Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σαδιστής από Νέα Υόρκη αναζητά...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 23 Μαϊου 2006.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Τον μύθο του Πυγμαλίωνα τον γνωρίζετε φαντάζομαι.
    Πως αλλιώς θα επιτευχθεί η απόλυτα εξαρτημένη σχέση του TPE όταν η υποτακτική έχει άλλες κοινωνικές σχέσεις;
    Σε μένα προσωπικά φαντάζει δειλός ο κύριος της αγγελίας.

    Αστάρτη
     
  2. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Το μόνο που διακρίνω εδώ tender lilly είναι μια αγγελία από Έναν Κυρίαρχο που αναζητάει έναν πολύ συγκεκριμένο τύπο σκλάβας. Αν θυμάσαι στο thread "κατηγορίες σκλάβας", ο τύπος pet θα μπορούσε να απαντήσει άνετα σε μια τέτοια αγγελία ενώ η κατηγορία συντρόφου μάλλον δεν θα της έριχνε δεύτερη ματιά. Επίσης χρησιμοποιώντας τόσο αυστηρές απαιτήσεις πάλι θα αποθάρρυνε οποιαδήποτε το έπαιρνε ελαφριά τη καρδία ή δεν ήταν απόλυτα σίγουρη για τις δυνατότητες της.
    Νομίζω πως ο συγκεκριμένος Κυρίαρχος γλιτώνει χρόνο και κόπο στο ξεσκαρτάρισμα των interview.  
     
    Last edited: 26 Μαϊου 2006
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συνυπογράφω.
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Σαδιστής από Νέα Υόρκη αναζητά...

    "Νομίζω πως ο συγκεκριμένος Κυρίαρχος γλιτώνει χρόνο και κόπο στο ξεσκαρτάρισμα των interview."

    νομιζω οτι ειναι τοσο απελπισμενος και εγκλωβισμενος μεσα στην συνειδηση του , που απο την μια θελει να αφεθει σε σκοτεινα μονοπατια και απο την αλλη να ζητησει βοηθεια για το προβλημα του ....
    Εδω ακομα δεν ξεκινησε η γνωριμια και "ζηταει" (μην πω εκλιπαρει) , μεσο αγγελιας . Δηλαδη η σκλαβα εχει κατι που θελει ο δικηγορας ... χα χα χα .... Αν ηθελα να ειχα σκλαβα ... δεν θα ειχε τιποτα που να χρειαζομαι . Αν ηθελα να ειχα σκλαβα θα της ειχα γυρισει την πλατη και αυτη θα ηξερε οτι πρεπει να με ακολουθησει .. θα το ενιωθε. Οχι να βαλω και αγγελια .... ο τυπος ειναι πολυ απελπισμενος .. καλυτερα να παρει σκυλο και να αρχισει το ψαρεμα .. θα του προτεινα ....
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Σαδιστής από Νέα Υόρκη αναζητά...

    Υπερβάλεις φίλε μου...και σε πολλά σημεία...

    πρώτον:ότι και να λέει στην αγγελία,αν δε γνωρίζαμε τον ίδιο,δεν ξέρουμε πραγματικά την ψυχοσύνθεση του..Κρίνουμε ίσως δίκαια,αλλά βέβαια από απόσταση...

    δεύτερον:δεν πιστεύω πως ο Master κρίνεται από τις πλάτες του..Χάνεται ,όλο το view...
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Σαδιστής από Νέα Υόρκη αναζητά...

