Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς να διακρίνετε έναν-μια Κυρίαρχο.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 14 Δεκεμβρίου 2015.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    χαχαχαχα... Οκ καλη συνέχεια σας εύχομαι
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Καλη συνέχεια και εσάς.
    Να σας πω συλλυπητήρια για την απώλεια σας ή θα πανε σε λάθος παραλήπτη; Μαλλον ε;
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Έθεσα ερωτήματα, δέχτηκα σιωπηλά την μία απάντηση και διαφώνησα με την άλλη διότι ήταν ad hominem, κάτι που σ εμένα δείχνει έλλειψη επιχειρημάτων. Θεώρησα ότι ήταν στο πλαίσιο του θεμιτού η διαφωνία μου, φαίνεται ότι δεν έγινε ανεκτή και ότι όλη σου η τοποθέτηση ήταν για να κάνεις την επίθεσή σου. Αν βαριέμαι κάτι πάρα πολύ είναι διάφορα προσχήματα.

    Όσον αφορά τη συνάφειά του με το θέμα Κυρίαρχος, βρίσκω το νήμα αποπροσανατολιστικό. Ευτυχώς για όλους μας μη - αυθεντίες, που κανείς δεν είναι αυθεντία, δεν σημαίνει και ανόητοι. Έτσι μπορεί ο οποιοσδήποτε να κρίνει και έχει ο οποιοσδήποτε την ελευθερία να πει τη γνώμη του.

    Δεν θα πω τίποτα περισσότερο είτε σ εσένα είτε στον οποιονδήποτε, ακόμα και αν συνεχίσεις, που πιστεύω ότι θα συνεχίσεις. Καλά Χριστούγεννα και σ εσένα. Στο Ελλαδιστάν ή αλλού.
     
  4. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    εγω πολυ θα ηξερα, το θρασσος που εχετε μερικοι/ες να λετε "ελλειψη επιχειρηματων" σε οσους δεν συμφωνουν
    με τα εν παροδω παραλληρημματα σας, που το βρηκατε ?

    σε καμια αραχνιασμενη κλαδικη ?
    ή πραγματατι εχετε φαει το ξυλινο σφυρακι πολλακις κατακεφαλα, απο μια σε καθε παροδο που πατε να διαφυγετε ?
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όταν ως επιχείρημα λογίζεται το "γιατί το λέω εγώ" και δη χρησιμοποιείται κυκλικά κάθε περεταίρω προσπάθεια συζήτησης αποτελεί παράλογη σπατάλη ενέργειας.
     
  6. AliceInChains08

    AliceInChains08 100yrs of Solitude

    Ως επιχείρημα λογίζεται ο λόγος και ο συλλογισμός. Όταν επιχειρηματολογώ εγώ, προφανώς και λογίζονται ως επιχειρήματα αυτά που λέω εγώ. Δεν καταλαβαίνω πώς αλλιώς μπορεί να έχεις στο δικό σου μυαλό την επιχειρηματολογία.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Δηλαδή εσύ θεωρείς το "είναι έτσι γιατί το λέω εγώ" επαρκές επιχείρημα;
     
  8. AliceInChains08

    AliceInChains08 100yrs of Solitude

    Μπερδεύεσαι.
    Αυτό που λέω εγώ, ό,τι σκατά και να είναι, είναι επιχείρημα. Εξ ορισμού. Το αν εσύ το βρίσκεις σωστό ή λάθος αυτό που λέω εγώ είναι άλλη κουβέντα. Αν εσύ το βρίσκεις λάθος γιατί το λέω εγώ κι όχι ο Ενγκελς ή ο Πακό, αυτό δε σημαίνει ότι δεν επιχειρηματολόγησα. Αυτό σημαίνει ότι κάτι έχεις καταλάβει λάθος στο τι είναι επιχείρημα.

    Στον αντίποδα λοιπόν, αν εγώ επιχειρηματολογήσω με 2 μπούρδες, σε αυτό που ρώτησες εσύ, κι εσύ όχι μόνο δεν απαντήσεις ποτέ, αλλά χαρακτηρίζεις ειρωνευόμενος την επιχειρηματολογία μου ως ανύπαρκτη επειδή το είπα εγώ κι όχι ο Ζαν Σερβιέ, τότε κάτι κάνουμε λάθος εδώ μέσα.

