Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς και γιατί γίνεται κανείς Κυρίαρχος ή υποτακτικός;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 4 Φεβρουαρίου 2016.

  1. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Επική ταφη. Και εγω με το τηλεκοντρόλ θέλω
     
  2. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    μαθηματικά αδύνατος ο συνδυασμός !
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Γιατί;  
     
  4. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    πως έγινα αυτό που είμαι; .....με αυτό το ερώτημα θα πεθάνω!
    όσο με χαίρομαι έτσι όπως είμαι γιατί να το ψάξω
    (και που το έψαξα, δεν κατάλαβα κάτι)

    το σίγουρο είναι ότι δεν έγινα μετά από...μελέτη! το έζησα και...μετά το μελέτησα!
     
  5. Υποταχτικος/η δεν γινεσε γεννιεσε το εχεις μεσα σου το θελεις το ζεις δεν ειναι κατι που το μαθαινεις δεν διδασκετε
     
  6. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Εγώ νομίζω ότι ο ρόλος σου είναι από προεπιλογή και συνειδητά ή ασυνείδητα τον ανακαλύπτεις, εγώ προσωπικά το ανακάλυψα πρίν την εφηβεία!
    Έπειτα στην εφηβεία, χωρίς την ευκολία του ίντερνετ το BDSM υπήρχε σε ταινίες με σεξουαλικό περιεχόμενο στην τηλεόραση, θυμάμαι χαρακτηριστικά την παρακάτω σκηνή απο την ταινία "Something Wild" που έπαιζε το μέγκα συχνά μετά τις 12, με πρωταγωνιστή τον Jeff Daniels και την Melanie Griffith ( η κόρη της παραδόξως ήταν πρωταγωνίστρια στο 50 shades of grey ) που έδειχνε γυναικεία κυριαρχία.




    Έτσι κατάλαβα ότι ήμουν υποτακτικός και έψαχνα μια γυναίκα που να είναι Αφέντρα.
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Έτρωγα πολύ γάλα ζαχαρούχο συμπηκνωμένο, με το κουτάλι της σούπας απ' ότι θυμάμαι. Κατέβαζα ένα κουτί κάθε φορά.
     
  8. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Εμενα η υποτακτικοτητα υπηρχε ακομη από την παιδικη μου ηλικεια, ζουσα σε ένα υπερπροστατευμενο περιβαλον και αρκετα αυστηρο. Αργοτερα σαν εφηβος αυτό ειχε επιδρασει στην ψυχοσυνθεση μου και ειχα μετατραπει σε αορατο. Οι κοπελες της ηλικειας μου αναζητουσαν αγορια δυναμικα που ειχαν την δυνατοτητα να τους προσφερουν προστασια.Αρα εγω δεν μπορουσα να είμαι αυτος , μια που εγω επιζητουσα να νιωθω προστατευμενος. Ετσι δεν αργησε να ερθει η στιγμη που αυτό το βρηκα στην αγκαλια ενός ανδρα. Στγν αγκαλια του ενιωσα την προστασια και την στοργη, ηταν δυναμικος ,επερνε αποφασεις κι εγω απλως τις ακολουθουσα. Εκει που για πρωτη φορα ενιωσα υποταγη ηταν την πρωτη φορα που καναμε σεξ όταν αντικρισα την εικονα μου στον καθρεπτη. Πεσμενος στα 4 κι αυτος πισω μου να μπαινει μεσα μου, η σταση μου μου μαρτυρουσε ξεκάθαρα ότι ηταν μια σταση υποταγης ενώ εκεινος φαινοταν πεντακάθαρα ότι κυριαρχουσε το κορμι μου.Ενιωθα την δυναμη του ετσι όπως μου κρατουσε τους γοφους μου και το οργανο του που εμπαινε μεσα μου. Εγω κλαψουριζα από τον πονο ενώ αυτος βογκουσε από ηδονή και στο τελος βιωσα την απολυτη υποταγη μου όταν τον ενιωσα να τελειωνει μεσα μου. Από εκεινη την στιγμη δεν υπηρξε φορα που να μου ζητησε κτι κι εγω να μην το εκανα, η υποτακτικοτητα μου ηρθε με έναν απολυτα φυσιολογικο τροπο και απλως καλιεργηθηκε στην πορεια.
     
  9. Δεν νομίζω ότι έχω μια απάντηση την οποία μπορώ να τεκμηριωσω ..
    Η δικη μου υποτακτικοτητα ίσως οφείλεται σε παιδικά τραύματα.. γονείς που πάντα με έκαναν να νιώθω άχρηστη και ανίκανη να προστατεψω τον εαυτό μου από τις κακοτοπιες.
    Το αντιδραστικό μου βέβαια στοιχείο υπήρχε παντα καλά κρυμμένο και έτσι με διάφορες υπουλες πλαγιες τεχνικές και άπειρα ψέματα εκανα κρυφά αυτό που ηθελα. φαντάζομαι κάπως, κάπου εκεί κολλάει και το brat.
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αυτό είναι. Είμαι σίγουρη, το νιώθω μες στα κόκκαλά μου, τα κατάλαβα μόλις το διάβασα.
    Σας ευχαριστώ πραγματικά πολύ, μου λύσατε την απόρια επιτέλους.

    ΥΓ Ξέρετε μήπως αν αυτό πιάνει και εκ των υστέρων, σε ενήλικη ηλικία; Αν χρειαστεί έχω και κουτάλα.
     
    Last edited: 9 Φεβρουαρίου 2016
  11. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Δεν ξέρω την ηλικία σας αγαπητή για να σας απαντήσω. Όπως ε'ιπατε κι' εσείς ε'ιστε ενήλικας. Φοβάμαι ότι είναι πλέον αργά. Ο μόνος τρόπος και η εναλλακτική της τότε ενέργειας που ίσως να έχει το ίδιο ανάλογο αποτέλεσμα, είναι να φάτε τόσο πολύ ξύλο με οποιοδήποτε αντικείμενο μέχρι να μπουχτίσετε, να θυμώστε και η θεωρια αλλήλιων και αλληλόμορφων όπως αναφέρθει στο νήμα, να αλλάξει το προσανατολισμό μελέτης και προσέγγισης στην εναλλαγή συμπεριφοράς ενός ατόμου.
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μάλιστα. Για να το θέσω επιστημονικά, το ξύλο θα μου αλλάξει όχι μόνο τα φώτα αλλά και το DNA... Ενδιαφέρον.
    Σας ευχαριστώ και πάλι, ελπίζω να μην δυσκολευτώ να βρω εθελοντή να με βοηθήσει στο πείραμα.