Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ρ20

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος isnogood, στις 19 Αυγούστου 2008.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    καποις πελατης μου , πολυ καλο παιδι , περα απο την δουλεια ειπαμε και δυο κουβεντες παραπανω ... ηρθε τις προαλες να με εξωφλησει , και αφου τελειωσαμε τα της δουλειας , αρχισε να μου λεει την ιστορια του .
    περιπου στα 40 , αθλητικο σωμα , βγαλμενο μονο το δημοτικο αλλα ευφιεστατος , ασχολειται απο παιδι με γεωργικες και κτηνοτροφικες εργασιες ... και δεν το εχει μετανιωσει ... ανυπαντρος μεχρι σημερα διχως οικογενεια (γονεις) και φυσικα μονος ...
    μου ειπε λοιπον τα παρακατω :
    "isnogood .. ολες οι κοπελες εχουν φυγει απο το χωριο .. πανε σπουδαζουν και μετα παιρνουν πνευματικους ανθρωπους ... δεν μας θελουν εμας .. περνούν πρωτες στις εξετασεις και στα πανεπιστημια για να σιγουρευτουν πως θα επεγκλωβιστουν απο το χωριο ... και ομως ... εδω περασαν μια χαρα τα παιδικα του χρονια και τα δικα τους παιδια τα γεννανε μεσα στα τσιμεντα και τα κουτια που λενε σπιτια .. σπιτι μωρε την λες την πολυκατοικια ; ..... ισνογκουντ ... εγω απο αυτα τα ιντερνετ δεν ξερω ... θελω να μπεις σε αυτα εδω τα σαϊτ να μου βρεις μια Ρωσσιδα .. "
    και μου δινει ενα χαρτι με αναλογες διαδυκτιακες διευθυνσεις ...
    "ρε συ ... ξανασκεψου το .. δεν μπορει ΟΛΕΣ οι κοπελες να εφυγαν "
    "ενταξει ... εχουν μεινει κανα δυο ... αλλα δεν μου αρεσουν εμφανησιακα ... πως μπορεις να αγαπησεις μια που δεν σου αρεσει ; .. και γιατι να το κανεις; .... μου αξιζει να παρω μια γυναικα ομορφη "

    η αποψη μου πανω σε αυτο ειναι καπου αναμεσα ... αν ηταν αδελφος μου θα τον συμβουλευα να το ψαξει παρα παρα παρα πολυ καλα πριν κανει τετοιο βημα ... αλλα ουτε θα του το απαγορευα ουτε θα του το συνιστουσα ....
    ειναι σιγουρο πως η ομορφια εχει επιλογες .. περα απο οποιοδηποτε αλλο χαρακτηριστικο σου που μπορεις να φτιαξεις εσυ ... η ομορφια ειναι το μοναδικο που το εχεις ή οχι .....

    ποια ειναι η αποψη σας για δεκαδες (να μην πω εκατονταδες) , αντρες (κυριως) που καταφευγουν σε "Ρωσσιδες" αρκετα νεοτερες και εμφανισημες για γαμο ....
    και μην μου πειτε οτι υπαρχουν διαθεσιμες Ελληνιδες ... ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ;
    στα σαιτ με τις γνωριμιες αντιστοιχουν 5 γυναικες για 105 αντρες ...
    οσο για το εκτος ιντερνετ , η πλειοψηφια αυτων των αντρων δεν εχει μαθει να φλερταρει και να προσεγγιζει μια γυναικα .... ειναι λογος αυτος να καταδικαστουν σε μοναξια ; ....
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    μάλιστα...

    Μετά το κλισέ "Μα που πήγαν όλοι οι άνδρες" έχουμε και το "μα που πήγαν όλες οι γυναίκες"..
     
  3. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ρ20

    Που ειναι οι διαθεσιμες Ελληνιδες που ψαχνουν οι αντρες?
    Φανταζομαι εκει που ειναι και οι διαθεσιμοι αντρες που ψαχνουν οι Ελληνιδες.
    Απορω με τοσα χρονια ψαξιμο και απο τις δυο μεριες, πως δεν εχουν συναντηθει οι μεν και τους δε.
    Μηπως φταιει κατι αλλο και δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα?
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Ρ20


    Εν τούτο: "Nikas"...

     
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    χρησιμοποιησα τις διευθυνσεις που μου εδωσε ο τυπος και εκανα δικο μου προφιλ ... χα ... σε οτι αφορα τα αδιαπραγματευτα ενδιαφεροντα , μονο με 5 γυναικες σε ολο τον κοσμο με ταιριαξε ..... 3 απο Αμερικη , μια στον καναδα και μια στην Σρι λανκα .......
    ... μαλλον θα αλαξω το non drinker σε social driηker να δουμε τι θα βγει ... θα βγαλω και το religion .. (και πριν ο αλεκτωρ λαλησει 3 ... Θεε μου συγχωραμε ...)
     
