Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ρομαντικές polarised dynamics

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος BrattyPuppy, στις 24 Απριλίου 2023.

  1. BrattyPuppy

    BrattyPuppy New Member

    Γεια σας  

    συμμερίζεστε την άποψη μου, ότι οι master / slave σχέσεις μπορούν να είναι από τις πιο ρομαντικές σχέσεις που υπάρχουν;

    με εξιτάρει τρομερά η ιδέα του να δώσω τελείως τον έλεγχο και το authority μου σα ένα άτομο με ενσυναισθηση. Συνήθως όμως το πρόβλημα μου είναι ότι δε βρίσκω τέτοια άτομα η όταν τα βρίσκω πιστεύουν σε περίεργα πράγματα (ότι είναι ανώτεροι γενικά, ότι αξίζουν περισσότερο κλπ) πράγμα που μας φέρνει σε αντίφαση γιατί πιστεύω ότι όλοι έχουμε την ίδια αξία  
     
  2. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Νομίζω ότι μπερδεύετε την Ισχύ του Ενός με την αξία έκαστου.

    Πως σας εξιτάρει να δώσετε πλήρη έλεγχο και authority, αν δεν αναγνωρίζετε Ισχύ Στον/ην που θα τα δώσετε;

    Η αξία του s δεν μειώνεται εκ της υποταγής του, αλλά έγκειται σε αυτή που αποκτά στα πόδια του Αφέντη του.
     
  3. BrattyPuppy

    BrattyPuppy New Member

    Συμφωνώ! Ισχύ του ενός και αξία εκάστου είναι ακριβώς αυτό που με εξιτάρει και μου αρέσει.

    όπως προαναφέρω, τις περισσότερες φορές βρίσκω άτομα που πιστεύουν στην Αξία και την Ισχύ του ενός και στη λιγότερο η μη αξία του άλλου!

    Δεν εμπλέκω καθόλου το θέμα της Αξίας στις σχέσεις γιατί για εμένα είναι αυτονόητο. Αλλά όπως προαναφέρατε πολύς κόσμος μπερδεύει την αξία με την ισχύ!
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η ιδέα δεν είναι να παραδώσετε εσείς τον έλεγχο αλλά να τον αποσπάσουν από εσάς με τρόπο που θα σας κάνει να πείτε "Σ' ευχαριστώ!"

    Όσον αφορά το ρομαντισμό... ο ρομαντισμός είναι στους ανθρώπους. Η κάθε είδους σχέση έχει όσο ρομαντισμό έχουν οι συμμετέχοντες σε αυτήν.
     
  5. BrattyPuppy

    BrattyPuppy New Member

    Τι όμορφη περιγραφή! Ευχαριστώ για το input
     
  6. στο "υπολοιπο της ημέρας" μιά χαρα ρομαντική μπορεί να είναι η σχέση. η οποιαδήποτε σχέση.
     
  7. BrattyPuppy

    BrattyPuppy New Member

    Αμήν ποτέ θα βρω κάποιον να μου φορέσει κολάρο! Το έχω σπιτι εδώ και καιρό και θέλει ξεσκόνισμα !
     
  8. κι εσυ ξεσκόνισμα θέλεις μάλλον. με την ξεσκονίστρα που τινάζουμε τα χαλιά.
     
  9. BrattyPuppy

    BrattyPuppy New Member

    Όπως τα λέτε κυρ Παντελή μου  
     
  10. sklvgay

    sklvgay New Member

    Αγαπητέ μου, καλώς ήρθες! κ εύχομαι να έχεις την ανταπόκριση που σου αρμόζει. Σαν υποτακτικός κ γω καταλαβαίνω πως ουσιαστικά θες να υποταγείς σε έναν Κύριο, που όμως να σε σκέφτεται και να δρα σαφώς για την ικανοποίηση σου και για την εξέλιξη σου σε κάθε τομέα πχ να σε αφήνει να πηγαίνεις στην δουλειά σου. Σχετικά με την αξία ισχύ που τέθηκε απλά θέλω να προσθέσω μια παρατήρηση από το αναγεννησιακό! τονίζω μυθιστόρημα Ερωτόκριτο. Σε ένα σημείο πληροφορούμαστε από τον ποιητή παντογνώστη πως οι δύο ήρωες Ρωτόκριτος και Αρετούσα, έχασαν την αξά τους, από τον έρωτα. Στο πλαίσιο του ορθολογισμού, οφείλουν μέσα από διαδικασίες και δοκιμασίες άλλοτε ψυχολογικές, άλλοτε μέσω μαχών να την αποκτήσουν ξανά. Ο μέγας φιλόλογος Κριαράς την μεταφράζει σαν αυτοκυριαρχία.