Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

(Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος nýchta, στις 6 Φεβρουαρίου 2011.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Δεν σε ξέρω, οπότε και δεν ξέρω αν έχεις εμπειρίες από σχέσεις με διάφορων ειδών Κ ώστε να λες με σιγουριά το πιο πάνω.
    Αυτό που νομίζω ισχύει σε περίπτωση που δεν αληθευει η πιο πάνω πρόταση, είναι πως αυτό είναι το είδος του Κ που με τα σημερινά δεδομένα, φαντάζεσαι/υποθέτεις/εικάζεις πως θα απολάμβανες την υποτακτικότητα σου.

    Σε μια τέτοια περίπτωση, θα απέκλειες να δοκιμάσεις κάτι εκτός λίστας?

    Γιατί το ρωτώ αυτό. Επειδή τα πλείστα άτομα από όσα βρίσκονται χρόνια σε μια σχέση, αν τους ρωτήσεις σε τι διαφέρει αυτό που φαντάζονταν πριν να μπουν στη σχέση με αυτό που ζουν μετά από καιρό, θα σου απαντήσουν πως υπάρχει διαφορά μεγάλη. Και δεν μιλώ για συμβιβασμούς, αλλά για αυτό που περιγράφεται σ ένα παλιό νήμα:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/4931-φαντασίωση-και-πραγματικότητα.html#post57980
     
  2. Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Αποκλείω ελάχιστα πράγματα, κι αυτά με επιφύλαξη.
    Η "λίστα" μου έχει διαμορφωθεί κυρίως βάσει του τί δεν θέλω, αναλογιζόμενη τί έχω ζήσει, πώς το έχω ζήσει, και πώς θα ήθελα να συνεχίσω να το ζω.
    Έχω γευτεί την απόλαυση που μπορεί να προσφέρει η παράδοση, και θα ήθελα να το ξαναζήσω, αλλά μόνο με κάποιες βασικές προυποθέσεις, που ως επί των πλείστων, αντιστοιχούν στα "θέλω" μου.
    Εννοείται ότι αντιλαμβάνομαι πόσο δύσκολο είναι (όχι ότι γενικά θεωρώ ότι είναι εύκολο να παραδοθείς) να βρεθεί αυτό ακριβώς που περιγράφω -για να προλάβω και τις κακές γλώσσες-, δε ζω σε άλλο πλανήτη, απλώς κάποιες εμπειρίες (με άντρες που δεν μου γέμιζαν το μάτι εξαρχής αλλά είπα να δοκιμάσω μπας και) με βοήθησαν να συνειδητοποιήσω γιατί δεν μπορώ να αφεθώ. Γιατί σκεφτόμουν "Καλά έτσι είναι οι Κ?", και υπάκουγα χωρίς να παραδίνομαι, κι αυτό είναι για μένα υποκριτικό κι ανούσιο.

    Οπότε, έχω δοκιμάσει κάτι εκτός λίστας, και αν το συνέχιζα θα γινόμουν εγώ η Κυρίαρχη.  
     
  3. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Βρίσκω εξαιρετικό το αρχικό post της Beatrix_, αλλά και εύστοχες τις παρατηρήσεις της Uther.

    Θεωρώ ότι τα θέλω της Beatrix_ εκφράζουν τις επιθυμίες της σε αυτό που περιμένει (ενδεχομένως) να βρει από τον Κ της και όχι την σκέψη της ή την πρόθεση της να τον εκπαιδεύσει-δημιουργήσει όπως θέλει.
    Από την άλλη η Uther εστίασε πολύ σωστά, ότι το πως θα συμπεριφερθεί και τι θα κάνει ένας Κ στην υ του, πως και με ποιό τρόπο θα ικανοποιήσει τις ανάγκες της κλπ, θα το αποφασίσει αυτός.

    Συμφωνώ με την παρατήρηση του ΜΜ, πως τελευταία στο φόρουμ γίνονται ολοένα και περισσότερο, συζητήσεις που αφορούν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το BDSM
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Κατανοητό  

    Όπως είπα, προσωπικά είμαι υπέρ της λίστας, ως βάση.
    Αν δεν ξέρεις ή δεν φαντάζεσαι καν που θες να πας, πως θα επιλέξεις κατεύθυνση?
     
  5. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.



    Η αντοχη επιδεικνυεται σε αλλου ειδους σχεσεις και αυτη σε μικρες ποσοτητες βλ. συγγενικες.
     
  6. Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Εγώ πάλι γιατί θέλω έναν άνθρωπο που να μπορώ ν' αντέχω τα κουσούρια του...
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Ίσως αρκετοί νομίζουν πως αν δεν αναφέρουν οι subs τα θέλω τους δεν έχουν κιόλας.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Γιατί αν αντέχεις τα κουσούρια του σημαίνει μπορείς να μείνεις μαζί του.
    Το πρώτο ερώτημα που έθετα στον εαυτό μου είναι ακριβώς αυτό.
    Μπορώ να ζήσω με τα ελαττώματα του?
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Ποιος λέει πως δεν τα αναφέρουν?
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    Προσωπικά φαντάζομαι πως τ' αναφέρουν.
    Απλά το σημείωσα γιατί νομίζω πως είδα ότι έκανε εντύπωση.



    Τώρα που το σκέφτομαι...

    Βασικά είμαι σίγουρος πως το ζητούν οι ίδιοι οι Αφέντες συχνά από τον υποτακτικό τους.
    Έτσι δεν είναι;  

    Πως αλλιώς θα γνωρίσουν σε βάθος τον υποτακτικό τους;
     
  11. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.


    Τελευταια νιωθω αυτη την αντοχη μου να εξαντλειται........Πραγματικα ειναι οι μονες σχεσεις που αν και δεν τις επιλεγεις πρεπει να δειχνεις αξιοθαυμαστη υπομονη και κατανοηση στα παντα.......ΕΛΕΟΣ........




    Εγω παλι δεν ειμαι και πολυ σιγουρη γι αυτο για τους περισσοτερους.......
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: (Πώς) Θέλω να είναι ο Κυρίαρχός Μου.

    αφιερωνω στο νημα, τη νηματοθετι και ολους του μετεχοντες αυτο το τραγουδι ....

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014