Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

(Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος nýchta, στις 6 Φεβρουαρίου 2011.

  1. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Δεν ασχολούμαι καν με την "ξινίλα". Με τον ίδιο τρόπο θα μπορούσα να απαντήσω στην Beatrix_ αρκερά πράγματα στο ύφος της.

    Αυτό που εξέφρασες ειναι πως θα σε ικανοποιήσει. Πως τον θες? Μα τι είναι ο Κ? φραπες? Ένα γλυκό χωρίς γάλα που λεμε? Αν βγαίνανε οι Κ και λέγανε, Η τέλεια σκλάβα ειναι 1,2,3,4, θα γινόταν μαύρη κόλαση. Τέλος παντων, δικοί σας είναι ότι θελετε τους κάνετε που λεει και η Thaleia
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.



       

    Πέραν της πλάκας. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να ζητάει αυτό που θέλει στην ζωή του, ασχέτως αν είναι δύσκολο να το βρεί!

    Καλό το νήμα σου νηματοθέτρια, θα μας βοηθήσει στο να δούμε τελικά τι θέλουν τα υποτακτικά μας. 
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Καταρχήν, είστε η μόνη που εκφράστηκε με χιούμορ άνευ ξινίλας.
    Και δεν καταλαβαίνω γιατί σας ενόχλησε η "ξινίλα" και όχι κάποια προσβλητικά σχόλια που έγραψαν κάποιοι...


    @Προς έβριμπάντι.
    Αλλά δεν ήξερα ότι για να εκφράσουμε επιθυμία, πρέπει να βγάλουμε έξω τον ρεαλιστικομετρητή.

    Και τελικά, δε μας είπατε κι εμάς τα φαντασμένα, τί ακριβώς δεν είναι ρεαλιστικό. Ο Κ να είναι Άνδρας? Θα περιμένω εναγωνίως.
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    ΑΑΑΑ ολα λι ολα1!!!! μονο για τη Θαλεια ισχυει αυτο ....      
     
  5. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Με ενόχλησε ο χαρακτηρισμός. Δεν είχε σημασία αν απευθυνόταν σε εμένα. Θα μπορούσε να είναι πιο ευγενικός και πιο αστείος. (άσε που δεν κατάλαβα σε ποιον απευθύνεσαι και θα μπορούσες κάλλιστα να απαντάς σε εμένα)

    Όσο αφορά τον ρεαλισμό νομίζω απάντησα στο παράδειγμα με τον φραπε. Αφενός μιλάμε για άνθρωπο με ιδιαιτερότητες που δεν γνωρίζουμε και καλούμαστε να γνωρίσουμε αν θελήσουμε. Δεν είναι χαρακτήρας σε video game και εμείς οι character designers, ούτε σε μυθιστόρημα που γράφουμε οι ίδιοι. Δεν καλούμαστε να φτιάξουμε λίστα αριθμημένης αξιολόγησης με κουτάκια δίπλα για να τικάρουμε, κάθε φορά που πάμε να γνωρίσουμε κάποιον. (καλός ο φραπές βρε παιδί μου αλλά λίγο νερομένος και με λίγο παραπάνω ζάχαρη..ο μπάρμαν παίρνει 6 στα 10)

    Αφετέρου είναι Κ. Δηλαδή αποφασίζει αυτός/η τι θα κάνει και αποφασίζει αυτός / η τι θα ικανοποιήσει απο τις ανάγκες σας και με ποιο τρόπο.
    Θα ήταν ποιο σοφή μία ερώτηση του τύπου φαντασιώσεις με Κ ή τι θα ζητούσατε απο τον Κ σας?

    σωστά..μην κάνουμε και κατάχρηση. Με συγχωρείτε για την παραβίαση του copywrite
     
    Last edited: 7 Φεβρουαρίου 2011
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    παρακαλω ... σας συγχωρω δια πρωτην ....  
     
  7. Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.


    Δεν έκανα παραγγελία, Uther.
    Κι επαναλαμβάνω, τί ακριβώς δεν είναι ρεαλιστικό απ' όσα έγραψα εξαρχής?
    (Θα εκτιμούσα απάντηση σ' αυτό).

    Τί πάει να πει, "είναι Κ κι αποφασίζει αυτός"?
    Αν δεν είναι δικός μου Κ, πώς αποφασίζει?
    Επιπλέον, δεν έθεσα ερωτήματα, δεν ζήτησα διευκρινήσεις, το νήμα ανέβηκε στο PE, για προσωπικούς λόγους.

    Δεσμεύομαι στο Art & Literature, ν' ανεβάσω κάτι για τους Κ της πιάτσας.
    Τους ρεαλιστικούς, όχι τους φανταστικούς. 
     
  8. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    όλο το concept δεν είναι ρεαλιστικό είτε αναφέρεσαι σε βανίλα είτε σε D/s.
    Νομίζω ότι το εξήγησα.

