Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Assamite, στις 29 Δεκεμβρίου 2010.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Αυτό από πού προκύπτει?
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    δεν είναι θέμα ανωμαλίας ,αλλά εγωϊσμού ...
    κάπου περνάμε καλά και έχουμε βολευτεί ,αλλά αν αυτό δεν είναι εξελίσιμο ; (θα μου πείτε δώσε ορισμό της εξέλιξης, αλλά αυτό φαντάζομαι είναι υποκειμενική έννοια ,προσωπικά για εμένα εξέλιξη είναι όταν φθάνεις πιό κοντά στα όνειρα σου ή ακόμα καλύτερα να έχεις τη δυνατότητα να κάνεις όνειρα με το σύντροφό σου .. )

    η φράση "σε αγαπώ" είναι μεγάλη κουβέντα και δεν πρέπει να συγχέεται με το "σε έχω συνηθίσει" ή "δεν μπορώ να παραδέχτω ότι η σχέση μας δεν τα κατάφερε"

    anyway δύσκολη φάση για κάποιον να έχει συναισθήματα/εμπειρίες με ένα άτομο , αλλά εκείνο το άτομο να μην μπορεί να τον καλύψει και εκείνη τη στιγμή να εμφανίζεται η προσωπικότητα που το καλύπτει ,είναι που λέμε η ζωή είναιι άδικη- τότε καλύτερα δώσε χρόνο για να δεις ευρήτερα πριν πληγώσεις άδικα .

    "η ζωή είναι μικρή για να είναι πικρή και αρκετά μεγάλη για να τη κάνεις καρναβάλι"
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Από καμμία επιστημονική έρευνα σίγουρα.
    Από συζητήσεις χρόνων με φίλους, συναδέλφους,γνωστούς, αυτό έχω συμπεράνει.
    Δεν είπα ότι είναι ο κανόνας ούτε και Ευαγγέλιο.
    Είναι απλά η άποψή μου.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Δεν θέλω να σε προγκήξω, αλλά έχω παρατηρήσει, πώς ό,τι γνώμη άποψη έχεις, την ανάγεις σε αδιοάρατες αόριστες συζητήσεις με φίλους, συνάδελφους, γνωστούς. σαν να μην έχεις διαμορφώσει άποψη από τα βιώματά σου, τις εμπειρίες σου, τα διαβάσματά σου, κλπ κλπ.
     
  5. Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    θα παρακαλούσα τους συμμετέχοντες να μην γίνει διάλογος ΚΑΙ σε αυτό το νήμα επί προσωπικού επιπέδου σε άσχετες συζητήσεις από τον τίτλο του νήματος
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Δεν θα μπορούσα ποτέ να έχω άποψη για το τι έχει κάποιος μέσα του.
    Και εξάλλου αν έλεγα ότι είναι "απόσταγμα" βιωμάτων μου ή εμπειριών μου θα απέκλειε αυτό κάποιους ανθρώπους?
    Οι συζητήσεις με φίλους, συντρόφους και συναδέλφους απορρέουν από κοινές εμπειρικές καταστάσεις έτσι και αλλιώς.
    Όσο για την άποψή σου....την εκφράζεις ως ερώτημα ή διαπίστωση?
    Γιατί αν μέ ρωτάς θα μου εξηγήσεις και τον λόγο που το κάνεις.
    Αν το διαπιστώνεις θα πω απλά ότι μόνο αν γνωρίσεις έναν άνθρωπο μπορείς να βγάλεις συμπεράσματα γιατί αλλιώς κινδυνεύεις να χαρακτηρισθείς ως προπέτης και κακεντρεχής.
    Και φυσικά δεν σε μέμφομαι, απλά εκφράζομαι ως προς την ερώτησή σου.
    Συγνώμη για την κατάχρηση του νήματος
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2010
  7. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Διαφωνώ με το ότι οι άντρες δεν ερωτεύονται. Έχεις ιδία πείρα;

    Διαφωνώ το συναίσθημα είναι σταθερό και αιώνιο όταν είναι πραγματικό.

    Το ταξίδι μπορεί να σε ξεκουράσει, να σε απαλύνει, να σου φέρει θύμησες, να σε καθηλώσει. Το θέμα είναι η διαδρομή ή ο προορισμός. Ο προορισμός είναι ήδη γνωστός. Με ενδιαφέρει η διαδρομή τώρα.


    Rep!!!


    Τέλος θα παρακαλούσα να λέτε την γνώμη σας περί του θέματος και όχι άλλα flames. Δεν το δέχομαι.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Νομίζω ότι η απάντηση σου δόθηκε ήδη.

    Και τώρα να την κάνω γιατί νιώθω ότι μπήκα σφήνα σε προσωπική συζήτηση.

    Τελευταία, έχω συνεχώς (πλέον) την εντύπωση ότι όποιος έχει πρόβλημα/διαφωνία στη σχέση του, σκέφτεται "δεν ανοίγω ένα thread στο φόρουμ; Να δω, πόσοι είναι υπέρ μου για να το χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα απέναντι στον άλλο". Whatever happened to conversation ρε παιδιά; One to one εννοώ.
    Don't mind me Assamite, εγώ μια (όχι και τόσο) ταπεινή Toreador είμαι.
     
  9. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Για τα παραπάνω από αυτό δεν θα τα σχολιάσω. Η άποψη σου είναι δεκτή.
    Δεν θα μπορούσα να σε δω και ως οτιδήποτε άλλο.
    Όσο για το ταπεινή, ταπεινή και Τoreador;
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Διαπιστώνω ότι κάνεις διαρκώς 'γκάλοπ' απόψεων. Και όχι δεν χρειάζεται να γνωρίσω κάποιον, για να συμπεράνω αναφορικά με αυτά που γράφει, αφού τα γράφει και δημοσιεύει. Και να αναρωτηθώ.
     
  11. Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Ο έρωτας δημιουργεί ερωτήματα και η αγάπη τα απαντά.

    Θα επιλέξεις αυτόν που σε κάνει να περνάς και να αισθάνεσαι όμορφα, και μέρα με τη μέρα γίνεσαι καλύτερη.

    Θα απαντούσα αυτόν που σε "αρπάζει", αν δεν γνώριζα εξ ιδίας πείρας ότι μας αρπάζουν συνήθως αυτοί που θέλουμε λιγότερο χο χο
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Aυτό ισχύει γιά όλους μας. 
    Από την γραπτή συμπεριφορά μπορείς μεχρι ένα βαθμό να κρίνεις κάποια εμφανή σημεία του χαρακτήρα του.
    Όσο για τα γκάλοπ....έχω ένα   χόμπυ.Βαρέθηκα να μαζεύω...γραμματόσημα!