Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 9 Σεπτεμβρίου 2008.

?

Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

  1. a

    10 vote(s)
    18,5%
  2. b

    3 vote(s)
    5,6%
  3. c

    41 vote(s)
    75,9%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    a. Αναζητώντας τρόπους να "νομιμοποιήσω" μέρος του σαδισμού/μαζοχισμού μου.
    b. Αναζητώντας τρόπους να προσδώσω ενδιαφέρον στην ερωτική μου ζωή.
    c. Αλλιώς.
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    c. Προσπαθώντας να αντλήσω πληροφορίες και να βρω υλικό γύρω από το σαδομαζοχισμό.
     
  3. an8h

    an8h Regular Member

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    C. Προσπαθώντας να καταλάβω την δική μου σαδομαζοχιστική πλευρά και να σταματήσω να ισοπεδώνω της έννοιες (και τους εραστές μου).
     
  4. hugger

    hugger Regular Member

    Ανοιξα το χρυσο οδηγο στο ΜΠΙΝΤΕΔΕΣ και δεν το βρηκα κατα λαθος κι ετσι εχασα τη δικαιολογια.
     
  5. MastersHammer

    MastersHammer Regular Member

    By discovering America
     
  6. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    απο το circus μαλλον.
     
  7. s/m

    s/m Regular Member

    c ,, εγω απο μια ξαρεφη μου στα 15,,,βλεπε και σχετικο ποστ,,,πως αρχισα...
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    Στις σελίδες του Μαρκησίου, εδώ και τριαντατόσα χρόνια - αλλά του έλειπε αυτό το bd. Το εξέλαβα - και επιμένω - ως θεωρία της Πολιτικής Κυριαρχίας.
    Σε ένα αξιοθρήνητο νεοϋορκέζικο μοτέλ, με ποιητές και αποβράσματα.
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    στο ''εμεις και ο κοσμος'' στην Ε' δημοτικου...
     
  10. female

    female Contributor



    Η ύπαρξή του σαδομαζοχισμού γενικά μου ήταν γνωστή από ούτε θυμάμαι πότε, και είχα, μεταξύ άλλων διαβάσει εδώ και κει πολλά και διάφορα μέσα στα χρόνια. Δεν βρήκα ποτέ να με σοκάρει, ούτε να με ενδιαφέρει ως προσωπική επιλογή αν και είχα εξετάσει την πιθανότητα. Στα 15 μου είχα γελάσει πολύ με ένα επεισόδιο αναφερόμενο στη σύζυγο φετιχιστή μποτών, και περίπου στα 25 μου με είχε εντυπωσιάσει ένα case study άντρα ακραίου μαζοχιστή. Για την ύπαρξη του bdsm lifestyle έμαθα τυχαία πριν τρία χρόνια σερφάροντας στο διαδίκτυο, και το έψαξα λίγο περισσότερο, μιας και το θέμα μου ήταν εντελώς άγνωστο.


     
  11. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    Kαι εγω εδω και 38 χρονια  
     
  12. Leykos

    Leykos Regular Member

    Απάντηση: Πώς ανακαλύψατε το BDSM;

    Οταν έριξα την πρώτη πολύ δυνατή σφάλιαρα σε κολομέρια και είδα σε κείνη να τεντώνονται οι ρώγες της σε σημείο που να σκίσουν το φανελάκι της και γω να νιώθω ότι θα μου πεταχτεί έξω από το παντελόνι και θα γυρνά στα καλντερίμια της Σαλονίκης.