    παράδειγμα
    ΑΝ ψάχνεις για Κυρίαρχο θα δηλώνει και καλικάντζαρος αν του αρέσει και εσένα θα σε ονομάζει παντζάρι του.Αυτο δεν είναι "ο τρόπος που θέλεις τον Κυρίαρχο", όπως λέει ο τίτλος, αλλά ο τρόπος που θέλεις να φτιάξεις όποιον βρεις πειθήνιο. Και Αυτό προσωπικά δεν με αφορά καθόλου. Αυτό που μου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι είναι ότι αφενός οι submissives ξεκίνησαν να γράφουν σοβαρά τα ίδια επεκτείνοντας το θέμα που έθεσες, και ότι αυτό το πράγμα το ονομάζετε Κυρίαρχο σε ένα bdsm φορουμ. Θα με ενοχλούσε εξίσου αν μία κατσίκα την ονόμαζες Ιησου Χριστό σε ένα Χριστιανικό φόρουμ.

    Αφού όμως δηλώνεις κατηγορηματικά ότι αυτό αφορά μόνο εσένα, δεν έχω να πω τίποτα άλλο. Παρόλα αυτά θα πρόσεξες, ότι υπήρξαν άτομα που θεώρησαν το σκεπτικό σου εντός πλαισίου BDSM παρότι εσύ διευκρίνισες την αξία των "ταμπελών" στο σκεπτικό σου.

    Για ποιο λόγο αυτό που περιγράφεις το ονομάζεις Κυρίαρχο αφού δεν είναι, σε ένα φόρουμ που ασχολείται με το θέμα και ονομάζει κυριαρχία κάτι εντελώς διαφορετικό απο αυτό στο οποίο αναφέρεσαι ?
     
  9. Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Διαφωνώ  


    Δεν μπορώ ειλικρινά να καταλάβω πώς μπορείς να λες ότι "επιθυμώ να φτιάξω έτσι, όποιον βρω πειθήνιο" εφόσον στο αρχικό ποστ μου αναφέρομαι κυρίως στα κίνητρά του. Μπορείς να επέμβεις στα κίνητρα οποιουδήποτε?

    Σου ανέβασε το αίμα στο κεφάλι, να έχει άποψη ένας υποτακτικός, για το πώς θέλει το σύντροφό του, ή επειδή εξέφρασε σε ποιό είδος Κ θα μπορούσε να δωθεί? Καθόλου ψύχραιμο δε το βρίσκω, και σχώρα με.

    Αυτό το "πράγμα" εγώ προσωπικά το ονομάζω Άνδρα, που από τη φύση του θα ήταν καλό να είναι Κ, και σχετίζεται με το bdsm, μ' αυτό το τρόπο: Ανέφερα στο αρχικό ποστ μου, Περιορισμό(Bondage), πειθαρχία (Discipline), Σαδομαζοχισμό (S/m).

    Μπορείς να μου πεις, σε παρακαλώ, τί απ' όσα ανέφερα εγώ ή οι άλλες sub, δεν έχει σχέση με Κ? Και αν θέλεις, απέφυγε το "γενικά, το κόνσεπτ".

    θα έπρεπε η Κυριαρχία να έχει την ίδια έννοια για όλους μας?
    ΑΝ ήταν έτσι, θα μας ταίριαζαν όλοι (όσοι δηλώνουν) οι Κ του κόσμου.
    Το βρίσκεις ρεαλιστικότερο αυτό?

    Αυτό που περιέγραψα είναι -για μένα- Κυρίαρχος.

    Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, δεν έχω "ύφος".
     
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Μα έχω απαντήσει τουλάχιστον 2 φορές. Νομίζω ότι είναι κατανοητό ότι διαφωνώ με το ότι οριοθετείς τον Κυρίαρχο σε ένα character design και εσύ θεωρείς ότι αυτό είναι Κυρίαρχο πλάσμα. Οκ. Νομίζω ότι όσο και να επεκταθούμε θα διαφωνούμε.

    Να διευκρινίσω κι εγώ ότι δεν το πήρα τόσο προσωπικά όσο φάνηκε απο τις εκφράσεις μου
     
  11. eve

    eve Guest

    αφου σας ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι και ταυτοχρονα γελασατε δεν ξερω αν το πηρατε προσωπικα η απλα θελατε να με χλευασετε.
     
  12. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    ΝΑ σε χλευάσω? Ε όχι κι έτσι. Δεν είμαστε σε σέσσιον. Καμία εμπάθεια.
    Άς μην ξεχνάμε πως ο καθένας έχει το δικαίωμα να βιώνει όπως θέλει ο,τι θέλει και να το ονομάζει επίσης όπως θέλει.

    Έγω απλά ανέφερα ότι αυτό που λέτε απέχει έτη φωτός απο την λέξη "Κυρίαρχος". Και αυτό δεν αφορά την περιγραφή των φετίχ του (γιατί περί αυτού πρόκειται) αλλά τον τρόπο που προσεγγίζετε εσείς τους ανθρώπους.