    Νόμιζα ότι εδώ είμαστε για να συλλογιζόμαστε και να μιλάμε. Σε νε πα;
     
  9. D. Alessandro

    D. Alessandro morior invictus

    @AliceInChains08
    Μην τους γράφεις τέτοια!... άντε τώρα να γκουγκλάρουν, να βρουν ποιοί είναι αυτοί και να ανταπαντήσουν κάτι ...  
     
  10. AliceInChains08

    AliceInChains08 100yrs of Solitude

    @Tenebra_Silente

    Καταντάει φεστιβάλ μαλακίας με συγκεκριμένο τρόπο κάθε φορά. Το πάτερν είναι το ίδιο.
    Είμαι στα 2-3 άτομα που πιστεύουν αυτά που γράφουν και με πειράζει ιδιαιτέρως όταν δεν τυγχάνουν σεβασμού οι όποιες απόψεις μου.

    Έχω ζητήσει συγγνώμη από τους συνομιλητές μου όταν έκρινα ότι τους έθιξα, και δεν έχω κωλώσει ποτέ να πω ότι κάτι δεν το ξέρω ή ότι έκανα λάθος.

    Εν προκειμένω, ήταν ένα όμορφο νήμα, με πολλές προεκτάσεις. Δυστυχώς για άλλη μια φορά, τα ίδια και τα ίδια.
    Κι εσύ, πάει στο καλό, τα είχες τα δύο λεπτά για πέταμα. Εγώ όταν έγραψα εδώ, θεώρησα πως δεν έχανα το χρόνο μου. Και τελικά μου τον έχασαν άλλοι για μένα.


    @D. Alessandro

    Ο υθλόδεος και να γκουγκλάρει θα επιστρέψει υθλοδεότερος από ποτέ.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ο ισχυρισμός "είναι έτσι επειδή το λέω εγώ" αποτελεί τόσον επεχείρημα όσο και το "είναι έτσι επειδή έτσι νομίζετε"
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @AliceInChains08 ακριβώς, κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια. Ακόμη κι εγώ τα δικά μου ίδια έγραψα.
    Μετά στα καπάκια σκέφτηκα, "μα δε γαμενέται", και τα έσβησα. Όπως θα σβήσω και αυτό το "μήνυμα" μου.
    Όποιος/α "τρέφεται" με το ίδιο σκουπιδαριό και δεν βαριέται, ας συνεχίσει. Αν του/της κοπεί η προσοχή, κάποτε θα κουραστεί να μην του/της δίνουν πια σημασία και θα σταματήσει.

    Ήταν αλήθεια ένα όμορφο νήμα και θα μπορούσε ν' "απλωθεί" πολύ όμορφα, με όλες τις πιθανές διαφωνίες και διαφορετικές σκέψεις.

    Κοίτα, αν πας κάποιες σελίδες πίσω, θα δεις ότι έγραψα και σε διαβεβαιώ ότι είχα αφιερώσει πάρα πολύ ώρα...Επειδή είχα την ευχαρίστηση να το κάνω...
    Του λόγου τ' αληθές... #45

    Αλλά όταν βλέπω σελίδες στις σελίδες ή με τρολιές ( κάποιες ειλικρινά χιουμοριστικές ) ή με "λουσίματα", μέχρι και με φώτο του Αδόλφου...Και κείνα τα δυο λεπτά πριν και τ' άλλα δυο τώρα, πεταμένα είναι...

    Υ.Γ. Τ' ότι δεν κωλώνεις ούτε στο "σωστό", ούτε στο "λάθος" όποιος σε διαβάζει, που να συμφωνεί ή να διαφωνεί μαζί σου, το γνωρίζει. Και αν μη τι άλλο είναι ένας απ' τους λόγους που να "μιλάει" κάποιος μαζί σου εδώ δεν είναι σπατάλη...
    Τουλάχιστον δεν είναι σπατάλη για το πως αντιλαμβάνομαι εγώ κάποια πράγματα...
    Τεσπα, σε 5/10 λεπτά θ' αφαιρέσω και αυτή μου την "παρέμβαση"...Αφού αν δεν με tagαρες δεν σκόπευα να ξαναγράψω τίποτε σ' αυτό το νήμα...Μια μάζα ανούσιων λέξεων λιγότερη...