Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σεξουαλικός προσανατολισμός και κληρονομικότητα Vol2: Κυριαρχικότητα & υποτακτικότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 9 Ιανουαρίου 2009.

?

Έχετε διαπιστώσεις τάσεις κυριαρχίας / υποταγής σε συγγενικά σας προσώπα;

  1. Έχω παρατηρήσει ανάλογη ιδιότητα (π.χ. Κ - Κ) σε γονέα ή σε παιδί μου.

    44,4%
  2. Έχω παρατηρήσει αντίθετη ιδιότητα (π.χ. Κ - υ) σε γονέα ή σε παιδί μου.

    33,3%
  3. Δεν έχω παρατηρήσει συναφή ιδιότητα σε γονέα ή σε παιδί μου.

    22,2%
  4. Έχω παρατηρήσει ανάλογη ιδιότητα (π.χ. Κ -Κ) σε αδερφή / αδερφό μου.

    22,2%
  5. Έχω παρατηρήσει αντίθετη ιδιότητα (π.χ. Κ - υ) σε αδερφή / αδερφό μου.

    11,1%
  6. Δεν έχω παρατηρήσει συναφή ιδιότητα σε αδερφή / αδερφό μου.

    22,2%
Multiple votes are allowed.
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Οι ερώτηση απευθύνεται σε άτομα κυριαρχικού ή υποτακτικού χαρακτήρα.

    Έχετε παρατηρήσει αντίστοιχες ή αντίθετες ιδιότητες στους γονείς ή τα παιδιά σας, ή στα αδέρφια σας;

    ΥΓ1. Αν θέλετε, διευκρινίστε στις όποιες θετικές σας απαντήσεις αν με τα πρόσωπα αυτά συνδέεστε με βιολογική ή θεσμική συγγένεια.
     
  2. Emma

    Emma Contributor

    Re: Σεξουαλικός προσανατολισμός και κληρονομικότητα Vol2: Κυριαρχικότητα & υποτακτικό

    Syrah, θα απαντήσω εδώ, αλλά το συγκεκριμένο ποστ αφορά/αναφέρεται και (σ)τα 3 αυτά polls/νήματά σου.

    Για να απαντηθούν αυτές οι ερωτήσεις με εγκυρότητα, θα πρέπει να υπάρχει πολύ καλή σχέση* μεταξύ γονέων-παιδιών καθώς και των αδερφιών μεταξύ τους.
    Αν αναφέρεσαι όμως απλά σε δικές μας υποψίες/εικασίες (που μπορεί τελικά να είναι λάθος), τότε τα αποτελέσματα του poll δεν θα είναι απαραίτητα σωστά, έτσι δεν είναι;

    * πολύ καλή = ανοιχτόμυαλοι (αν μη τί άλλο), κτλ και οι μεν και οι δε, έτσι ώστε να συζητηθούν τέτοιου είδους θέματα.