Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος μελανιασμενη, στις 10 Οκτωβρίου 2011.

  1. Afsana

    Afsana Batida de coco

    Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    κλεισε μια σουιτα στο κατ για καλο και για κακο εσυ...
    ολο και θα χρειαστει!!
     
  2. Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    Kαλησπερα παιδια.

    *Uther,δεν τιθεται θεμα σεβασμου ή καταπιεσης,οτι λεμε πανω στο σεξ,ειτε μενει στα λογια,ειτε το συζηταμε και μετα πιο ηρεμα.
    Παντα με ρωταει πριν κανει,δεν με "εκμεταλευετε" ας πουμε.
    Οσα κανουμε και εμενα μου αρεσουν κ με εξιταρουν δεν τα κανω απλα απο υποχρεωση..Του εχω απολυτη εμπιστοσυνη,ξερω οτι δεν θελει να μου κανω κακο ή δεν νοιαζεται για το τι θα μου συμβει,απλα εκεινη την στιγμη δεν καταλαβαινουμε τα ορια...


    Σημερα συζητησαμε το θεμα και καταληξαμε στο εξης.
    Πλεον και οι δυο,δεν μπορουμε να ελεγξουμε τους εαυτους μας,την ωρα που γινονται ολα αυτα,δεν τα καταλαβαινουμε,αλλα μετα νιωθω τον πονο και καταλαβαινουμε και οι δυο την επικινδυνοτητα της καταστασεις.
    Σκεφτηκαμε να ορισουμε εναν κωδικα ωστε εκεινη την ωρα,αν με σφιξει παρα πολυ να του κανω νοημα να σταματησει.


    Μια αλλη απορια που εχω ειναι η εξης.Προσφατα γνωρισαμε ενα αλλο ζευγαρι με παρομοια γουστα.Ειδαμε οτι η ερωτικη τους σχεση,επιδρα και στην καθημερινοτητα τους,δλδ ο αντρας διαταζει και "κακομεταχειριζεται" την γυναικα,οχι μονο κατα την διαρκεια του σεξ,αλλα καθ'ολη την διαρκεια της ημερας..
    Εμεις την υπολοιπη μερα φερομαστε κανονικα ο ενας στον αλλο...
    Γιατι γινεται αυτο?Μηπως με την παροδο του χρονου επηρεαστει και η δικη μας καθημερινοτητα.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    οι bottoms υποτασονται (αντιστοιχα οι Tops Κυριαρχούν) στα σεξουαλικα παιχνιδια και κατα την δειαρκεια της ημερας φερονται κανονικα. οι υποτακτικοι υποτάσονται όχι μονο στο σεξ αλλά και κατά την δειάρκεια της ημέρας. το αν θα επηρεάσει την καθημερινότητα σας δεν μπορεί να το προβλέψει κανείς νομίζω..
     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Πολυ βια.Πονος.Και τριο.

    ...αντιθετα ! διαφωνω!

    η περιγραφη της και η καβλα που βγαζει καθως τα λεει φανερωνουν πως ειναι μαζι με τον καταλληλοτερο συναισθηματικοσωματικα συντροφο που θα μπορουσε...
    φανταζεσαι κοπελα μου να καθοταν να σε ρωτησει θα σου κανω αυτο και εκεινο και το αλλο...ενταξει;
    ...μπλιαχ
    ...και αμα πονεσεις η τρομαξεις να πεις "κουκουναροσπορος"... κι εγω θα μετατραπω σε ενα αγγελουδι.

    ξεκαβλωσες;


    το σημαντικο "μελανιασμενη" μου ειναι να νοιωθεις την καβλα και την ερωτικη επικοινωνια αρμονικα με τον ανθρωπο που σε εκφραζει!
    Εκεινος αυτο δειχνει πως στο προσφερει χωρις εκπτωσεις.
    Κανενας κινδυνος δεν φαινεται να καραδοκει. Το μονο που χρειαζεσαι ειναι να εμπιστευθεις την τεχνικη του επιδεξιοτητα. Ειναι ανθρωπος που μαστορευει;
    που "πιανουν τα χερια του"; εχει τεχνικη κλιση; Αν η απαντηση ειναι ναι, τοτε εχει την καλυτερη αντιληψη για την ασφαλεια σου.
    Πινει; ποτο ή κατι αλλο;... να αρχισεις να ανησυχεις! (μονο τοτε σκεψου την ακεραιοτητα σου).
    Μιλησε του για την ανησυχια σου (οχι πριν η μετα το σεξ αλλα καποια αλλη ασχετη στιγμη) και με πολυ ανετο (καθολου ανησυχο η αγχωμενο) υφος για να μην τον προσβαλεις με ελλειψη εμπιστοσυνης στο προσωπο του.
    Δειχνεις να εχεις μια απο τις σπανιοτερες αυθεντικες σχεσεις του χωρου μας και ας μην ξερεις την ορολογια του! (...απο το να εχεις Ντοκτορα και να ψαχνεις βιωματα... εχεις την ουσια μονο που δεν μπορεις να την περιγραψεις με ακριβεια στους αλλους ...μπιγκ ντηλ!)

    καλη συνεχεια!
    φτανε στα ορια των εμπειριων σου και ξεπερνα τα με τη φροντιδα του σιγα σιγα.