  6. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Τι να πω; Το να ψάχνεις γυναίκα μέσα από site γνωριμιών είναι, για τα δικά μου δεδομένα, ο ορισμός της κατάντιας...  
     
  7. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Πριν καταρρεύσει οικονομικά η Ρωσία, υπήρχε τόση προσφορά εμφανίσιμων νεαρών κοριτσιών για γάμο ( η οτιδήποτε άλλο ) ? Δεν γνωρίζω αλλά υποψιάζομαι πως όχι. Μου φέρνει στο μυαλό μια παραλλαγή της εποχής που δείχνανε μια φωτογραφία στα δικά μας κορίτσια, τα φορτώνανε στα πλοία για Αμερική ή Αυστραλία με τη φωτογραφία στο χέρι,και πηγαίνανε να παντρευτούν Ελληνες μετανάστες....
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αν και κανω πλακα σε αυτο (δεν εχω παρει φυσικα στα σοβαρα κατι τετοιο) , νομιζω πως διαφωνω με την αποψη σου .... θεωρω οτι στον κοσμο που η επικοινωνια εχει την σημερινη της μορφη , ο υπολογιστης σε συνδοιασμο με τον ιντερνετ , ειναι κατι πολυ περισσοτερο απο μια γραφομηχανη που παιζει και παιχνιδια ....
    σε ενα κοσμο που πλεον ΟΛΑ τα εχεις ακουσει .. το ιντερνετ μπορει να δωσει ευκαιριες που θα αγνοουσες κατω απο αλλες συνθηκες γνωριμιας ...
    επισης να λαμβανεις υποψην και τις κοινωνικες συνθηκες των μικρων επαρχιακων πολεων ...
     
  9. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Re: Ρ20

    Το σύγχρονο προξενιό με προξενήτρα το pc
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ποτέ δεν είπα πως ο υπολογιστής είναι μια γραφομηχανή που παίζει και παιχνίδια. Κι όσο για το αν σου δίνει δυνατότητες επικοινωνίας, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Χαρακτηριστικό το παράδειγμά μας: τόσοι άνθρωποι με εντελώς διαφορετικό κοινωνικό προφίλ, ενδιαφέροντα, έγνοιες, και καθόμαστε να γράφουμε σ' ένα forum. Η αναζήτηση, ωστόσο, συντρόφου είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Πέντε αράδες σ' ένα site και μια φωτογραφία δε μπορούν με τίποτα ν' αντικαταστήσουν την πρόσωπο με πρόσωπο επαφή, την παρατήρηση των αντιδράσεων, των κινήσεων σε μια "πραγματική" συνάντηση.
     
  11. Eri

    Eri


    Συμφωνω....

    Ασε που τα Ρ20 τα παω κιολας......Γιατι να μην παντρευτουν καποιον που τις εξασφαλιζει????Αφου φτιαχτουν την κανουν για το σπιτακι τους.....Μια χαρα.....Πλακα εχουν οι Ελληναρες που νομιζουν οτι τις ριχνουν με το πνευμα κ τα χαρισματα τους.......Ε ρε παντοφλα που χρειαζεται.....
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    α οχι Ερι ... κανεις απο αυτους δεν θεωρει οτι κανουν το γαμο οι κοπελες για την καλη τους την καρδια ... απενατιας τις χρυσοπληρωνουν και απαιτουν αγαπη, συναισθημα, αλτρουισμο , παρηγορια, τρυφεροτητα κτλ ... και ολα αυτα σε καλες τιμες, οπως λεει και ο Μοντεχρηστος ....
    το οτι μενουν σε χωριο δεν σημαινει οτι ειναι ηλιθιοι και δεν ξερουν για ποιον λογο τους παντρευονται οι "Ρωσσιδες" ...
    προφανως η μοναξια του ενος και η φτωχια της αλλης ειναι πολυ δυνατοι λογοι για να ριξουν νερο στο κρασι τους και οι δυο .....
    σου λεει ο τυπος : "εγω μπορω να την συντηρησω ... οχι πλουτη και παλατια μα θα εχει το σπιτι της , την εκδρομη της την εξοδο της ... τα βασικα δηλαδη... γιατι να μην μπορω να εχω μια κοπελα που θα μου αρεσει εμφανησικα και θα κανω και το κοματι μου στην πλατεια του χωριου περιφεροντας την ; .. ο αλλος που ειναι μεσα στα δανεια και τα χρεη και την αναγκαζει να δουλευει 2 δουλειες , καλυτερος ειναι , γιατι; .. επειδη ξερει 5 παπαρες συγγραφεις και καπνιζει old holburn ; ...."
    μεσα στον παραλογισμο ... εχει τα δικια της αυτη η αποψη ...