    αγαπητε Incomplete ..
    το ημισυ της εργασιας μου εξαρταται απο τις ικανοτητες μου ως πωλητης ... οσοι κανουν το ιδιο , ξερουν καλα τι εννοω... αυτο σημαινει να ανιχνευεις τον αλλο...
    Αν η αγγελια εχει αποδωθει σωστα , φαινονται ξεκαθαρα οι αδυναμιες του χαρακτηρα .. θ α δωσω ενα παραδειγμα : ... καποιος που επιλεγει να γινει μοναχος δεν ακουει συνηθως ουτε οικογενια ουτε φιλους ενω πολλοι απο αυτους/τες ειναι μορφωμενοι ... αντιθετα ο χασοδικης της αγγελιας προτιμαει να μην βρεθει αντιμετωπος με κατι απο ολα αυτα .
    Συστηνεται ως Σαδιστης και δικηγορας χωρις να θεωρει οτι κατι αλλο πρεπει να γνωριζει η υποψηφια .. πχ την εμπειρια του....99% αυτο σημαινει οτι δεν εχει .. αυτο εν μερη φαινεται και στο οτι δεν θελει safeword .. Αρα χωρις καμια ενδειξη εμπειριας περιμενει απο την υποψηφια να δεχτει οτι το αλανθανστο της κρισης του ειναι δεδομενο ... με αλλα λογια ψαχνει για ηλιθια ... που κατ'επεκταση κανει ηλιθιο και τον ιδιο , διοτι ο εξυπνος αναζητα τον ευφυη και ο χαζος τον βλακα .. ετσι παει στην ζωη ..
    Με αλλα λογια φιλε μου , δεν θα ηθελες η κορη σου να απαντησει στην αγγελια αυτη ... συνεπως δεν με βρισκω καθολου υπερβολικο ...
    Οσο για το view της "πλατης" , ... επειδη μιλησα προσωπικα για μενα , υπεραμυνομαι της θεσεως μου με δικαιολογια την συσωρευση ευγευστων προβατινων στην κοιλιακη χωρα εν αντιθεση με την οπισθια , αθλητικης εμφανισης οφθαλμαπατη ...   ....
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Σαδιστής από Νέα Υόρκη αναζητά...

    Μάλλον πρέπει να διευρύνεις το marketing της οπτικής σου...

    Και η δική μου η κόρη,θα μπαίνει στο διαδίκτυο,μόνο για να με ψάχνει..Από κει και πέρα,θα τη μάθω να βρίσκει έξω αυτό που θέλει  

    Υ.Σ.διευρύνω δε σημαίνει,αποδέχομαι,ενστερνίζομαι,υιοθετώ...απλά δέχομαι πως υπάρχει και κάτι άλλο..
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Σαδιστής από Νέα Υόρκη αναζητά...

    Μου έγινε συνήθειο μάλλον, αλλά συνυπογράφω.  
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Σαδιστής από Νέα Υόρκη αναζητά...

    Δεν καταλαβαίνω τι το περίεργο έχει η αγγελία του Κυρίου αυτού ,
    και δεν βλέπω γιατί είναι κατακριτέα .

    Ο άνθρωπος είναι σαφής , συγκεκριμένος !

    Ούτε δειλό τον βρίσκω , ούτε απελπισμένο .

    Θέλει κάτι συγκεκριμένο και το ζητά .
    Έτσι θέλει να ζει !

    Εσύ , εγώ .... δεν θέλουμε κάτι ? δεν θέλουμε να ζούμε κάπως ?
    δεν επιλέγουμε τελικά αυτό που μας ευχαριστεί να ζησουμε ,και το ζουμε ?

    Αυτό που ζεις εσύ η εγώ είναι δηλαδή κατακριτέο με αυτή την λογική ,
    επειδή δεν μου αρέσει αυτο που εσενα αρεσει και μου αρεσει κατι αλλο ,
    δηλαδη δεν με βρίσκει σύμφωνο !

    Με αυτή την λογική λοιπόν και εσύ και εγώ είμαστε λάθος !

     
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Σαδιστής από Νέα Υόρκη αναζητά...

    Συμφωνώ.σε ελευθερη κοινωνία ζούμε και ο καθένας ζητάει και δηλώνει ότι γουστάρει..

    Μα γιατί ταράζεσαι βρε κουτό..για μένα το θέμα αυτό ήταν πρώτης τάξεως αφορμή ,για να τσεκάρω και να επιβεβαιώσω καταστάσεις  
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Σωστά. Οι αντιδράσεις έχουν πιο μεγάλο ενδιαφέρον από την ίδια την αγγελία που στο κατω κατω δε μας αφορά
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    η όξυνση των αντιθέσεων ήταν πάντα αξιόποστος τρόπος διαλογής

    (και έχει και ίχνη BDSM   )