι άλλο. Πολύπλοκες λέξεις, μπερδεμένα νοήματα, κάτι που ποτέ δε βγάζεις άκρη, όλα με έναν τρόπο, να είσαι μονίμως μπερδεμένη. Γιατί αν έβγαζες άκρη, θα έλεγες, μα είναι φύκια! Κι αυτό ακριβώς δεν πρέπει να καταλάβεις. Πρέπει να νομίζεις ότι είναι μεταξωτές κορδέλες.

    Κάνε λοιπόν έναν κόπο παραπάνω, και δες τι ακριβώς πουλάει το μαγαζί. Δες τι πούλαγε εχθές, τι εχει σήμερα στο πανέρι, ψάξε λιγάκι το ράφι κι όχι τη βιτρίνα. Γιατί από βιτρίνα, ουουου, σκιζουμε.

    Καλτσόν.
     
    Last edited: 12 Ιουλίου 2020
  8. espimain

    espimain Contributor

    Έχει πολλές τέτοιες, που πληρούν τα βασικά κριτήρια και αρκετές τα δευτερεύοντα.
    Ευτυχώς.
     
  9. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Μου θύμισες μια ρήση του λαού " εγώ στα στραβωνω (σου κλείνω τα μάτια) εσύ βλέπε και αγοραζε. Ολα επιλογές ειναι ο καθένας στο έργο του  
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Έχετε αναρωτηθεί ποτέ;

    @Alpha Wolf σεβαστά όσα λέτε εφόσον έτσι είναι για σας αλλά τι σχέση έχουν με τα ερωτήματα που έχω θέσει;
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @OP η ερώτηση απευθύνεται αποκλειστικά σε Κ ή υ;
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @Arioch το αναφέρω στο αρχικό post. Είναι for all.