    Τωρα για την εναλλαγη των ρολων που ανεφερες, αυτο ειναι ενα αααλλο κεφαλαιο που αφορα και τους δυο σας.
    Υπαρχουν ανθρωποι που μπορουν και καβλωνουν με τον ιδιο παρτενερ να αλλαζουν ρολους (αν ειναι αμοιβαιο) υπαρχουν και καποιοι που θελουν να βιωνουν και τους δυο ρολους αλλα τον καθε ρολο μονο με διαφορετικο ατομο που τους "βγαζει" την μια ή την αλλη πλευρα τους.
    Για να επιχειρεις την αντιστροφη των ρολων σας μαλλον ανηκεις στο α' παραδειγμα. τσεκαρισε το. Εκεινος μπορει να ειναι μονο Κυριαρχικος για να μην "καθεται" ή να ανηκει στο β' παραδειγμα. Τσεκαρε επισης και αυτο. Εσυ ξερεις αν θα το κουβεντιασεις μαζι του η οχι... (παντως το προτεινω)!
    Αν ειναι switch αλλα μονο με διαφορετικο παρτενερ ή μονο Κυριαρχικος, δες ποσο αναγκη το εχεις και αν ειναι συμφωνη η σχεση σου δοκιμασε το με αλλον.

    για το αν θα επιλεξετ να ζειτε 24 ωρες το 24ωρο ετσι ειναικαθαρα δικη σας εντελως συνειδητη νοητικη αποφαση και δεν θα "καταληξετε" εκει αν δεν το επιλεξετε! (προχωρειστε αφοβα!)
    φιλικα


    Γι ργος
     
  5. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    οκ !!!!!!!!!!
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    Κορίτσι μου, αυτό που ζεις δεν είναι δήθεν, είναι αυθεντικό, είναι γνήσιος ερωτικός σαδομαχισμός που την ώρα που τα δυο σας σώματα γίνονται ένα τον βγάζετε στην απόλυτη μορφή του και ας μην ξέρετε πολλά για το bdsm, οπότε απόλαυσέ το τώρα που το έχεις, γιατί δυστυχώς κυκλοφορεί...πολύ φιλοσοφικό..., θεωρητικό... και δήθεν bdsm στον χώρο μας.
     
    Last edited: 11 Οκτωβρίου 2011
  7. beltedgirl

    beltedgirl Regular Member

    Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    Απορία..
    Εκείνη η τούφα που του 'μεινε στο χέρι ξαναφύτρωσε? 
    Θα σου πρότεινα όπως προανέφερε κι ο Κωνσταντίνος να χρησιμοποιείτε το safeword..
    Απο κει και περα απλά απολαύστε το σεξ σε βαθμό ώστε να μείνετε κι οι δυο ικανοποιημένοι.

    Να τον αφήνεις να σε μελανιάζει την στιγμή που κι εσύ ευχαριστιέσαι μέσα απο αυτό, είναι άκρως φυσιολογικό. Όπως και να καταφέρετε μαζί να περάσετε τα όρια του πόνου.
    Έχεις όμως το δικαίωμα να γνωστοποιήσεις στον συντροφό σου τι δεν σου αρέσει κι αυτός οφείλει να το σεβαστεί.
    Ώστε να μην καταλήξεις σάκος του μποξ απλά και μόνο για να τον ευχαριστήσεις σε στιγμές που ξεφεύγει..
    Τα πάντα πρέπει να γίνονται με την συνένεση και των δύο σας, γι αυτό καλό είναι να αποκτήσετε γνώση πάνω στο bdsm ..
    Μην περιμένεις απο κανέναν να σε προσέξει.. ΕΣΥ πρέπει να προσέξεις τον εαυτό σου..
     
    Last edited: 12 Οκτωβρίου 2011
  8. Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    Εσένα πώς σου φαίνεται η ιδέα;
     
  9. SadisticUsage

    SadisticUsage Regular Member

    Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    Αφού είναι κάτι που σας βγαίνει απο φυσικού θα σας έλεγα να συνεχίσετε αλλά να έχεις κατα νου πως η σχέση σας θα επιρρεαστεί. Αν συνεχίσετε να το κάνετε μερικούς μήνες ακόμα αυτή η μορφή σεξ σίγουρα θα γεμίσει/κυριαρχίσει στο κρεβάτι σας.

    Για το αν θα "εισβάλει" στη ζωή σας έχει να κάνει με το πόσο θα το εισάγετε εσείς στη ζωή σας. Αν το κάνετε πάντως ότι διαβάζετε και σκέφτεστε να το κάνετε παρέα ώστε να μην χάσετε την επαφή σας σε αυτό. Απαιτεί απόλυτη ειλικρίνεια και συζήτηση.
     
  10. nightdriver

    nightdriver New Member

    Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    Νομίζω ότι αν μιλήσετε για το θέμα της ασφάλειας και των ορίων σου ,όλα θα είναι οκ..αφού και εσύ το θέλεις.
     
  11. Prince

    Prince Purple Haze..

    Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    όρια είναι κάτι που ξεκαθαρίζεται και διευκρινίζεται πρίν γίνει οτιδήποτε άλλο.
     
  12. grinder

    grinder New Member

    Απάντηση: Σεξ και πολύ βία, Πόνος και παρτούζα.

    i xeiroteri xenera s auti ti fasi einai otan enw exete pei na gamithithoume k na xtipithume k genika na paixei full anwmalia..me to pou ponesete ligo parapanw xekaulwnetai k xenerwnei oli i fasi.krima