Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΣΚΕΤΟ ΣΕΞ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 31 Μαρτίου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Αυτη η ερωτηση απευθηνετε κυριως στους βανιλα/ες και perv, γιατι δοξα το Θεω εχουμε πολλους εδω μεσα, μαλλον ειμαστε οι πιο πολλοι εδω μεσα.......,και δεν ειναι κακο αυτο το να εισαι δηλαδη βανιλα, κακο ειναι να εισαι βανιλας/α και να παριστανεις τον Κυριαρχο, η την υπο για να πηδηξεις η να πηδηχτεις βλεποντας οτι ο χωρος προσφερετε πιο ευκολα για κατι τετοιο, παρα σε βανιλα χωρους, η κοινοτητες ,σαιτ, κ.λ.π.,και φτου μας να μην μας ματιασουνε, και γινουμε τιποτε ανωμαλοι μπιντιεσεμτζιδες...... 
    Καυστικος παντα εγω, ε τι να κανουμε ετσι ειμαι εγω, η αληθειες θελω να λεγοντε και να μην κρηβομαστε πισω απο το δακτυλο μας, βαζοντας μια ταπελα στο στατους μας και παει και τελιωσε οτι δηλωσαμε ειμαστε.
    Λοιπον η ερωτηση.
    Μερικες φορες το καλυτερο σεξ,(και ενοω το σκετο σεξ χωρις bdsm) μπορει να ειναι κατι εντελως τυχαιο και μεταξυ αγνοστων?
    Και αν ναι, αυτο συμβενει γιατι και τα δυο μελοι η και περισσοτερα..... (βλεπε παρτουζα), εκεινη την στιγμη απελευθερωνονται τελειως, αφηνοντας ταμπου και αναστολες στην ακρη.....γνωριζοντας οτι δεν τους γνωριζουν?
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2007
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    παλινδρομηκές κινήσεις... ένας λόγος που βαρίεμε μια ταινία πορνογραφικού υλικού στο πρώτο τρίλεπτο...
     
  3. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    προωρος εκσπερματιστης???
     
  4. female

    female Contributor



    Ψωνιστήρι και κατανάλωση. Θα συμφωνήσω απολύτως με τον blindfold - σεξ μηχανικό και χωρίς συναισθήματα, με ανοίκειους ανθρώπους, ή άνθρωπο, εκτός οτι μπορεί να κολλήσει κανείς οτιδήποτε, είναι σκέτη αλλοτρίωση. Όταν τα πρόσωπα δεν παίζουν ρόλο και οποιοσδήποτε θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος, προσωπικά το βρίσκω από μάταιο έως φθοροποιό. Επιφάνεια χωρίς νόημα.

    Η μεγάλη οικειότητα μέσα σε μια ουσιαστική σχέση, από την άλλη, μπορεί να βαθύνει τα συναισθήματα, να ανοίξει κρυμμένα επίπεδα, να χαλαρώσει φόβους και αναστολές, να πλατύνει την επικοινωνία, τη γνώση, και συνεπώς να εκτινάξει και την ηδονή. "I don't know where you end and where it is that I begin." Ένωση και μέθεξη.



     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: ΣΚΕΤΟ ΣΕΞ

    'Ωρες ώρες σκέφτομαι τι καλά θα ήταν να μπορούσα να χαρώ το εύκολο σεξ, να μην περιμένω τίποτα παραπάνω.
     
  6. HiSasori

    HiSasori Regular Member


    Μπράβο ωρέ female.. Έγραψες αυτό που δεν κατάφερα να γράψω χτες..
     
  7. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: ΣΚΕΤΟ ΣΕΞ

    Αν δε ξερω τον αλλον,δεν εχει διαφορα απο το να αυνανιστω,μονο που αντι να χρησιμοποιησω το χερι μου,χρησιμοποιω το σωμα του. αλλα παντα καταληγω άτσαλα ικανοποιημενος..αλλες φορες επικεντρωνομαι στο "ικανοποιημενος" και χαιρομαι που το εκανα,αλλες στο "ατσαλα".
     
  8. G_E

    G_E Contributor

    Δηλαδή το ξαφνικό, ανώνυμο, αμίλητο ζωικό ερωτικό πάθος μάλλον θα πρέπει να το αναβάλλουμε μέχρι να γνωριστούμε και να οικοδομήσουμε σχέση.

    Αν ο γάμος επικύρωνε και επικυρώνει τη νομιμότητα του σέξ, η «σχέση» λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο. Απενοχοποιεί το ξέσκισμα. Δεν ξέρω αν σε μια σχέση η ερωτική πράξη είναι καλύτερη ή χειρότερη (δεν έχω παρατηρήσει στατιστική συστηματικότητα υπερ της μιας ή της άλλης άποψης). Αλλά εγώ είμαι άντρας. Και τουλάχιστον οι άντρες ως κτήνη πηδούν και χωρίς σχέση. Αυτό είναι στατιστικά σχεδόν βέβαιο.

