Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 1 Φεβρουαρίου 2006.

  1. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Περί παιχνίδια με τα μάτια, είναι αλήθεια πως οι Κυριαρχικοί έχουν μια τάση να μην αλλάζουν βλέμα εύκολα. Φανταστείτε όμως αν συναντηθούν 2 κυριαρχικοί και κανείς δεν αποστρέψει το βλέμα που θα καταλήξει; Μου έχει τύχει πολλές φορές να θέλω να επιτεθώ σε κάποιον γιαυτό το λόγω. Λίγη πολιτική δε βλάπτει εκτός και άν ο άλλος επιμένει.

    Έχω ένα φίλο δε ο οποίος είναι σωματώδεις και γενικά δε μασάει. Αν αντιληφθεί ότι κάποιος τον "καρφώνει" πάει και του την λέει στα ίσα.
    Ο τύπος βέβαια δε διακρίνετε για το IQ του.
     
  2. lakis21

    lakis21 New Member

    Απάντηση: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    καλα τα λες
     
  3. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: RE: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή


    Αγαπητή carissa, εφόσον διαφέρει αισθητά η γυναικεία κυριαρχία από την ανδρική, θα μπορούσες να μου πείς, ποιά θεωρείς ισχυρότερη και ποιά προσφέρει τις εντονότερες συγκινήσεις σε μια γυναίκα υποτακτική ή σκλάβα? Φαντάζομαι πως είναι υποκειμενικό....αλλά με ενδιαφέρει η δική σου άποψη. 
     
  4. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: RE: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Η αγαπητή carissa (L_T) την έχει κάνει Λούης απ' τις 9/6. Μπορεί να πήγε διακοπές η γυναίκα.
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: RE: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Ή να βρήκε αυτό που έψαχνε, όποτε τι να κάνει εδώ...
     
  6. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: RE: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή


    Σου λείπει? 
    Μήπως έχεις άποψη στο ερώτημά μου? Μέχρι να απαντήσει η carissa.....προλαβαίνουμε να το συζητήσουμε λίγο μεταξύ μας.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Η άποψή της, την οποία ουσιαστικά επιβεβαιώνετε με τη στάση σας, σίγουρα λείπει και το ερώτημά σας είναι άνευ αντικειμένου εφόσον δεν είναι εδώ, ούτε είναι απαραίτητο να έχει διάθεση ή λόγο να μιλήσει για ένα θέμα που σχολίασε πριν πέντε χρόνια!

    Μήπως προκαλείτε λίγο; Λέω, μήπως...

    Η άποψή μου, με βάση τις εμπειρίες μου, είναι ότι η γυναικεία Κυριαρχία δεν διαφέρει από την αντρική ως προς το αποτέλεσμα, ενδεχομένως να διαφέρει ως προς τη διαδικασία επιβολής της.
     
    Last edited by a moderator: 30 Ιουνίου 2011
  8. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Τι νόημα έχει να συγκρίνουμε την αντρική με τη γυναικεία κυριαρχία ως προς το ποια είναι ισχυρότερη με εντονότερες συγκινήσεις; Ισχυρότερη είναι αυτή που θα στη δώσει κατακούτελα ανεξαρτήτως φύλου. Ή μήπως θες να πεις ότι το ισχυρό φύλο δίνει και ισχυρότερες συγκινήσεις; Αν έχει το ρόπαλο ανα χείρας, δεν αντιλέγω.. 
     
  9. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή


    Άρα εσύ δεν εντοπίζεις διαφορές (όπως η φίλη σου), σε σχέση με το φύλο του κυρίαρχου. Η δική της άποψη ήταν απόλυτη, πως άλλο άνδρας... και άλλο γυναίκα κυρίαρχος. Αυτός ήταν και ο λόγος που μου κέντρισε το ενδιαφέρον και θέλησα να καταλάβω καλλίτερα την συλλογιστική της. Προσωπικά θα συμφωνήσω μαζί σου, γιατί δεν πιστεύω στα πρότυπα, τους κανόνες και τα καλούπια στον ερωτικό τομέα. Μόνο γενικόλογες ομαδοποιήσεις μπορούν να γίνουν και αυτές πάντα κατά προσέγκιση και με μεγάλη ελαστκότητα και ανοχές ως προς τα όριά τους.
     
  10. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή



    Νιώθω σαν να διεκδικούμε το ίδιο πράγμα και με ανταγωνίζεσαι. Δεν υπάρχει λόγος να αισθάνεσαι έτσι και σε διαβεβαιώ πως δεν επιδιώκω να προκαλέσω κανέναν και καμία. Γνωρίζω πως δεν είναι δυνατόν να είμαι αρεστός σε όλους και δεν το επιδιώκω. Όταν κανείς έχει προσωπικότητα και άποψη, λογικό είναι, να έχει συμπάθειες και αντιπάθειες γύρω του. Όσο για την επιβολή, μην παίρνεις σαν δεδομένο ότι επειδή ένας άντρας , έχει σαφώς ανώτερη σωματική ρώμη , θα είναι περισσότερο βίαιος και σκληρός από μια γυναίκα σε μια σχέση κυριαρχίας. Λιλίκα μου, συγνώμη αν τα σχόλιά μου σας δημιούργησαν αρνητικούς συνειρμούς και συναισθήματα. Δεν ήταν στις προθέσεις μου.
     
  11. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Aναγνωριζω τη προσπαθεια της,τα υπολοιπα με κανουν να χαμογελω.
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Πώς αναγνωρίζουμε μια Κυρίαρχο Γυναίκα στην αληθινή ζωή

    Λάθος! Αυτό που λέτε είναι μια ταυτολογία χωρίς σημασία. Αυτό που ειπώθηκε είναι ότι "η γυναικεία Κυριαρχία δεν έχει σχέση με την αντρική" που δεν είναι το ίδιο πράγμα με αυτό που λέτε. Και το οποίο εν μέρει αμφισβητώ.

     
     
    Last edited by a moderator: 1 Ιουλίου 2011