Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις γύρω απο το σεξ...(fetish..bdsm..whatever!)..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Switch_DaS, στις 6 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Πολύ καλά κάνεις
    μακάρι τα πράγματα να γίνουν
    καλύτερα για όλους μας
    και να γίνουν όλοι πιο ανοιχτόμυαλοι!
     
  2. Switch_DaS

    Switch_DaS DominanceAndSubmission..στον γάμο!

    Η συμβίωση είναι θεωρώ απαραίτητη πριν το οτι άλλο.
    Πρέπει να ζήσεις λίγο με τον σύντροφό σου... οι τριβές αποκαλύπτουν τον χαρακτήρα μας...και αναλόγως πράττεις.. η στηρίζεις την επιλογή σου.. και προσπαθείς... και σε ανταμείβει....ειτε απομυθοποιεις και το τελειώνεις...ισως.
     
  3. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα
     
  4. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Καμιά φορά σε τρώει και η ρουτίνα
     
  5. Συμβίωση: κάτι που ποτέ δε χωρεσαι στο μικρό στενό στενό μυαλουδακι μου...αφού όταν συμβιώνει με έναν άνθρωπο πράττεις ότι και ως παντρεμένος..μοιράζεσαι συνεισφέρεις νοιάζεσαι μένεις μαζί με τον άνθρωπο σου κλπ κλπ..ότι θα έκανες ως παντρεμένος άνθρωπος..γιατί λοιπόν κάποιος να πρέπει να περάσει αυτό το στάδιο; Ο γάμος σίγουρα είναι μια πιο σοβαρή δέσμευση όμως αν κάποιος περιμένει να μάθει το σύντροφό του κατά τη συμβιώσει ίσως σημαίνει ότι δεν έδωσε την απαιτούμενη προσοχή για να τον μάθει. Ίσως και σαν άνθρωποι να φοβόμαστε τη δέσμευση..
    Αν και πλέον παίρνεις διαζύγιο εξίσου εξίσου εύκολα..Ίσως είναι λοιπόν ο φόβος και το βάρος που περιέχει ένας γάμος..
    Δε ξέρω πότε δε δέχτηκα να περάσω αυτό το στάδιο της συμβιωσης-δοκιμης γιατί το θεωρούσα και το θεωρώ ανουσιο για τον εαυτό και τη σύντροφό μου...αν δε με έμαθες κατά τη διάρκεια της σχέσης μας και περιμένεις τη συμβιώσει για να με μάθεις δε μου έδωσες την απαιτούμενη προσοχή..δεν είμαι ούτε εκείνη είναι ρούχο να το δοκιμάσω να δω αν μου κάνει και αν όχι να την πετάξω..
    Ίσως φταίει και ότι παρα είναι μοντέρνα άποψη για το δικό μου απαρχαιωμένο τρόπο σκέψης και ηθικής..η πολλοί νεοτερισμοι με σκοτώνουν..
     
  6. iolanda

    iolanda Contributor

    Είναι διαφορετικό να έχεις σχέση και να μοιράζεσαι δύο, τρεις, τέσσερις ώρες, σαββατοκύριακα και διακοπές με τον άλλον και διαφορετικά να μένεις στο ίδιο σπίτι, να μοιράζεσαι την καθημερινότητα , τα οικονομικά και άλλες ευθύνες.
    Μπορεί το διαζύγιο πλέον να είναι πολύ εύκολο αλλά γιατί να μπεις σε αυτή τη διαδικασία εφόσον μπορείς να την αποφύγεις.
    Δεν είναι νεωτερισμός, είναι δυνατότητα που παλιότερα δεν την είχαν .
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Η συμβίωση δίνει αρκετές πληροφορίες για τον χαρακτήρα του άλλου...σε κάποια δεδομένη χρονική στιγμή και αναλόγως τις περιστάσεις.
    Από κει και πέρα, οι άνθρωπες - κατ' εμέ - αλλάζουν ( μπορεί όχι στα δομικά τους στοιχεία αλλά στα θέλω τους ).
    Κάποια προστίθενται, άλλα εξαφανίζονται, κάποια άλλα γίνονται λιγότερο βαρύνοντα και ούτω καθ' εξής.

    Ο γάμος δεν είναι φυλακή και ο όποιος σύντροφος δεν είναι δεσμοφύλακας.
    Η "πόρτα" - λογικά θέλω να πιστεύω - μένει ανοιχτή και όποιος δεν καλύπτεται από τον άλλο, είναι ελεύθερος να την διαβεί.
    Βέβαια, όπως κάθε επιλογή, το να μείνεις ή να φύγεις, έχει το κέρδος και το κόστος του. Απλά τα ζυγίζεις και αποφασίζεις έχοντας κατά νου, ότι μάλλον το έτερο μέρος της εξίσωσης δεν μπορεί να γίνει το κέρας της Αμάλθειας.
    Και σίγουρα δεν είναι ούτε το κουτί της Πανδώρας.

    Βασική προϋπόθεση όμως πριν να βάλεις την όποια σχέση/έτερο στο ζύγι, είναι πρώτα να έχεις ζυγίσει τον εαυτό σου ( δηλαδή να έχεις διαλεχθεί μαζί του και να τον έχεις "πλησιάσει" το περισσότερο δυνατό ).

    Κανείς δεν μπορεί, να φτιάξει την ευτυχία μας για μας, μπορεί να συνεισφέρει, αλλά μέχρι εκεί. Τα δύο ένα δεν γίνονται ποτέ - και μου φαίνεται κι αυτό λογικό -, μπορούν όμως να γίνουν ένα συν ένα. Αφού μάλλον κανείς δεν αποφασίζει να μοιραστεί την ζωή του με κάποιον άλλο, για να δυστυχεί μέχρι να κλείσει τα ματάκια του.

    * Η χρήση του δευτέρου ενικού ήταν αυστηρά σχήμα λόγου - για αποφυγή παρεξηγήσεων -
     
  8. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Να με συγχωρέσετε για το Off topic σχόλιο( η άποψη μου έχει καλυφθεί από προλαλησαντες), αλλά να πω ένα μπράβο στον νηματοθέτη για την ευγένεια του και την διάθεση του για συνομιλία  
     
  9. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Παιδιά εγώ δεν συμβιώνω με καμία και όλες κάνουν ότι τους λέω.
    Αυτό πως το εξηγείται;
     
  10. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Τραβώντας το σκοινί. Ενσωματώνοντας μεγαλύτερες δόσεις ρεαλιστικής παράνοιας   στην καθημερινότητα. Η αυξάνοντας τον χρόνο, πχ 24 ωρο πλει, πολυμορφικο, πολυδιαστατο, με συνάφεια στο σεξουαλικό αλλά πολύ πέρα με την πρωτή ματιά απο αυτό.

    Η μονη έρωτηση είναι η εξης απλη :

    Θελεις να την - τον - το πηγαίνεις γαμιόντας μόνο που την - τον - το κοιτάς ;
    Η να σε πηγαίνει ;
     
    Last edited: 12 Σεπτεμβρίου 2019
  11. lotus

    lotus Silence

    Μήπως τους τάζεις γάμο χωρίς συμβίωση?  
     
  12. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Α πα πα..
    Γάμο με πολλές συμβιώσεις ναι..