    Δεν υποβιβάζω την αξία της σχέσης – απλώς δε βλέπω γιατί θα πρέπει να δεχθώ τους χαρακτηρισμούς του καταναλωτή και του αλλοτριωμένου επειδή με καυλώνει ένα θηλυκό και θέλω να το χαϊδέψω χωρίς να το «παντρευτώ».

    Αντε και πλησιάζει πανσεληνος
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΣΚΕΤΟ ΣΕΞ

    Συμφωνω και επαυξανω, γιατι δηλαδη να εχω σχεση για να απολαυσω σεξουαλικα εστω και στην τουαλετα το ξεκολο της μιας βραδιας που γνωρισα στο κλαμπ και ισως δεν ξαναδω ποτε?

    Εκεινη την στιγμη νομιζω λητουργουν τα ζωοδει ενστικτα του Αρσενικου και απολαμβανει το ξεσκισμα που κανει στο θηλυκο.

    Αντε μιλησα και σαν βανιλας......αν και δεν εχω ερωτικα προβλημα με τις βανιλες μου αρεσουν και αυτες.... αλλα οι σκλαβες και μην παρεξηγηθητε εσεις οι βανιλες.... για εμενα ειναι το κατι αλλο!!!!! το αλατοπιπερο στον ερωτα και γενικα!!!!!!
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2007
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: ΣΚΕΤΟ ΣΕΞ

    αν και γυναίκα θα συμφωνήσω

    ΥΓ. αύριο είναι η πανσέληνος, 2 Απριλίου στις 20:15
     
  11. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: ΣΚΕΤΟ ΣΕΞ

    Μιας και πλέον αρχίζω να καταλαβαίνω τι ρωτάς..

    Και εγώ συμφωνώ με αυτά.. Αλλα! Στην αρχή όμως η ερώτηση ήταν αν αυτό γίνεται επειδή απελευθερώνεσαι με έναν άγνωστο σωστά;

    Βασικά εξαρτάται από τι είδους ελευθερία εννοείς.. Αν μιλάς για ελευθερία σεξουαλικής έκφρασης τότε διαφωνώ.. Τα "ξεπετάγματα" έχουν δικά τους εθιμοτυπικά, δικά τους όρια, δεν σε αφήνουν να αναπτυχθείς όσο θέλεις.. Τι παραπάνω θα κάνεις εκτός από το να γαμήσεις; Και ποιό το τελικό νόημα;

    Γράφοντας όμως βλέπω και την άλλη οπτική.. Αν έχεις κεκτημένη την έκφρασή σου και αυτό κερδίζεται με κόπο, να θέλεις κάτι το εντελώς απλό, αυτό που έρχεται δωρεάν από κόπους και σκέψεις, το, για χάρη αυτής της συζήτησης, ελεύθερο.. Αυτό ναι, το δέχομαι.. Δεν μπορεί να είναι όμως το καλύτερο γαμήσι μιας και δίνεις όλο σου τον εαυτό, δεν μπορείς να το κάνεις στην ξεπέτα.. Και αν μπορείς, τότε σίγουρα δεν θα το λάβεις..

    Κοιτάχτε, κάπου διάβασα ότι το μυαλό μας εξελικτικά έχει τρεις, μη συνδεδεμένους τρόπους να σκέφτεται το σεξ.. Τις ξεπέτες από την εποχή που αφήναμε τα αυγά μας στην μοίρα τους, τις σχέσεις, και την δια βίου δέσμευση από όταν γίναμε θηλαστικά και μετά άνθρωποι.. Και το ζήτημα της ικανοποίησης είναι να έχεις και τα τρία καλυμμένα..

    Ίσως τελικά και το ερωτημά σου να δέχεται τρεις οπτικές ανάλογα με το για ποιό πράγμα μιλάμε..

    Εμένα πάντως μου φαίνεται σαν να λείπει αυτό το "ελεύθερο" από την ζωή σου.. Κυνήγα το λοιπόν ή κατασκεύασε το.. Και μετά μοιράσου τα συμπεράσματά σου..  
     
  12. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Και επίσης:


    Όχι.. Τα ταμπού και οι αναστολές σου είναι πάντα εκεί και ισχύουν.. Το καταλαβαίνεις μετά! Εκείνη τη στιγμή όμως λόγω της "ώθησης" (sex drive, κάυλας κοινώς) απλά δεν τα αισθάνεσαι να υπάρχουν..

    Όχι ακριβώς.. Πιστεύοντας ότι δεν θα τους γνωρίζουν την επόμενη μέρα μου ακούγεται πιο σωστό..
    Είναι αυτό που είπα πριν.. Σεξ χωρίς κόπο, χωρίς επιπτώσεις..