Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σαδομαζοχισμός και Edge Play

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 20 Αυγούστου 2019.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Οπότε αν καταλαβαίνω καλά προκαλείς για τη χαρά του παιχνιδιού, σωστά;
     
  2. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Το λέω. Λέω όχι. Λέω δεν θέλω...Τώρα αν το ακούει...

    @bumblebee η συναίνεση δόθηκε μια φορά στην αρχή όταν έγιναν οι συζητήσεις (π.χ. συμβόλαια, hard limits, safeword, ο,τι άλλο ποθεί ο καθένας). Όποτε είναι συναινετικά όλα. Δεν συναινούμε φτου κ από την αρχή κάθε φορά.  
     
    Last edited: 6 Μαϊου 2020
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Ναι...
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ok, thank you  
     
  5. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

      έτσι είναι αν έτσι νομίζετε.

    Πως κατά την γνώμη σου είναι το edge play D/s.

    disclaimer: δεν θεωρώ τον εαυτό μου σκλάβα. Ποτέ δεν ήμουν.
     
    Last edited: 6 Μαϊου 2020
  6. espimain

    espimain Contributor

    Αφού δεν θεωρείτε το εαυτό σας σκλάβα και μάλλον ούτε υποτακτική, δεν έχει και πολύ νόημα να σας ζαλίσω με πράγματα που δεν σας αφορούν.
    Αν ποτέ τύχει να ανήκετε σε Κυρίαρχο θα σας τα μάθει αυτός. (Φυσικά και απεύχομαι κάτι τέτοιο γιατί υποστηρίζω την συνέχιση των επιτυχών, ευτυχισμένων σχέσεων μεταξύ των ανθρώπων. Μείνετε με τον σύντροφο σας με τον οποίο περνάτε καλά).
    Με παρέσυρε εκείνο το “owned” και το “submissive” που γράφετε στο προφίλ, τα οποία δεν συνάδουν με μπρατιλίκια, ανταγωνισμούς και ξεχεσίδια.
    Μετά διάβασα με μεγαλύτερη προσοχή τα γραφόμενα σας και αντιλήφθηκα τι λέτε.
    Να περνάτε καλά με αυτά που βιώνεται και είστε χαρούμενοι. Αυτό εύχομαι για όλους.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αν και κινούμαι στο ίδιο μήκος κύματος με τον @espimain αναγνωρίζω πως όπως υπάρχουν dog owners έτσι υπάρχουν και cat owners, snake owners κλπ.

    Εννοώ ότι πολλοί επιλέγουν το κατοικίδιό τους όχι γιατί είναι ήρεμο και υπάκουο αλλά γιατί είναι επικίνδυνο, ανεξάρτητο και απρόβλεπτο.

    Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν την κόντρα γιατί λατρεύουν είτε να επιβάλλονται σε αυτήν είτε να βιώνουν την επιβολή σ' αυτήν.

    Προσωπικά σε σκηνή μου αρέσει τόσο πολύ που το αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι γιατί το βιώνω ως ανταγωνισμό και με δαιμονίζει και μετά έχουμε άλλα.

    Δεν ξέρω αν θα άντεχα να μπω σε τέτοιου είδους σχέση μακροπρόθεσμα, after all I 'm also a dog person, ωστόσο σε καμία περίπτωση δεν το θεωρώ κατηγορηματικά αδύνατο να υπάρξει τέτοια D/s σχέση.
     
    Last edited: 6 Μαϊου 2020
  8. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Χαχαχααχ. Το είπα. Ντομς θα αρχίζουν να λένε πόσο σιχαίνονται τα παλιόπαιδα (πρώτη φορά το διάβασα στα ελληνικά). Και πως είναι λιγότερα υποτακτικά. Η καθόλου υποτακτικά.  

    Αν κρίνω από την απάντηση σας και με την @sokolata (it takes one to know one) σε άλλο νήμα, δεν είστε Κυρίαρχος που θα του αρέσει μια μπρατ...όπως μπορεί να είστε άντρας που δεν του αρέσουν οι ξανθιές.

    Αυτό δεν σημαίνει ότι θα σταματήσουν να υπάρχουν ξανθιές ούτε ότι θα υπάρχουν άντρες που θα τις προτιμούν έναντι των μελαχρινών.  

      προφανώς δεν είναι συνέχεια, έχει τρόπο να σταματα μια μπρατ συμπεριφορά, πριν καν ξεκινήσει.
     
    Last edited: 6 Μαϊου 2020
  9. espimain

    espimain Contributor

    Μια χαρά μου αρέσουν τα μπρατ αλλά όχι για D/s.
    Ένας κυρίαρχος μια χαρά μπορεί να κάνει σεσσιονάκια με μπρατόνια, όπως ένας Τοπ. Το αντίθετο είναι δύσκολο.
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    το αντίθετο;
     
  11. espimain

    espimain Contributor

    Τα υπόλοιπα στον κύριο σας.
    Δεν είμαι εδώ για να κάνω κοινωνική πολιτική ή να καθοδηγώ μπρατ άλλων.
     
  12. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Α νιώσατε ότι μπορείτε να με καθοδηγήσετε; Χαχαχαχα καλό...

    Συγνώμη απλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς αντίθετο εννοείτε. Ο κυρίαρχος όπως ένας τοπ μπορούν να κάνουν σεσιονς με ένα μπρατ. Το αντίθετο είναι δύσκολο...ένα μπρατ να κάνει σεσιονς με έναν τοπ η κυρίαρχο;

    in any way, ήταν καλή η συζήτηση και σας ευχαριστώ (λείπει ένα εμοτικον λουλούδι)