Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα γόνατα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Mr__despicable, στις 23 Αυγούστου 2019.

  1. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Μια από τις πιο χιλιοακουσμένες φράσεις.Μια από τις πιο αγαπημένες συνήθειες στον BDSM χώρο, τόσο για τα κυριαρχικά αλλά και για τα υποτακτικά άτομα. Υπάρχει σωματικός κίνδυνος όμως; Μπορούμε να πούμε για πόση ώρα μπορεί ένα άτομο να είναι γονατιστό ή.. όσο αντέχει; Αυτός ο χρόνος (εάν υπάρχει) αλλάζει για κάθε στάση γονατίσματος ή και αναλόγως του εδάφους;
    Υγ: Εάν υπάρχει ανάλογο νήμα παρακαλώ ενημερώστε με.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αναλόγως της διάθεσης από μαξιλάρι μέχρι ρύζι.

    Στο τσακιρ κέφι την έχεις βάλει να μαγειρέψει και σουτζουκάκια για να μην πάει χαμένο το ρύζι  
     
  3. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Σίγουρα, φαντασία να έχει κανείς και υπάρχουν παραλλαγές στο τι τοποθετείς κάτω από τα γόνατα. Καλοδεχούμενα και αυτά στο νήμα. Απλά πιο πολύ θέλω να εστιάσουμε -παρακαλώ- στο αν μπορεί να δημιουργήσει κάποιου είδους σωματικό πρόβλημα στο υποτακτικό άτομο ή όχι και εάν ναι, μετά από πόση ώρα ή χρόνο γενικά.
     
  4. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ναι αμε. Ιδιως στο έδαφος και αν το βάρος πέφτει αποκλειστικά στα γόνατα. Και ανεξάρτητα από το πόσο γυμνασμενος ή τι βάρος έχεις.
    Προσωπικά η στάση στα γονατα και ως θεαμα δεν μου λέει κάτι.

    Προτιμώ το γυμνό κατακόρυφο στον τοίχο και bake rolls - σκόρδο για βουτήματα ή να αφήνω εύκαιρα πράγματα εκει κανα στυλο, κάνα μολύβι ή κάνα τάληρο για τσιγάρα  
     
  5. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Γούστα είναι αυτά αγαπητέ @bumblebee. Και ως γνωστόν.. Για τα γούστα και για τα χρώματα, δεν μαλώνουμε  
     
  6. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Τι αναμνήσεις μου ξύπνησες να ξερες....
    Σε ευχαριστώ.
     
  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Παρακαλώ και χαίρομαι αλλά.. Δεν βλέπω να παίρνω απάντηση στα ερωτήματα που με βασανίζουν  
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Συγγνώμη... ήθελα μόνο να σου πω ευχαριστώ. Δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες δημόσια.
    Είναι κάτι πολύτιμο για εμένα.
    Ελπίζω να δείξεις κατανόηση
     
  9. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

  10. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Να κάτσεις στα γόνατα για να το διαπιστώσεις ο ίδιος

    Τα φιλιά μου
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Όπως για κάθε στάση, θέση, κίνηση, αν προϋπάρχει κάποια παθολογία, υπάρχει η πιθανότητα αυτή να ενταθεί. Διαφορετικά είναι θέμα συνήθειας - οι Ιάπωνες κάθονται seiza μια ζωή χωρίς δεινές συνέπειες. Για περισσότερες και ακριβέστερες πληροφορίες, απευθυνθείτε σε ορθοπεδικό.
    Περίπου όση ώρα μπορεί ένα άτομο να τρέχει.  
     
  12. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.