Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκλάβα και "στάνταρτς".

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος vussinada, στις 11 Απριλίου 2018.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχμ, κ από την άλλη να χάσουμε το μυαλό μας , νοοοου θενξ, να υποταχθώ θέλω ναι όχι να το παίζω " όλα τα δέχομαι, αρκεί να υποταχτώ" . ^-^
     
  2. Μα δεν ειπα να δεχτεις τα παντα. Σιγουρα εχεις κοκκινες γραμμες. Αν δεν ειχες θα προβληματιζομουν.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όχι , καμία σχέση με κόκκινες γραμμές. Εννοώ, ότι όταν ακούς ότι δεν υπάρχουν στανταρ , πα να πει ότι δε θα είχαν πρόβλημα να υποταχτούν στον καθένα, αρκεί να νιώσουν το φίλινγκ της υποταγής.
     
  4. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Χωρίς στάνταρ πράγματα ,δουλειά δεν γίνετε ...Αν και μετά απο κάποιον καιρό μαλλον εξατμίζονται και αυτά ..
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Α, δεν είναι τίποτα. Στην αρχή σε πιάνει μια ναυτία λόγω του καινούργιου και μετά απελευθερώνεσαι και πετάς.  
     
  6. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εμ είδες; Μόνος σου το είπες.
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ή το ανάποδο. Δεν γίνονται έρμαια του φίλινγκ της υποταγής.
     
  8. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Εγώ τα λέω αλλά ποιος με ακούει ...
     
  9. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    @kinsha no onna μια διευκρίνηση μόνο θα ήθελα για να δω αν όντως έχω καταλάβει σωστά,όταν λες άλλο σύντροφος κι άλλο Κ,εννοείς ότι μια βανίλια σχέση δε μπορεί να γίνει σχέση κυριαρχίας-υποταγής αν κι οι δυο δεν έχουν τα αντίστοιχα χαρακτηριστικά ή ότι ένας Κ δεν θεωρείται σχέση;
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Σκλάβα ή υποτακτική γίνεται κάποια αφού μπει στη σχέση.
    Πριν μπει, δεν είναι, έχει τάση προς...
    Λέω εγώ για να είμαι σίγουρη ότι μιλάμε για τα ίδια πράγματα, προτού γράψω οτιδήποτε άλλο και βρεθώ offside  
     
  11. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Εγώ θέλω 2 Κ σε πίτα ,απ όλα χωρίς κρεμμύδι
     
  12. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Για εμένα. Εγώ σαν kinsha no onna αν ξεκινούσα βανιλα σχέση με καποιον θα ταν αυτο, δεν θα μπορουσα μετα ποτε ποτε ποτε να την κάνω Ντι/ες. Σίγουρα θα μου έβγαιναν υ στοιχεία, τάσεις όπως λέει η @margarita_nikolayevna μου πιο πάνω αν και ο αλλος είχε κάποιες τάσεις, δεν θα ήταν όμως ασύμμετρη σχέση.
    Αν λοιπόν εγω ξεκινούσα βανιλα μαζί του, κάνοντας οτι κρινω εγω για εμένα σωστό και ο,τι καταλαβαίνω και κρίνω εγώ οτι χρειάζεται η σχέση δεν θα μπορούσα ξαφνικά να τον δω ως Κ μουκαι να τα αφήσω πάνω του.

    Τον Κ όμως, αν εκείνος το θέλει μπορώ να τον δω και σαν σύντροφο και να δίνω και να ζω μαζί του όπως θέλει με πολλα πολλα βανιλα στοιχεία ως εξτρα, χωρίς να αλλάζουν την θέση του και την δική μου.