Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς αντιδράτε όταν

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος _DaRkNiGhT_, στις 8 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ταυτοτιτα -διπλομα και εξετασεις std
     
  2. Mίλησα για λελογισμένο ρίσκο. Που σημαίνει, διασφάλιση όλων των παραμέτρων που είναι στον έλεγχό μας, συμπεριλαμβανομένης της σεξουαλικής υγείας  
     
  3. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Σου εύχομαι, να το κάνεις με το λιγότερο ρίσκο για εσένα και την σύντροφο σου  
     
  4. Dapom

    Dapom Contributor

    Ευτυχώς πάντως με τα ξυρισμένα μουνιά γλιτώσαμε απο τις μουνόψειρες!!!   
     
  5. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Και ήρθαν άλλα. Όπως η gardnerella vaginalis.
    Αν την έχει αυτή που πηγες, πρεπει να κάνεις κι εσύ αγωγη.  
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Στα χελλένικς, Σεξουαλικως Μεταδιδομενα Νοσηματα ή Σ Μ Ν  

    Πως αντιδρουμε.

    Λυση 1 .

    Α μωρη ΜΠΙΙΙΙΙΙΙΙΠΠΠΠΠΠ που θα μου πεις εμενα οτι εχω νοσηματα,
    σφαλιαρα, πορτα και φουλ γκαζι η μηχανη/αυτοκινητο

    Λυση 2.

    Την κρατας σε αποσταση για 6 μηνες, οποτε της λες, γλυκα γλυκα ειδες μωρο μου, δεν αρρωστησα.
    Αλλα ερχεσαι δευτερος. Εκεινος ο Μητσος τελικα δεν ηταν ξαδερφος της....

    Λυση 3.

    Την βουτας και την τρεχεις στου Συγγρου.
    Αν τη δεις να γνεφει και να χαιρεταει το προσωπικο, την ξερουν δηλαδη, καντην...

    Λυση 4.

    Σκεφτεσαι, αχ η μικρη, με αγαπαει.. δε θελει να κολησει τιποτα, αχ τι ρομαντικο..
    Αλλα υπαρχει και εκεινη η Γ@ΜΜ παροιμια που λεε "ο καθενας εξ ιδιων κρινει τα αλλοτριααααααα"

    Λυση 5.

    Της λες, ακου να δεις, τοτε δεν εχει γλυφ@μ@υνι, οποτε αλλαζει δεν ξαραρωταει ποτε γι αυτο το θεμα...


    ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ, ενταξει, καλα κανει, και καλο ειναι να πατε να κανετε εξετασεις. Καλυτερα βεβαια να μην αλλαζετε συντροφους σαν τα πουκαμισα, αλλα καταλαβαινω, οτι κατω απο την υποκρισια, το swinging ειναι ο απωτερος σκοπος του "βουδουσουμου" και κοφτε τα βαρυγδουπα και βαθυστοχαστα. Οκ ? Εκει που ειστε ημουν και εκει που ειμαι ελατε σε 15-25 χρονια....
     
  7. Dapom

    Dapom Contributor

    Δύο τρόποι αντιμετώπισης.
    Ξεκινάς πάντα με γλειφομούνι...αν σε πάρει μυρωδιά "ψαρίλας" με το που πλησιάζεις....ντύνεσαι και φεύγεις.
    Αν παρόλα αυτά είσαι "πεινασμένος" και η "ψαρίλα" σου φέρνει και μια αναστάτωση...τότε προφυλακτικό και τσιπουράκι  
     
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αγόρι μου δεν έχουν οσμή όλες οι μολύνσεις.
    Όπως το βακτήριο που ανέφερα , υπαρχουν και άλλα μικρόβια που δεν έχουν δυσοσμία
     
  9. Dapom

    Dapom Contributor

    Για αυτό κορίτσι μου παντα πας στη δεύτερη λύση, αν δεν μπορείς να αντισταθείς μεχρι να μάθεις, του προφυλακτικού
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Το προφυλακτικό είναι η πρωτη λύση .
    Απλως να ξέρεις οτι τα κολπικά υγρά μπορεί να βρεθούν στο εφηβαίο σου ανεξάρτητα απο το προφυλακτικό και παλι να αναπτυχθεί το μικρόβιο.
    Άπαξ και υπάρχει μόλυνση τέλος, καμια επαφή.
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    Το συγκεκριμένο δεν εντάσσεται στα αμιγώς ΣΜΝ. Ωστόσο μεταδίδεται μόνον με τη σεξουαλική επαφή, καθιστώντας φορέα τον άνδρα, ο οποίος δε νοσεί. Η οσμή ψαριού είναι χαρακτηριστική της μόλυνσης αν και συνήθως είναι ασυμπτωματική. Αν δεν θεραπευτεί, εξελίσσεται σε σύνδρομο ή επιφέρει περαιτέρω επιπλοκές.
    Θεωρώ πως είναι υποχρέωσή μας, να κάνουμε τακτικό έλεγχο. Το "τακτικό" εξαρτάται από τον τύπο της σεξουαλικής δραστηριότητας που έχουμε.

    Δεν θα αντιδρούσα αρνητικά στην επιθυμία συντρόφου να γνωρίζει αν είμαι υγιής ή όχι.
     
  12. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ναι φυσικά και δεν εντάσσεται στα σμν δεν ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο.
    Αλλά κ η βακτηριακη κολπιτιδα αν δε της δώσεις προσοχή μπορεί να πάρει άσχημη τροπή.
    δε νοσεί ο άνδρας, αλλά δε σημαίνει πως πρεπει να παραμείνει φορέας, έχω λάθος;