Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκατοφιλία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 28 Ιανουαρίου 2008.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκατοφιλία

    Ευχαρίστως, δεκτή η αναδιατύπωση.
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκατοφιλία


    Συναίνεση μπορεί να θεωρηθεί και η αποδοχή της κατάστασης από την πλευρά ενός καινούργιου τυχαίου δέκτη.Σωστά;

    Μπορείς να το θέσεις ως θέμα;Θα με ενδιέφερε..Απο ποια άποψη όμως τον αδικεί;Τον περιορίζει σε ηθικό ή σε λειτουργικό βαθμό;


    Ευχαριστώ  
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκατοφιλία

    Πολύ σωστά. Αν έστω τυχαία καλούσε κάποιον ο οποίος αρέσκονταν στην διαδικασία αυτή, θα μπορούσε κανείς να μιλήσει για συναίνεση. Φρονώ όμως ότι στην περίπτωση αυτή ο σκατόφιλος θα απογοητεύονταν καθώς επιδιώκει κυρίως να σοκάρει παρά να κάνει phone sex, νομίζω. Γι αυτό έγραψα νωρίτερα ότι μόνο ένα role play θα ικανοποιούσε ως ένα βαθμό αυτούς τους ανθρώπους.

    Θα το αναλύσω εντός των ημερών σε νέο νήμα.  
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Σκατοφιλία

    Ας επανέλθω με διαφορετικά διατυπωμένο(και αυτό δεν έχει να κάνει με κάποια έλλειψη αντίληψης από τη μεριά σου Syrah ,αλλά με δική μου ανάγκη να το ξαναθέσω διαφορετικά) το ερώτημα:

    Ένας σκατόφιλος,ακόμα και αν γνώριζε τη συγκεκριμένη ορολογία,θα δεχόταν να εντάξει τον εαυτό του σε αυτήν την ταμπέλα;Η βάση της ερώτησης δεν έχει να κάνει με την έννοια του όρου,αλλά με τη λεκτική μορφή του.Ίσως αυτή η λεπτομέρια να φαίνεται αστεία(αν κάποιος δέχεται να λέγεται κάτι που να έχει το σκατό- μέσα),αλλά με ενδιαφέρει.Γιατί;Αν ναι,έχει καλώς.Αν όχι πάλι,σε περίπτωση που θα ήθελε να δώσει έναν όρο στην απόκλιση του,τι όρο εναλλακτικό θα έδινε;
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Σκατοφιλία

    Αν ο σκατόφιλος υπερπηδούσε το ηθικό πρόσκομμα και αναγνώριζε εαυτόν ως τέτοιο ή αν κάνουμε λόγο για άνθρωπο που εντάσσει την εν λόγω συμπεριφορά σε κάποιου είδους role play με το σύντροφό του ή με τυχαίους αποδέκτες των κλήσεών του (που έστω πως κατά τύχη αρέσκονται στη διαδικασία και συμμετέχουν) η αισθητική θεώρηση της λέξης φρονώ πως δεν θα είχε τόση σημασία (αν δεν ήταν Έλληνας δεν θα υπήρχε καν θέμα συζήτησης). Πάραυτα εικάζω ότι περιφραστικά θα μπορούσε να αποδώσει την έννοια της ίδιας ιδιότητας. Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή κάτι πιο εύστοχο από το "τηλεφωνικός βιαστής" που ανέφερε ο MasteR_PieR, αλλά ενδεχομένως θα επανέλθω επ αυτού. Ίσως θα ήταν προτιμότερο να δοθεί μεγαλύτερη βαρύτητα στην απόδοση των εννοιών "επίθεση" ή "αιφνιδιασμός"...
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Σωστά, ονομάζεται και έτσι.
     
  7. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Απάντηση: Σκατοφιλία

    Να ονομάσουμε και αυτό το trend ανάλογα ? Απλά ερώτηση κάνω!!!!
     
  8. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member

    Νομιζω οτι υπαρχει τεραστια διαφορα στο αν ο σκατοφιλος καλει καποιον γνωστο του προκειμενου να ικανοποιηθει -ετσι εχει ακουστικη και οπτικη (στην φαντασια του) εικονα εκεινου στον οποιον καλει- και στο αν καλει καποιον τελειως αγνωστο προκειμενου να τον σοκαρει ή οτιδηποτε αλλο. Για την πρωτη περιπτωση, παραδειγμα μας εδωσε η Georgia, για το δευτερο υπαρχει παραδειγμα σε ενα βιβλιο που διαβασα πριν λιγο καιρο και λεγεται "Περιεργο σεξ". Δυστυχως δεν το εχω τωρα μαζι μου για να παραθεσω περισσοτερες πληροφοριες για αυτο, αλλα το αναλογο παραδειγμα που ανεφερε αφορουσε σε εναν ανδρα ο οποιος καλουσε αγνωστες γυναικες λεγοντας τους οτι εχει απαγαγει καποιον συγγενη τους και για να τον ελευθερωσει επρεπε να κανουν σεξ με τον πρωτο ανδρα που θα εβρισκαν στο δρομο, ενω ο ιδιος θα ακουγε απο το τηλεφωνο τα βογγητα τους.
    Το παραδειγμα της Georgia το θεωρω ως δειγμα δειλιας, ενος αντρα που δεν μπορει να πλησιασει με ορθοδοξο τροπο μια γυναικα. Το ιδιο με την Georgia συμβαινει εδω και χρονια σε μια στενh μου φιλη, καποιος την καλει ανα διαστηματα και βογγαει.. Σε εμενα προσφατα ετυχε να με καλεσουν καποιες φορες και να μου βαλουν να ακουω ενα ζευγαρι να κανει σεξ..(χωρις ακομα να καταλαβω τη σκοπιμοτητα του εγχειρηματος)
    Το παραδειγμα του βιβλιου, εφ οσον αληθευει, το θεωρω ανησυχητικο.
    Θα ηθελα να προσθεσω τελος, οτι η σκατοφιλια μου θυμιζει σε ενα δευτερο επιπεδο την επιδειξιομανια.
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    Πολύ σωστά! Κάποτε είχα βάλει μια αγγελία σε μία εφημερίδα και με πήρε κάποιος και μου ζήτησε να του περιγράψω τον εαυτό μου καθότι η δουλειά ήταν για φύλαξη χώρου, ε άρχισα κ εγώ να λέω ύψος κ.τ.λ εν το μεταξύ άκουγα κάποια βογγητά αλλά δεν έδωσα βάση, κάποια στιγμή μου λέει μην φοβάσαι, περιέγραψε και άλλο τον εαυτό σου, ε τότε κατάλαβα περί τίνος πρόκειται και ύστερα από πολλά μπιιπ δεν ξαναπήρε...
    Πιστεύω ότι το παράδειγμα μου είναι η απόδειξη ότι αυτοί οι "άνθρωποι" την βρίσκουν με το να παίρνουν τηλέφωνο κάποιον/α και να τον/την αναγκάζουν να ακούσει χωρίς την θέληση του/της κάτι βρόμικο, αυτό που τους διεγείρει είναι ότι το άλλο άτομο είναι εντελώς αθώο για τον σκοπό του τηλεφωνήματος επίσης πιστεύω είναι μια μορφή σαδισμού και βιασμού.