Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκοινί! (σε τερατώδεις ποσότητες) Shibari! Kορσέδες! TG!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Panacotta_of_Doom, στις 18 Οκτωβρίου 2006.

  1. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Κορσές χωρίς μπανέλα και κορδόνια δεν είναι κορσές.  

    Επίσης ο ορισμός του κορσέ δεν είναι «αυτό που φοράει κανονικά μια υποτακτική». Εμείς δεν είμαστε υποτακτικοί και μας αρέσει να φοράμε κορσέδες καθαρά και μόνο για την αισθητική τους.

    Mπορεί να σε ενδιαφέρει το εξής παλιότερο νήμα: https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=5083

    Αν δε μπορέσεις να βρεις τίποτα, υπάρχουν πλέον sites όπου μπορείς να δώσεις τις περιφέρειές σου και να σου φτιάξουν κορσέ. Γιατί το βασικότερο χαρακτηριστκό ενός καλού κορσέ είναι ότι δε πρέπει να έχει φτιαχτεί για το δικό σου σώμα. Οι έτοιμοι είναι σημαντικά υποδεέστεροι σε εμφάνιση και αίσθηση (και δεν είναι υποχρεωτικά φθηνότεροι!)
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Καλώς ήρθες ηλία, σε παρακαλώ διόρθωσε τα greeklish του ποστ σου με ελληνικούς χαρακτήρες και μην δώσεις σε ανοιχτό ποστ τηλέφωνο και ιμαιλ, μόνο με πριβέ.

    Αυτά που σου ζητώ είναι στους κανονισμούς της κοινότητας,

     
  3. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Ευχαριστούμε πολύ όσους απάντησαν με βοήθεια για το σκοινί!

    Σήμερα κατάφερα να διεισδύσω σε γνωστό κατάστημα οικιακών και δομικών υλικών στην Τατοΐου και προμηθεύτηκα 30 μέτρα μαύρο MFP σκοινί των 8mm και 50 μέτρα κόκκινο των 6mm. Το κόκκινο βγήκε κάπως λεπτότερο απ'ότι θέλουμε συνήθως, αλλά είναι όμορφο και διακοσμητικό και θα κάνει τον κορσέ πιο λεπτό και θηλυκό.

    Τώρα πρέπει να κάνουμε πρόβα με το, χμ, «θύμα» μας, κι αν της αρέσει η υλοποίηση, μάλλον θα εμφανιστεί έτσι στο ΤG.  

    Ξέρετε πόση ώρα απαιτείται για να ξεμπλέξεις, να διπλώσεις και να πλέξεις 80 μέτρα σκοινί; Αρκετή ώρα!  
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Σκοινί! (σε τερατώδεις ποσότητες) Shibari! Kορσέδες! TG!


    Το έχω υπολογίσει κάπου στο 2ωρο , εκτός αν είσαι Ιάπωνας που το κάνει σε μισή ώρα , άντε το πολύ 3 τέταρτα ( οι άσχετοι ) !

     
     
  5. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Σκοινί! (σε τερατώδεις ποσότητες) Shibari! Kορσέδες! TG!

    Κάτι δεν έχεις υπολογίσει καλά, μου πήρε κάπου 20 λεπτά (κερδίζω λουκούμι; ). Βέβαια ήταν δύο διαφορετικά σκοινιά, και δεν είχαν προλάβει να μπλεχτούν πάρα πολύ, και έχω γρήγορα δάχτυλα. Ιάπωνας δεν είμαι, εκτός κι αν οι γονείς μου μου κρύβουν κάτι βαρυσήμαντο.  
     
  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Σκοινί! (σε τερατώδεις ποσότητες) Shibari! Kορσέδες! TG!

    οχι μονο λουκουμι ... αλλα και μπακλαβα !!!

    ευγε !

    εχω δει Ιαπωνες σε επιδειξη ,
    τοσο το ειδα .

    Εσενα δεν ξερω τι σου κρυβουν οι γονεις σου ,
    μαλλον κατι ... πολυ ουσιαστικο ! χαχχαχα !

    λες να ???

    για κοιτα απεναντι σου το καθρέφτη για αρχη ...

     
     
  7. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Σκοινί! (σε τερατώδεις ποσότητες) Shibari! Kορσέδες!

    Καθρέφτης...; Τι'ναι τούτο;
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Θα είναι τόσο σφικτά δεμένος και αυτός ο κορσές,
    όπως αυτός που είδα να φοράει στο πάρτυ μου?
    Ανάσα δεν έπαιρνε η κοπέλα...
    Έβλεπα τις προσπάθειες της να πάρει αέρα και ασφυκτιούσα εγώ...

    Στο ΤG να αποφύγεις να την φέρεις κοντά μου...
    Θα τον λύσω και θα την απαλλάξω  

    Τα φιλιά μου και την αγάπη μου στην συμπαθέστατη κουκλίτσα φίλη σου!
     
  9. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Σφιχτά; Τον είχαμε χαλαρό! Έχει πάρει λίγο βάρος τελευταία (και οι δύο πήραμε με αυτή τη φοβερή διατροφή στη Βρετανία...), και ήταν και ελαφρά κρυωμένη, γι'αυτό δε μπορούσε να αναπνεύσει καλά. Ο συγκεκριμένος κορσές είναι δικός μου, και δεν έχει συνηθίσει να τον φοράει.

    Στο TG θα φοράει τον καινούριο δικό της όμως (κι εγώ τον καινούριο δικό μου). Ο shibari κορσές είναι για μια άλλη κοπέλα.

    Υποθέτεις ότι δεν της αρέσει να τον φοράει; Άσε που απολαμβάνει πολλή προσοχή από τους Έλληνες όταν βγαίνει έξω με κορσέ.  

    Θα της μεταφέρω τα χαιρετίσματα! (προσπαθεί κι εκείνη να διαβάζει το forum, αλλά δυσκολεύεται ακόμα).
     
    Last edited: 2 Νοεμβρίου 2006