Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Assamite, στις 29 Δεκεμβρίου 2010.

  1. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Rep.
    Συμφωνώ απόλυτα.
     
  2. Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Έχεις απόλυτο δίκιο Ninevi. Το one to one ακόμα και όταν υπάρχει όμως δεν αναιρεί την ανάγκη για μια τρίτη αντικειμενική γνώμη .
     
  3. Assamite

    Assamite Regular Member

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Astrovroxi και elfcat:
    Θα παρακαλούσα το νήμα μου να μην περιέχει απόψεις πέραν του θέματος. Ευχαριστώ.
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2010
  4. lizard

    lizard Regular Member


    Η διαφορα μεταξυ αγαπη και ερωτα ειναι η λογικη. Ο ερωτας δεν εχει λογικη, δεν ελεγχεται, η αγαπη ομως ελεγχεται, οριζεται. Συνηθως λεμε "τον αγαπαω γι'αυτο και γι'αυτο το λογο",ομως "δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειμαι ερωτευμενη μαζι του".

    Το να αγαπας καποιον και να εισαι ερωτευμενη με καποιον αλλον ειναι οτι πιο συνηθισμενο υπαρχει στις ανθρωπινες σχεσεις.

    Απο την στιγμη που σου ξεκαθαρισε κατι τετοιο, το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να φροντισεις οι στιγμες που εχετε μαζι να ειναι αξιομνημονευτες. Εαν αρχισεις να την ζαλιζεις για την σχεση σας και τον αλλον, το μονο που θα καταφερεις ειναι να επισπευσεις την ημερομηνια ληξης...

    Ποιόν θα επιλέξεις, αυτόν που αγαπάς ή αυτόν που είσαι ερωτευμένη; Καποτε βρεθηκα σε αυτην ακριβως τη θεση. Δεν ηξερα ποιον να διαλεξω. Οποτε ρωτησα τον εαυτο μου, "με ποιον θα ηθελες να κανεις παιδια?". Η απαντηση ηταν ξαφνικα πολυ ξεκαθαρη!
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Εχεις δικιο και ζητώ συγνώμη,παρασύρθηκα....
     
  6. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    ...δεν βρηκα τη δευτερη!

    Γι:scratchhead:ργος
     
  7. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...



    Στο 'αλλα' ειναι προφανες,γιατι ομως η πρωτη αρνηση βρισκεται στο 'σε αγαπω';

    (για τους μυημενους )
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: σκεψεις με αφορμη αυτο το νημα και οχι μονο ...

    Σιγα σιγα ανακαλυπτω και συνειδητοποιω γιατι μου αρεσει τουτο δω το fora περισσοτερο απ ολα τα υπολοιπα του ειδους
    μεσα απο τα σκοτεινα υπογεια του , πανω απο τα μαστιγια και τις αλυσιδες , απο τα μισανοιχτα παραθυρα του αποπνεει μυρωδιες βανιλλιας και κανελλας , ξυμενου μολυβιου και γομας , μυρωδιες απο σχολικο λευκωμα , μπλε ποδια και κορδελλα στα μαλλια, αναμεσα , στο μαυρο ξεπεταγονται ασημενια αστερακια και μικρες ροζ τουφιτσες καπνου, απο καποιο ξεχασμενο ανοιχτο παραθυρο καπου καπου εκτος απο κραυγες πονου η ακρατης ηδονης ακουγεται και το fur elise ....

    Ειναι θεμα ισορροπιας και σωστων δοσεων (τεινοντας προς τη χρυση τομη) η διατηρηση του ισοζυγιου

    παντα στο φαγητο βαζουμε ζαχαρι και στο γλυκο αλατι για να πετυχει η συνταγη  

     
     
  9. Απάντηση: σκεψεις με αφορμη αυτο το νημα και οχι μονο ...



    κάπως έτσι είναι η ζωή κούκλα μου και ίσως αυτή κιόλας να είναι η γλύκα της... 
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: σκεψεις με αφορμη αυτο το νημα και οχι μονο ...

    Αρα να υποθεσω οτι τουτο το fora κραυγαζει "εικονα σου ειμαι κοινωνια και σου μοιαζω" ?
     
  11. Απάντηση: σκεψεις με αφορμη αυτο το νημα και οχι μονο ...


    ένα κομμάτι του, ναι, δεν είναι; 
     
  12. Απάντηση: Σε αγαπώ αλλά είμαι ερωτευμένη με άλλον...

    Μερικές φορές νιώθω από άλλο πλανήτη.
    Γιατί πρέπει ντε και καλά οι άνθρωποι να στήνουν τους έρωτές τους σαν νά ταν τραγωδίες του Ευριπίδη;
    Μόνον εγώ βλέπω τους έρωτες καρπερούς σαν κωμωδία του Μενάνδρου, όλο παιχνίδι και πονηριές και απόλαυση και λύση των προβλημάτων;
    Μόνον εγώ θα χουφτώνω τη γυναίκα μου (όοοοοταν) μπροστά στα παιδιά και θα δουλεύω ψιλό γαζί την ασκούμενη που θα μου την πέφτει;