Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σαδισμός και μαθηματικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 23 Μαϊου 2020.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μια διόρθωση (δεν αναφέρομαι σε εσένα @slave32 ): Το κενό δεν ανήκει σε οποιοδήποτε σύνολο, ανήκει στο δυναμοσύνολο οποιουδήποτε συνόλου ως υποσύνολο κάθε συνόλου. Tο γιατί το κενό είναι υποσύνολο κάθε συνόλου αποδεικνύεται πολύ εύκολα με αντιθετοαντιστροφή.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Καμμιά ευφυία δεν χρωστάει της Μιχαλούς,..!
    Εξαιρούνται οι ιδιοφυίες..!
     
  4. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

     

    Consider yourself (και οι όμοιοί σου εδώ μέσα) educated today...
     
  5. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Τι ωραία έκφραση. Κρίμα που δεν ακούγεται πιο συχνά στην καθημερινότητα.

    Κλασσικοί μαθηματικοί ρε φίλε. Υπολογίζουν μια το πολύ δύο παραμέτρους για ένα σύστημα παρατήρησης και νιώθουν και περήφανοι με τον εαυτό τους.
    Όταν τους πεις ότι για να έχουμε σαφή εικόνα, θα πρέπει να υπολογίσουμε το πάχος των δοκών συναρτήσει του είδους του ξύλου συναρτήσει των υλικών μόνωσης συναρτήσει τυχόν επιπροσθετων υλικών προστασίας, π.χ. βαριά υφάσματα συναρτήσει της δυνατότητας πλευστότητας της Κιβωτού σε αναφορά προς το βάρος της συναρτήσει της σταθερής ή εναλλασσόμενης έντασης πτώσης του νερού συναρτήσει και άλλων παραγόντων, τότε σου αρχίζουν τα "τι είμαστε, ένα τίποτα είμαστε, που μ' έφερες μανουλα μ' σ' αυτόν τον κόσμο", κτλ  

    Υ.γ. @Arioch, όσον αφορά το ξύλο, υπάρχει ισχυρή πιθανότητα ένα μέρος να ήταν κέδροι, όπως λέει και ο Δαβίδ "αι κέδροι του Λιβάνου, ας εφυτευσας"  
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @AlexanderV

    Kάποιος πολύ-πολύ καλός μαθηματικός είπε κάποτε για το συνάφι του κάτι σε:
    Μαθηματικός είναι αυτός που μπορεί να προσδιορίσει κάθε στιγμή με ακρίβεια πόσο απέχει το φεγγάρι από την Γη, αλλά κανείς από την παρέα του δεν τον αφήνει να λογαριάσει πόσα πρέπει να πληρώσει ο καθένας στην ταβέρνα που φάγανε...
    Κάτι θάξερε ο σοφός...
    Απορίες, διευκρινίσεις για το παραπάνω δεν θα απαντηθούν.
     
  7. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Εγώ γιατί νομίζεις κάθε φορά που τσιγκλαω τον @Arioch ακολουθεί κανακεμα του είδους "σας χρειαζόμαστε όμως εσάς και τα εργαλεία σας", "καλά παιδιά είστε κατά βάθος", κτλ?  
     
  8. slave32

    slave32 Contributor

    Tα υπολοιπα τα αφήνω, σχολιαζω αυτό. Το κενο ΔΕΝ είναι στοιχειο κάθε συνόλου. Το κενό είναι υποσύνολο κάθε συνόλου.

    να προτείνω βιβλιογραφία να κάνεις επαναληψούλα;
     
  9. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Βρε γλυκό μου μπουρεκακι, είναι τα premises της υπόθεσης μου. Γλυκό μου, καλό μου πλάσματακι είναι τα έστω μου.

    Μην τα αφήσεις τα υπόλοιπα, σε παρακαλώ. Πες μας 

    Υ.γ. Μια ερώτηση: εσύ ήσουν που είχες ανεβάσει μια φωτό ως δική σου, αλλά η (de facto) αρμόδια για την ανακάλυψη φαινομένων κλοπιραιτ το έφερε στην επιφάνεια? Αν δεν ήσουν εσύ, συγχώρεσε την ερώτηση μου, καλέ μου.
     
  10. slave32

    slave32 Contributor

    Βρε τζουτζουκο ποια premises γράφεις εστω το κενό στοιχείο κάθε συνόλου. Άσε τα μαθηματικά για αυτούς που τα καταλαβαίνουν. Εσύ συνέχισε να γράφεις για ''μαθηματικά'' στα νέα του ψαρεντούφεκου.

    υ.γ. Κατά καιρούς έχω κάνει πολύ χειρότερα εδώ. Φιλιά.
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Στο ίδιο περιοδικό που γράφεις ως πολυτεχνίτης? Να μαζευτούμε να γράψουμε βρε. Πες μας και τα υπόλοιπα τώρα μαθηματικότατε.

    Δεν έχω καμμιά αμφιβολία πως έχεις κάνει χειρότερα. Ούτε εδώ μέσα, ούτε εκεί "έξω". Καλά κάνεις και τα κάνεις, θρασιμακι μου, αφού και εδώ μέσα και εκεί έξω το περιβάλλον είναι ευνοϊκό και ανεκτικό σε κάθε είδους θρασύτητα. Καλά κάνεις. Συνέχισε να τα κάνεις. Μήπως αν συσσωρευτεί αρκετή θρασύτητα, να γονατίσει κάποια στιγμή όλη αυτή η γαμημενη φάση ... Είσαι στο σωστό δρόμο.

    Να λάβουν υπόψη οι @moderators πως το θρασυτατο τυπακι εδώ παραδέχεται αξιόποινη πράξη και μάλιστα πως έχει πράξει και χειρότερα εδώ στο φόρουμ...
     
    Last edited: 2 Σεπτεμβρίου 2021