Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις γύρω απο το σεξ...(fetish..bdsm..whatever!)..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Switch_DaS, στις 6 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. lotus

    lotus Silence

    Ιδού η μυστική συνταγή
    (Πάντως ο γάμος χωρίς συμβίωση να ξες έχει τις μεγαλύτερες πιθανότητες επιβίωσης!!!  )
     
  2. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Πιστεύω ότι οι γυναίκες είναι πιο αφοσιωμένες στη σταθερή σχέση και το γάμο
    και οι άντρες πιο ανοιχτοί σε one night stand, group sex, cuckolding, BDSM sessions, kinky sex
     
  3. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Δεν πίστευα ότι στο δικό μας φόρουμ και σε ένα τόσο ενδιαφέρον νήμα, θα διάβαζα αυτήν τη στερεότυπη γενίκευση...
     
  4. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Μπα.... Μην το πιστεύεις αυτο.... πίστεψε με, δεν ισχυει.

    Μου κάνει πάντως εντύπωση που το λες. Πως το συναγεις;
     
  5. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Το έχω δει
    Το έχω δει γι αυτό το λέω
     
  6. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Σας έχει τύχει να γαμήσετε κάποια/κάποιον
    και μετά να μην θέλετε ούτε να την/τον ξαναδείτε;
     
  7. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Επί της αρχικής τοποθέτησης και μόνο:
    @Switch_DaS , προσωπική μου άποψη είναι πως όλα στη ζωή μας είναι ρυθμός. Από τα επαγγελματικά μέχρι και τα προσωπικά μας, όλοι χρειαζόμαστε έναν (περιοδικό) ρυθμό, ασχέτως συχνότητας, για να νιώθουμε ισορροπία.

    Έτσι είναι και οι σχέσεις μας. Όσο δύο δεν συμβιώνουν, δημιουργούν και διατηρούν μεταξύ τους έναν ρυθμό, ο οποίος ισορροπεί τη σχέση.
    Δεν έχει σημασία το κάθε πότε βλέπονται (άλλοι καθημερινά για λίγο, άλλοι κάθε λίγες μέρες, άλλοι που είναι σε απόσταση βρίσκονται πιο αραιά αλλά επικοινωνούν ίσως συχνότερα).
    Σε κάθε περίπτωση, είναι σχετικά εύκολο να βρει ένα ζευγάρι τον ρυθμό του, όσο δεν συμβιώνουν.

    Στη συμβίωση, (την οποία δεν ξεχωρίζω από τον γάμο χωρίς παιδιά), παρόλο που περνάνε μαζί όλες τις ώρες τους, το πλέον δύσκολο είναι να βρεθεί ο αντίστοιχος ρυθμός του ζευγαριού.
    Ειδικά σε ότι αφορά το σεξ .. και όταν κάποια στιγμή βρεθεί, καλό είναι να εξελίσσεται ταυτόχρονα και από τους δύο.

    Ο χρόνος δεν είναι σύμμαχος σε αυτό, αλλά εχθρός. Όσο κυλάει χωρίς να υπάρχει (από κοινού) εξέλιξη στα θέλω και στο σεξ, τόσο τόσο χάνεται ο ρυθμός τους .. τόσο απομακρύνονται οι δύο από το σημείο ισορροπίας τους.

    Η μόνη (καλοπροαίρετη) συμβουλή μου, είναι αυτό (ακριβώς αυτό) που έχετε στο μυαλό σας και οι δύο, να το συζητήσετε και να το προσπαθήσετε.
    Ότι και να συμβεί, στο τέλος κερδισμένοι θα βγείτε.
     
  8. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Αν δεν σου αρέσει το σκληρό γαμήσι, το αυταρχικό γαμήσι, το τρυφερό γαμήσι, το ρομαντικό γαμήσι,
    το ομαδικό γαμήσι, τότε αει γαμήσου!
     
  9. Του μουνιου και του πουτσου ο χαβας. Εντέλει καλά έλεγε ο Υ μου (ναι με Κεφαλαίο!) και εγώ του έλεγα σαχλαμάρες ότι οι πεταλουδιτσες ζουν, αυτές μας οδηγούν κλπ κλπ
     
  10. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Και αν εχει πονοκεφαλο?
     
  11. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

       
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Κι αυτό το μπάσταρδο το 7χρονο που απείλησε την συμμαθήτρια του με μαχαίρι (βουτύρου) στην ουρά του φαγητού στην σχολική καντίνα λέτε να έχει ΚΑΙ το bdsm στο αίμα του, εκτός από τα δραματικά πρότυπα που πρόλαβε ήδη να αποκτήσει; Δεν είναι απλά μία τάση για βίαιη και παραβατική συμπεριφορά;
    Θα μας πρήζει σε καμιά 15ετια στο φόρουμ λέγοντας μας από πότε κατάλαβε πως είναι bdsmer?
    Περί εγγενούς σαδομαζοχισμού και εκ λίκνου bdsmers ο λόγος...