Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Π/ποιος επιλέγει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 9 Φεβρουαρίου 2007.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Ας το θέσω διαφορετικά. Αν κάποιος δεν μπορεί να μείνει μόνος του στερείται και της δυνατότητας επιλογής.
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Π/ποιος επιλέγει;

    Oι εξωτερικοί απογερευτικοί παράγοντες,πόσο θα μπορούσαν να επηρρεάσουν αυτήν την άποψη;
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Π/ποιος επιλέγει;

    Μόνο ένας ανόητος θα αγνοούσε τους αντικειμενικούς περιορισμούς και θα τους κουτουλούσε σπάζοντας το κεφάλι του. Με την παρέμβασή μου προσπαθώ, αν και perv, να αποκαταστήσω το κύρος του Κυριάρχου. Επιλέγεται, υπογράφει προγαμιαία συμβόλαια, καταθέτει εγγυήσεις, και γενικώς θέτει στη υπηρεσία της σκλάβας το σύνολο των ψυχοσωματικών του δυνατοτήτων. Κάτι που μου φαίνεται πολύ βαρύ και μέχρι δημιουργία συλλόγου υποστήριξης σηκώνει.

    Ως εκφραστής του κινήματος της μονομελούς υπαρξιστικής φράξιας αναγνωρίζω τη δυνατότητα του ατόμου να είναι δημιουργός γεγονότων και να υπάρχει εν μέσω και μέσω των καταστάσεων που δημιουργεί.

    Ως μεσήλιξ έχω πλέον την πολυτέλεια να συμμετέχω επιλεκτικά, καθότι ουδεμία πρεμούρα.

    Είναι ο κατακτητής εκείνος που επιλέγει την πόλη που θα κατακτήσει. Δεν είναι η πόλη που επιλέγει τον κατακτητή της.
     
  4. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Π/ποιος επιλέγει;

    Υποκειμενική μου άποψη…

    Η ερώτηση θεωρώ πως πρέπει να ήταν … « ποιος καταφέρνει» και όχι ποιος επιλέγει!!!
    Τι να λέει επιλέγω?? Μπορεί να επιλέξω να γίνω αστροναύτης αυτό σημαίνει και πως έγινα?? Τι να λέει ο κατακτητής πως επιλέγει την πόλη , πάντα την κατακτά την πόλη αυτή???

    Σημασία σήμερα δεν έχουν οι επιλογές αν αυτές παραμένουν στα όνειρα αυτού/ης που τα έκανε, σημασία έχει το αποτέλεσμα!!! Και σαν αποτέλεσμα πρέπει να δεί κάποιος το όλο αυτό στόρι!!!
    Και στην τελική για να απαντήσεις σε αυτήν την ερώτηση δεν πρέπει να διαλέξεις στρατόπεδο?? Όλοι μας είμαστε χωρισμένοι σε 2 στρατόπεδα . Σε εκείνο του ρεαλιστή των πραγμάτων και σε εκείνο του θεωρητικά ρομαντικού !!

    Προσωπικά ανήκω στην πρώτη κατηγορία.
    Άλλο δυνατός , άλλο κατακτητής , και άλλο νικητής!!!
    Σημασία δεν έχει τι σε φτιάχνει πιο πολύ….
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Π/ποιος επιλέγει;

    Συμφωνώ και η πρόθεση μου δεν είναι να περιορίσω την άποψη σου,αλλά να την επαυξήσω.
    Η πόλη παραδίδεται όταν ο πολεμιστής εκτός από το να μάχεται ξέρει και να καιροφυλακτεί..
     
  6. female

    female Contributor



    Αληθινά υπέροχη παρομοίωση...! Τι εικόνες φέρνει στο νου...  

    Στολίζεται, ομορφαίνει, άραγε, η πόλη με λάβαρα για να τον προσκαλέσει; ;-)

     
  7. G_E

    G_E Contributor

    ... κι οι κόρες πλένονται κρυφά μη και τις πάρουν σκλάβες άλουστες
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    οπως στην απαγωγη των σαβινων?
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    ...
     
  10. Maley

    Maley Contributor

    ειναι δυσκολη η μοναξια..τη βιωνω τοσο καιρο..την επιδιωκω..αλλα αμα μου χαμουγελασει κατι καλο δεν λεω οχι..τοτε πεφτω με τα μουτρα στην καινουργια "ευκαιρια" που μου παρουσιατηκε για να ξαναγυρισω παλι στον ιδιο παρανομαστη...συμφωνω με την πριγκπηπισα οτι πρεπει να υπαρχει χημεια..ταυτιση αναζητησεων θα το έλεγα καλλιτερα..δεν συμφωνω με την αποψη οτι η σκλαβα (vanilla δεν ξερω και εγω τι) επιλεγει..ειναι υποτιμητικο να σε επιλεγουν, ειδικα σε μια σχεση.. απλα θα χρησιμοποιουσα την εκφραση: ειμαι διαθεσιμος..μεχρι εκει..και βλεπουμε..
     
  11. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Π/ποιος επιλέγει;



    για να '' σκεφτει '' να την κατακτησει ....
    καποια '' αδυναμια '' εχει δει και καποια '' πορτα '' ειναι μισανοιχτη ....

     
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Π/ποιος επιλέγει;

    Ποιος θαθελε να κατακτησει την Bujumbura,οσο και αν αυτη τον επελεγε για κατακτητη.
    Ενω μια Βιεννη.....το παλευεις